Kalina Kalina komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu skvělá kniha. Děj má spád a ke konci příběhu možná tušíte, ale nevíte, tak musíte číst a číst .....

12.06.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Musím souhlasit s předešlých komentářem. V druhé půlce knihy jsem hledala důvod proč číst dál. Snad, že se mají knihy dočíst?

29.05.2017 3 z 5

Příběh spíše pro děti, ale zase pro pochopení zápletky pro děti moc složité. Jinak pěkné čtení.

17.04.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá kniha. Čtivá. Možnost vžít se do postav, nejen vyšetřovatelů, ale i vraha a snad ho i chápat je prima.

12.04.2017 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Čtivá knížka. Hlavní postava projde určitým vývojem a to mě baví. Umí překvapit. Bohužel podobných žen (co se týká mládí hlavní postavy) je mezi námi mnoho. Doporučuji přečíst.

06.03.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Román, u kterého od prvních stránek znáte konec. Ovšem čte se moc pěkně. Krutost té doby je popsána dost věrně. Nechybí ani vtip a poznání. K přečtení mohu doporučit.

17.02.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě, skvělá kniha. Děj se odvíjel bez zbytečného protahování. Erika Fosterová je výborný detektiv, který se nenechá zastrašit elitou. Mohu jedině doporučit k přečtení.

26.01.2017 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Patricia Cornwell

Bohužel se musím přidat k předešlých komentářům. Nemám ráda nedočtené knížky a toto pravidlo jsem ani tentokrát neporušila, ale i přes otevřený konec bych pokračování oželela.

09.12.2016 3 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Kniha se četla dobře. I když byla místa, kterà bych zkrátila. Nechyběl vtip a příběh byl zcela uvěřitelný.

27.10.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se četla dobře. Pro mne spousta nových informací. Konec mi překvapil, ale vlastně zcela správně navázal na děj.

10.10.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kulka se četla opravdu skvěle. Ovšem poslední část knihy nabrala dost nečekaný obrat, snad aby si nechala autorka otevřená zadní vrátka na volné pokračování? Myslím,že závěr knihy jsem snad pochopila, ale také se mohu dost plést.

24.09.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl je podle recenzí nejlepší. Bohužel tento názor nesdílím. Mnoho popisu něčeho co nemá s dějem nic společněho, po odhalení vraha jsem pátrala, zda bylo možné z nějakých dřīvějších náznaků pachatele uhodnout. Bohužel jsem nic takového nenašla na rozdíl od jiných detektivek. No,ovšem to může být pouze můj problém.

09.09.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pěkné čtení. Chvílemi jsem měla pocit, že vrahů musí být víc. No a jak to bude dál s Robin? I Strikova postava se mi zamlouvá čím dál víc.

18.08.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dobrá, leč dost drsná kniha. Asi se mi líbila víc než Hyponozitér,ale měně než Paganiniho smlouva. Ovšem nejlepší mi přišel Stalker.

16.07.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Výborná detektivka. Čtenář by měl vnímat každé slovo, protože později zjistí, že pràvě to jedno slovíčko bylo důležité.

16.07.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dobrá detektivka. Docela klasika, stará zanedbaná kancelář, podobně vyhlížející soukromě očko a mladá asistentka, která přináší trochu světla do potemělého života hlavního hrdiny. Pozorný čtenàř může poměrně brzy tušit vraha, ale myslím, že jistý si být nemůže.

04.07.2016 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Detektivní příběh zasazený do padesátých let v SSSR. No, docela sîla. Osudy lidí poznamenaných válkou, hladomorem a strachem o život. To vše je v knize drsně popsáno. Přesto stojí za to si ji přečíst.

12.06.2016 5 z 5

Poutnice Poutnice Iny Lorentz

Výborná kniha. Drsná doba, intriky, přàtelstvi a samozřejmě láska. Mohu doporučit.

09.06.2016 5 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Pěkné čtení, ve kterém se dočteteme o krutosti války, utrpení obyčejných lidí,ale i vojáků. O moudrosti tehdejších léčitelů a samozřejmě nechybí ani láska.

04.06.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Skvělé čtení. Od začátku do konce je čtenáŕ držen v napětí a pozornosti. Vše co je popsáno má svůj nepostradatelný význam. Doporučuji.

05.05.2016 5 z 5