Lassie se vrací

Nesmrtelný příběh o přátelství malého skotského chlapce a kolie Lassie, která je prodána nelaskavým pánům, uteče do světa a pak nastupuje dlouhou, strastiplnou pouť zpět ke svým původním majitelům, se dočkal mnoha knižních vydání i filmových zpracování. Příběh nezáludného, milujícího psa, který zdolá zdánlivě nepřekonatelné překážky, aby se mohl vrátit tam, kde ho mají rádi, dojímá malé i velké....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33991/lassie-se-vraci-33991.jpg 4.5283

Lassie Come-Home (1938)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

radusak9806

Krásná kniha, ke které jsem se ostudně dostala až nyní. Co víc říci, tohle se musí prostě přečíst.

dusty
30.11.2017

Jako dítě jsem ji miloval. :)

Jirinamac
01.09.2017

Knížka i film mého dětství. Milovala jsem ten příběh.

Mistr119
07.07.2017

Líbí se mi, jak je kniha psaná ze strany zvířete, celkem jsem ji zhltl a dostala mě i emočně. :))

EvikU.
07.04.2017

Knihu jsem četla jako holka. Přes slzy jsem neviděla na písmenka. Pes je prostě věrný přítel na celý život. Jak ti jednou věnuje své srdce, už ho nechce nikdy zpátky. Měli jsme psi, teď mám svou rodinu a pda mám dál. Bez psa by nebyl můj život úplný. Kdo miluje psi, doporučuji. ❤

mija.chalka
02.04.2017

Knižku jsem nečela poprvé a myslím, že ani naposledy. Psi jsou prostě moji. A příběh Lassie je prostě legendární....věrné přátelství, daleká cesta a všechny nástrahy, které musela překonat za jediným cílem....domů.

pomponia
19.02.2017

Příběh o psí věrnosti, který vás vtáhne a najednou zjistíte, že máte na konci slzy v očích. Mám vydání z 90. let s barevnými ilustracemi z filmu, které příběh krásně dokreslují.

Nemo54
19.01.2017

Tak tuhle knížku jsem si četl pod peřinou při baterce ještě jako malý kluk, když jsem ji sehnal od kamaráda (to tehdy vyšla v Románových novinkách) , ježiš lidi, to už je let ....

Hadrna
18.01.2017

Taková milá knížka, kterou si může přečíst úplně každý, jakéhokoliv věku. Knižka je čtivá a i nějáka ta slzička u ní ukápne, ale také tam jsou chvíle kdy se usmíváte. Je to pouť jednoho psíka, který se chtěl vrátit domů. Doporučuji a přeji krásné počteníčko :).

fornication
23.11.2016

Precteno v ramci Ctenarske vyzvy - Oblibena kniha tveho detstvi. Hltala jsem kazde slovo jako tenkrat.

Leslie739
06.07.2016

O víkendu jsem se prohrabávala naší knihovnou a narazila tam na tento poklad, inu, přečetla jsem ji v práci během jedné směny a měla jsem co dělat, abych se tam nerozbrečela (v práci by se to neslušelo). Je to krásný příběh, o přírodě, trpělivosti, oddanosti, přátelství, vytrvalosti, ale i o špatných a dobrých lidech. :)

kamila234
16.06.2016

Moc pěkná kniha moc mne bavila a je hezký malovaný ja ji dostala když jsem byla mala bylo mi asi osm let a věnovaném od kamarádky.

Hanina61
08.04.2016

Ani nevím, kolikrát jsem ji jako -náctiletá holka vyrůstající v rodině, kde nikdy nechyběl pes, přečetla, kolikrát jsem hltala každé slovo, a smutnila a plakala a držela palce, aby statečná Lassie přežila všechna svoje "dobrodružství" a útrapy... a kolikrát jsem si na konci vydechla úlevou, když zase mohla čekat na svého milovaného kamaráda před školou. Zůstává pro mě jednou z nejkrásnějších knížek moho dětství a rozhodně ji doporučuju všem, kdo mají rádi zvířata. :-)

Phewell
06.04.2016

Poklad v mé knihovničce, dárek od dědečka s věnováním. Připomíná mi bezstarostné dětství.

Růžek
02.03.2016

Nádherný příběh o přátelství a věrnosti...

juli2
14.11.2015

Tato kniha zapříčinila mou vášeň pro knihy. Příběh byl pro mě tak dojemný a strhující, že jsem ho musela přečíst okamžitě. Brečela jsem tak až mě bolela hlava! No byl to doják.

Sušenka1556
08.10.2015

Nikdy jsem si nemyslela ,že budu číst staré knihy. Cítila jsem k nim odpor a nesnášela jsem ,jakým způsobem byly napsané. Jenže tato kniha byla DOKONALÁ a já přísahám ,že už knihy podle stáří soudit nebudu. Vlastně jsem přišla na to ,že jsou lepší než ty nové. I když se to nezdá ,byla dojemná a hlavně krásná. A nemyslím si ,že by byla pro malé. Mě jako náctileté se to velice líbilo!
Nejlepší kniha ,která mi dala směr!

Dormar
20.07.2015

Kniha se mi moc líbila

Rade
11.02.2015

Patří k nejlepším knihám mého dětství. Krásné a dojemné.

MorbidCuriosity
06.01.2015

K téhle knize jsem se dostala nejspíš už v poměrně pozdním věku, ale to nic nemění na tom, že mě uchvátila. Nejsem zrovna psí milovník, ale Lassie se pro mě stala hrdinkou a jasným obrazem toho, jak má vypadat opravdový přítel. Nehledě na to, že vzhledem k absenci tohoto úkazu v dnešním světě, člověk rád čte o tom, jak si lidé vzájemně pomáhají a tím raději čte, když pomáhají zvířeti, protože ty to potřebují víc. Krásná knížka... :)

Greene
10.11.2014

Emotivní příběh o lásce psa k člověku. Nádherně napsané, dojemné a konec snad ani nejde neobrečet :)

DejnaDee
25.06.2014

Knížka, kterou jsem četla jako náctiletá a zanechala ve mě velké emoce. Miluji psy a zvířata vůbec a tak jsem Lassii moc fandila aby to vše dokázala. Nádherné čtení a krásně popsaný příběh nezměrné psí věrnosti a lásky ke svému pánovi. Knížku mi doporučila má maminka a já jí zase doporučím své dceři.

Roselunda 1928
16.06.2014

No jo, je to ušlé, snad dokonce dobré, ale není to můj typ literatury...

moonchild
07.03.2014

Knihu mám památku na mého zemřelého strejdu.Kniha se mi moc líbí a dala bych jí i více hvězdiček

kejty91
27.02.2014

Kniha je úžasná, ilustrace jsou velmi povedené. Často se ke knize vracím i teď, v dospělosti.

bibi.r
09.01.2014

Moc krásný příběh. Pamatuju si, že jsem hrozně obrečela, když umřela Bambulka (malý bílý pejsek, který tam měl epizodní roličku).

LucyMi
11.09.2013

Tato knížka mně úplně nadchla. Nejdřív v tom, že hl. postava je pes, ale taky proto, protože knížka má málé rozměry.
U tohoto psa jsem silně obdivovala kuráž a vůli. Nikdy jsem nećekala, že přeběhne snad čtvrtinu Anglie... :D
Tuto knížku mi doporučila moje máma a takže vám ji také doporučím, protože má podle mě atraktivní příběh, krásné popisování a čtenářské spojování slov.
"Lassie se vrací" mi dala naději, že když se člověk snaží a má minimální šanci, tak není na škodu to zkusit na 100%.
Této knížce bych dala žánr dobrodružný, jak už jsem zmínila.
Kniha byla přeložena z angličtiny do našeho jazyka a jsem vděčná překladatelovi Oldřichu Černému, protože díky němu, si až dodnes všichni užívají úžasnou četbu.

Megi67
31.07.2013

Kniha je úžasná. Nádherný příběh psa věrného svému pánovi!!!!

DariDerek
21.06.2013

nádherná kniha, pláč průběžně každou pátou stránku :)))

nikolryskova
14.03.2013

To je tak úžasné dojemné čtení. Je to o víře, lásce a touze, co jiného by mohla psa a i za strašných podmíek vrátit se za tí, koho miluje ? V některých částech mi tekly slzy, kniha je opravdu dokonalá, úžasně zpracována, mohu jen a jen doporučit.