Karabach Karabach komentáře u knih

Do třetice perfektní.
Mam podezření, že takto běžně bezpečnostní policie funguje.

18.07.2023 5 z 5

Hraj fér a vyhraj Hraj fér a vyhraj Michael Dell

Rád čtu příběhy o věcech, které každodenně používáme a skoro nic nevíme o jejich zrodu a překonaných problémech. Bereme je jako samozřejmost a neuvědomujete si kolik objemu a let práce za tím stojí. Michael Dell poodkryl úspěch jedné z největších technologických firem světa.

29.06.2023 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Příběh o nenaplněné lásce postupně směřující každou kapitolou k sebevraždě. Je až nepředstavitelné co se Wertherovi honilo hlavou za myšlenky a pocity. Jasný případ pro psychiatra.

29.06.2023 3 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Krásný příběh, sedmiletý syn byl nadšený.

25.05.2023 5 z 5

Jak prodávat z očí do očí Jak prodávat z očí do očí Ivo Toman

Kuchařka prodeje jednoduše napsaná bez zbytečné omáčky. Souhrn všeho podstatného, skvěle tipy v krátké publikaci. Autorovi rady jsou možné implementovat hned do svého procesu - jako protože a naštěstí/bohužel, tučný text, informace o pravé ruce, informace o ceně, emoce a smysly, osnova telefonátu, reverzní psychologie.

24.05.2023 5 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Zoufale nudné existence žijící na vysoké noze snažící se žvásty zmírnit svoji neblahou situaci a nepomáhá to. Tak dlouho čekají na změnu až přijdou o svůj sad a jsou nuceni odjet.

18.05.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Nelze kvalitou vůbec srovnat s filmem.

13.05.2023 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Rád čtu knihy z dalekého prostředí popisující tehdejší kulturu. Toto Mistrně napsané dílo čtivým jazykem, odehrávající se na přelomu 19. a 20. století v Cartageně v Kolumbii, mojí zálibu naplnilo.
Láskou posedlý sebemrskač Florentino, možná maniak, se mi ze začátku protivil, hlavně tím jeho šmírováním a stalkingem. Neporozuměl jsem začátku jejich vztahu s Ferminou, neustálému posíláním dopisů a drobných dárečků bez setkání, dokonce zasnoubení a po návratu z únosu otcem, ho Fermina odkopla, potom co se neviděli snad rok!?
Postupem času jsem si Florentina oblíbil, tou jeho celoživotní módou důchodce, ohromně inspirativními romantickými gesty. Nejvíce mě dodělal sepsáním Sekretáře zamilovaných, ke kterému chtěl později ještě přidat dodatek. Až extrémně působilo zakoupení zrcadla, ve kterém v kavárně spatřil Ferminu.
Je vůbec reálné takto skrytě milovat a čekat přes půl století na svou lásku?

09.04.2023 5 z 5

Dobrodružství Hucka Finna Dobrodružství Hucka Finna Mark Twain (p)

Četl jsem vydání z roku 1954 synovi před spaním. Dílo se mi zdá vleklé, zbytečně rozepsané na mnoho stran, ale alespoň nudou rychle usínal.
Pravděpodobně se nejedná o oblíbenou četbu černochů?!

30.03.2023 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Děj mě moc nebavil, ale Věc Makropulos bych bral!

13.03.2023 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Dojemný příběh o babičce, která často rozumovala a radila. Tím mě opravdu několikrát naštvala.
Klidný příběh bez děje z českého idylického vesnického prostředí.
Obdivuji autorku, že se ji i přes nepřízeň tehdejší doby, povedlo napsat toto dílo.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší detektivka všech dob. Přečetl jsem za 1 večer/noc.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Po přečtení jsem porozuměl proč se jedna o klenot americké literatury. Jazyk je absolutně vytříbený, některé pasáže jsou fenomenální a s chutí jsem je několikrát opakoval. Příběh je nutné sledovat pozorně, jinak je nutné prolistovat celou knihu a hledat souvislosti, což byl pravděpodobně autorův záměr. Humbert je bizární kanál, který dokázal šokovat.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Nestarnoucí klasika party kluků toužící po dobrodružství.

11.03.2023

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úctyhodné pokračování prvního dílu. Příběh se čte jedním dechem.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Máme doma kolii a synovi jsem příběh četl před spaním. Užili jsme si ho oba a fandili jsme jí, aby se dostala domů. Je to báječná kniha a ještě lepší plemeno.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Dojemné a komické dílo zároveň.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

V Bergenu jsem dříve 6 let bydlet 5 minut pěšky od totemu a k dílu jsem se dostal až nedávno. Je to nádherný park.
Jedná se o strhující příběh plný dramatických zvratů. Akorát mě štvalo pokaždé, když se našel nový podezřelý vrah, tak po něm celé oddělení slepě uhánělo bez zvážení dalších variant. Toto se opakovalo několikrát a s mladou kolegyní to již byl vrchol. Tomu snad nikdo nemohl věřit?!
Závěrečná scéna na skokanském můstku byla bezva.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Na ruském sibiřském venkově jsem kdysi byl, tak si dokážu představit prostředí. Tuším, že podobné vztahy panují nadále a nikoliv pouze tam.
Téma je nadčasové.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Zdlouhavé pasáže popisující přírodu a postavy. Dělalo mi potíže se do knihy začíst. 5 hvězdiček dávám hlavně za to, že se mi po Frodovi, který ujel na loďce ve finální části, začalo stýkat. Zvláštní.