Přísaha krve

Přísaha krve

J. R. Ward se vrací s novým příběhem paranormální vášně ve světě Bratrstva černé dýky. Bratrstvo černé dýky dál trénuje ty nejlepší z nejlepších, aby se přidali do jeho řad ve smrtícím boji proti Vyhlazovací společnosti. Mezi novými rekruty se Axe projevuje jako chytrý a zuřivý bojovník – a taky samotář, izolovaný v důsledku osobní tragédie. Když jistá aristokratka potřebuje osobního strážce, Axe tu práci přijme, ačkoliv není připravený na živočišnou přitažlivost, která vzplane mezi ním a tou, kterou se zapřisáhne ochraňovat. Pro Elise, otřesenou vraždou, k níž došlo v její rodině, je Axeovo nebezpečné kouzlo lákavé – a možná ji má i rozptýlit v jejím žalu. Jak ale vztah mezi nimi sílí a fyzická přitažlivost přerůstá v něco mnohem zásadnějšího, zmocňují se Axe obavy, že jeho tajemství a týrané svědomí je od sebe odtrhnou. Rhage, Bratr s největším srdcem, ví o sebetrýzni všechno. Chce Axeovi pomoci naplno využít jeho potenciál. Když ale nečekaný příchozí ohrozí novou rodinu Rhage a Mary, ocitne se sám znovu ve víru boje proti osudu, který chce zničit to, co je mu nejvíc drahé. Axeova minulost vyjde najevo, osud se obrací proti Rhageovi a oba muži si musí sáhnout na dno – a modlit se, aby pro ně světlem na konci temnoty nebyl hněv, ale láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344245/prisaha-krve-mZe-344245.jpg 4.692

Odkaz černé dýky (2.)

Blood Vow (2016)

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno:, Baronet

gabice4

Opět J. R. Ward nezklamala..... Příběh Axeho a Elise byl dobrý, ale na Rhage, Mary, Bitty nemá...... Jsem ráda, že autorka i do nové série zařadila osoby z předchozí série

misak94

Nádhera. Axe je další oblíbenec a jelikož díl s Rhagem tak o to lepší byl

Evka3814

Opět přečteno jedním dechem. Této série se asi nenabažím. Moc mě baví styl psaní,knihy jsou plné humoru,akce a vášně;) Strašně jsem si oblíbila Lassitera,vždycky mě pobaví i když má i vážnější chvilky:) Rozhodně smekám před autorkou. Sice už jsem to několikrát zmínila,ale ty obálky jsou také mňamka;)Za mě klidně deset*

Kočičáci

Drsný Axe a křehká Elise, další z příběhů Odkazu černé dýky, u kterého se určitě nudit nebudete. Rhage, Mary a jejich malá Bitty dodají celému ději na napínavosti. A Lassiter byl opět dokonalý :-)

Ajwy

Nemá smysl rozebírat proč hodnotím plným počtem hvězdiček. Série Bratrstva i s jeho Odkazem je prostě srdcovka a musíme si již po několikáté přiznat, že J. R. Ward to se slovy, city, příběhy a námi, prostě umí. Jen malinkatá výtka...nebo dotaz do meziprostoru...proč nemají Axe a Elis svůj příběh, jen svůj, tak jako ostatní starší Bratři?!

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Mark.

Moc mne nebavilo vyprávění Mary a Rhage, bylo naprosto jasné, že Bitty zůstane u nich. Ale bylo milé nakouknout do dějů dalších postav, a ne aby se celá kniha motala jen kolem dvou aktérů, na které byla kniha především zaměřená. Moc už se nepíše o vyhlazovací společnosti, která mne nebavila, ale prostě k ději knihy tak nějak patřila. VEDRS byli super, především Lassiter. Ho prostě zbožňuji. Není v příbězích nijak často a když jo, je to prostě buď důležité, nebo vtipné.
Děj mezi Axem a Elis nebyl nijak dech beroucí, ale vyprávění z výcviku a především jejich první úvod do terénu mne velmi bavil. Celou knihu jsem si užila, ale čtení uteklo velmi rychle.

cukrovka

Další skvělé vyprávění. A i když příběh Axe a Elise byl jednoduchý, hodně mě zaujalo pokračování o Rhageovi a Mary. A samozřejmě skvělým kořením je Lassiter.

Kakatja
16.12.2017

Další skvělý kus. Bratrstvo i odkaz miluju a nenechám na ně dopustit. Elise a Axe dobrý, ale příběh Rhegea a Mary byl lepší. Drahoušek Vishous a sakra ten anděl mě teda dostává. I love VEDRS.

Samira
13.12.2017

Odkaz černé dýky si mě okamžitě získal. Důvodem je především fakt, že linie je podobně jako u prvních dílu bratrstva jednoduchá a nemáme zde mnoho rozpracovaných příběhů. Pro mne je to takový nostalgický návrat na počátek v novém kabátě.
A jaký je příběh samotný? Hlavní dvojice byla až mile něžná a velmi se k sobě hodila, takže musím jen pochválit. Doplněna byla pak bonusovým vyprávěním o Rhageovi a Mary. Říkám bonusovým, neboť jde o návazný příběh z Bestie. Určitě doporučuji přečíst nejprve Bestii a pak Přísahu krve.
Pomyslnou třešničkou je pak Lassiter, který zda jako obvykle září:). Díl o něm bude pravděpodobně vrcholem série, kterou tolik miluji.
Celkově výborné, moc se těším na další díl.
Doporučuji!

Karin_Kim55
28.11.2017

Začátek takový ošemetný. Chvíli mi trvalo než jsem se do toho pořádně vžila. Pocity hlavních dvou hrdinů byli ze začátku napsané jako z romantiky pro puberťačky. A to mě opravdu zklamalo. (Nevím jestli to bylo překladem nebo lehká změna autorčina stylu psaní.) Od nějaké 1/3 jsem to měla přečtené za dvě noci. (Čtu jenom před spaním.)

Jsem ráda, že se pokračuje v příběhu Rhageho, Mary a Bitty. Části s nimi se mi četly jako vždy mnohem lépe, mnohem víc jsem si je užívala. Za to momenty mezi Peytonem a Novo mě zcela upřímně nudily. Do další knížky o nich se budu nutit. (Ale kdo ví, možná to budu mít jako s Temnými, které jsem zprvu číst nechtěla a nakonec jsem byla hrozně moc ráda, že jsem si ten díl přečetla.)

Opět jsem se zasmála, měla na krajíčku a prožila trochu té vášně. :D A zas a opět se zvyšují mé nároky na mého budoucího....

Už se nemůžu dočkat pokračování ve 'Vyvolené'! Wardovku a Bratrstvo snad nikdy neopustím! ♥

Spoiler: Na konci. Že nejsem jediná, která si všimla toho náznaku (spojení) mezi Saxtonem a Ruhnem? *fanynka gay párů*

janno69
26.11.2017

Další naprosto super kniha, jsem opět uchvácená a nadšená.....

ardeas
15.11.2017

Páni, po tej jednotke som nečakala, že sa to vráti na úroveň prvých kníh, ale tu to sadlo.

Ditules
18.10.2017

Ta scéna se snickerskou byla dokonalá! :D
Axe i Elisa skvěle zapadli do party. A celá linka Rhage a jeho nejbližších byla výborná. Nervy do samého konce!

xxiixxi
30.09.2017

Axe a Elise super, ačkoliv jsem si říkala, jestli tam nebude větší role toho lidského profesora, aby to bylo zajímavější, ale taky dobře. Rhage, Mary a Bitty měli hodně prostoru, pro mě až moc, patří mezi moje méně oblíbené postavy. Rhage by občas zasloužil přes čumák, hlavně jak se zachoval, když byli žáci v nebezpečí (mezi nimi moje oblíbenkyně Novo :-D), jak nepřivolal posily, protože si myslel, že ty jsou potřeba u toho chudáka strýčka Bitty. No, ještě že to dopadlo dobře. Mimochodem strýček Bitty vypadá jako velký sympaťák.

hrubik
23.09.2017

Člověk by řekl, že už to po tolika předchozích dílech bude nuda. Ale nebyla! Další skvělý díl, který byl pro mě - jakožto matku dvou dětí - velmi emotivní, neboť příběh Mary a Rhage a jejich rodičovství prostě nenechal moje oko suché :-) A Axe a Elise byli krásný pár, přišlo mi to i méně křečovité než v případě Paradise a Craega.

jolca-jolly0953
21.09.2017

Další parádní díl. Jsem zvědavá, jestli i Lassiter dostane v některé z dalších knih vlastní prostor :-)

Lee7
20.09.2017

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Byla skvělá a pořád se mi líbí děj. Holywood a Lassiter no z nich prostě nemůžu a jak suprově se začlenil Ruhn. Těším se na další a asi je jedno zda Bratrstvo nebo Odkaz :) Mám se na co těšit a to je nejdůležitější.

Janičta
17.09.2017

Jsem ráda že i spin-off série je dobrá :-)
Koukám, že nejsem jediná kdo je zvědavý na Saxtona a Ruhna :D Doufám, že nebudeme čekat věčnost...jako na Q&B :)
Autorka už by mohla trochu pozměnit průběh vztahů - sejdou se, milují se, v něčem se neshodnou - rozchod a následuje smíření.. po té spoustě knih už je to dost vyčpělé. Jde to přeci i jinak ne?

EvaSupovic
04.09.2017

Má cenu ještě komentovat Wardovky??? Prostě dokonalá, opět tomu nebylo jinak :-D

03.09.2017

A ještě jedna poznámka: zdá se, že je zde náznak nové GAY LOVE STORY a sice mezi Saxtonem a novým obyvatelem sídla Ruhnem, což je strýček osiřelé Bitty. Což by byl moc zajímavý příběh - Saxton je vzdělaný aristokrat/právník (i když si na nic "nehraje") a Ruhn je negramotný, umělecky nadaný "civilista", ovšem inteligence má dostatek a je skromný. Počkáme si do Mikuláše na 15. díl Bratrstva - VYVOLENÁ. (To budou krásné Vánoce!!!)

02.09.2017

Tak mně jsou velmi sympatičtí i "mladí", nakonec - jsou tam proto, že "pravých" bratrů už je málo. A jestli si vzpomínáte na proroctví ve 4. díle - Butch - je tam řečeno: ... a přijde SEDMÝ Z JEDNADVACETI ... Sedmým je Butch, osmým se stal Qhuinn (má velká láska) a tak nás čeká ještě hodně nových bratrů. Autorka při jednom rozhovoru řekla, že bude o bratrech psát tak dlouho, dokud to budeme číst, takže až do své smrti.

MonicaMonique
01.09.2017

Moc jsem se těšila na další příběh bratrů a opět jsem nebyla zklamaná. Tentokrát bylo v průběhu i trochu víc akce, což mi vůbec nevadí. A Lassiter? Prostě boží. Teď se zachovám jako nějaká -náctka

andrea4315
01.09.2017

No, už to není ono, ještě že je půlka knihy stále o Bratrstvu.
V jedničce mi to přišlo na škodu, že není větší prostor věnován té nové generaci. Teď nebýt půlka kniha stále o nich, snad ani nedočtu. Konečně jsme se o některých členech nové generace dověděli trochu více, ale že by mi byli okamžitě sympatičtí jako bratři, tak to ani zdaleka.
A jak vidět i z komentářů pode mnou, nadšení není z Axeho, Novo s Peytonem... ale plyne z té části odehrávající se kolem bratrů; je o Ragheovi, Lassiterovi...

keiko33
31.08.2017

Znovu skvela kniha, ako vsetky wardovky. Na jej knihach su najlepsie tie vtipne dialogy. Holywood a Lassiter su proste skveli, milujem tie dotahovacky medzi bratmi a celou partiou. Cim viac "ludi" v rezidencii, tym je to lepsie.

Lucie1990
30.08.2017

Další skvělá kniha od této autorky. No Lassiter to na konci zabil :-)

Nissi
27.08.2017

Opet skvele napsane. Wardovky proste miluju :-)

27.08.2017

J. R. Ward opět nezklamala, naopak, upírská série je čím dál lepší!!! Taky jsem nějaké slzy uronila u příběhu Rhage, Mary a malé Bitty - ale to je fajn, vyplavuje to toxiny z těla. Cítím se teď lehce a spokojeně, svět je v pořádku, viď Lassitere?