Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Tak to byl opravdu silný příběh. Je to hrozné,co se v naší společnosti dělo. Jsem stejný ročník jako Lída, také jsem si nemohla vybrat školu, kterou bych chtěla studovat, ale nevěděla jsem proč. Rodiče byli obyčejní lidé a o politice se u nás nemluvilo. Až po revoluci v roce 1989, mi začaly mnohé věci docházet. Jsem ráda, že moje děti i vnoučata, mohou vyrůstat ve svobodné zemi a žít život podle svých představ. Děkuji autorce za tuto knihu.

21.09.2022 5 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Příběh nás zavede do vesnice na Sicílii, kde se odehrává takový obyčejný život. Je to silný příběh jedné rodiny, která se vzepře zaběhnutým způsobům života. Ale především je to o nezměrné otcovské lásce ke svým dětem, kterým předal svoji sílu jít si za
svou pravdou, jen díky němu se z nich stály samostatné, nezávislé zeny.Bylo to moc hezké čtení.

05.08.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Super čtení na letní odpoledne. Krátké kapitoly se dobře čtou a udržují člověka v napětí. Jsem ráda, že se Kim nakonec rozhodla pro svůj tým. Těším se další díl.

26.06.2022 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Moc pěkné vyprávění a k tomu nádherné ilustrace. Mám chuť vydat se na cestu po Anglii po stopách Karla Čapka. Jen škoda, že už nezaziju tu atmosféru 20. let minulého století. Dnes už je mnohé jinak a i ti Angličané jsou trochu jiní.

02.02.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Po půlce knihy jsem se musela ujistit, že se příběh odehrává v roce 1937. Připadalo mi to jak z 18. stol. Být žena v tomto koutě Ameriky nebylo nic jednoduchého, zajímalo by mne jaký je v tomto koutě USA život nyní. Kniha se čte dobře, jako všechny knihy této autorky. Příběh žen, které vozí knihy po samotách je zajímavý.

04.09.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak to byla síla. Knihu jsem objevila díky výzvě. Neskutečný příběh, musela jsem číst, poněvadž nešlo přestat. Jedno mne utěšovalo Risk musí prezit, ale jak ? Určitě si přečtu i ostatní díly série.

06.06.2021 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Musím říct, že komisař Martin Servaz se mi dostal pod kůži. Už se těším na další případ. Jen bych mu přála trochu normální osobní život. Mám ráda francouzské detektivky a překlady pana Jiřího Žáka, je to radost číst.

16.04.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Taková chuťovka na pobavení. Člověk se aspoň zasměje. Doufám, že to zase někdo nebude chtít natočit, to by se kouzlo knížky úplně vytratilo

25.01.2021 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Kniha má vše, co člověk od dobré knihy očekává napětí, , intriky, krásně vykreslená atmosféra staré Barcelony, často překvapivé rozuzlení. Po přečtení, je člověku líto, že vše skončilo.

13.10.2020 5 z 5

Bylo to barvité čtení, jedna rodina a tolik různých osudů, kdy se museli vypořádat se svým původem. Žít na jakékoliv hranici není určitě jednoduché, a v době války žít v německém
prostředí,muselo být obzvlášť
těžké. Kniha se díky krátkým kapitolám četla velmi dobře. Knihu oživily ji i dobové fotografie.

12.02.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Zvláštní jméno Neonila, zvláštní žena s chladnýma očima, zvláštní příběh. Kolik lidských osudů, je v této knize, Nila byla silná ruská žena, její jednání byla někdy na hranici lidského chápání. A nakonec se kruh krásně uzavře. Navíc se část knihy odehrává na Valašsku, takže znám místa, která jsou zde popisována a bohužel si i pamatuji dobu, kdy se tu v našich krásných Beskydech roztahovali ruští vojáci se svými "báryšňami" s rudými rty a "vůní" Ducha Moskvy. Radši nevzpomínat, ale nezapomínat.

18.12.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Myslím si, že negativní recenze jsou zde proto, že to je jiný Bryndza než ho známe žádná Erika ani Kate. Myslím, že thriller se povedl, byly tam nějaké nesrovnalosti, ale to nicméně nebránilo, tomu, aby se člověk udržel v napětí. A jak se říká konec dobrý všechno dobré.

07.12.2023 4 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Došla mi slova, to byl tak neuvěřitelný příběh, který napsal život sám a je dobře, že ho Mark Sullivan objevil a přenesl na stránky této knihy. Je neskutečné, co všechno tato rodina na cestě za svým snem zažila. A Stalin a jeho praktiky, k tomu není, co dodávat. Ruska je třeba se bát i v dnešní době. Tuto historii by se měly učit děti ve škole, a ne poučky a data, která jsou jim předkládaná.

29.11.2023 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Opravdu dobré počtení, děj mě hnal pořád dopředu. Mělo to vše, co má dobrá detektivka mít. Netečou tu potoky krve, ale je to pěkně zamotané, k tomu drsná severská krajina. Jj to můžu 500 stran uteče jako voda a vám je líto, že vše skončilo.

28.10.2023 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Nejhezčí kniha, kterou jsem o caminu četla (a čtu každou, která vyjde). Myslím si, že to je nejlepší kniha, kterou Ladislav napsal. Cesta nádhernou přírodou, která je protkána příběhy lidi, které na své pouti potkal, vás donutí přemýšlet o vlastních bolístkách a vlastních rozhodnutích, která jste ve svém životě udělali. Navíc ty nádherné ilustrace, to je opravdu velký bonus této knihy, o který přijdou milovníci audio verze. Díky Ladislave, že jsi nás na pouť do Santiaga vzal.

26.10.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Opět pohodová detektivka na pozadí švédského léta. Zajímavé prostředí světa starožitností, člověk nevěří, že touha vlastnit, vás dovede k tomu, abyste zabili.

23.09.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Jako vždycky stránky utikaly jako voda. Skvělá zápletka, a to napětí do posledního písmene. Těším se na další Davidovo vyšetřování.

04.08.2023 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Bylo to příjemné čtení, i když ne veselé. Dýchala z toho láska dvou lidí, s kterými se život rozhodně nemazlil a tehdejší režim jim nic neusnadnil.

28.07.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tak jsem se nerada rozloučila s Harry Holem, snad ne na dlouho. Kniha byla nabitá dějem, postavy se přelévaly jedna přes druhou, chvíli člověk podezříval jednoho, aby se za chvíli dozvěděl, že ten to být nemůže. Celou knihu přemýšlíte, která z postav je Prim. A závěr ? Na pozadí zatmění Měsíce se to celé rozplete...a stojí to za to

03.07.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Z této knížky by bylo snadné upadnout do deprese. Moc se mi ji nechtělo dočíst, ale dočetla jsem ji. Nakonec se vše objasnilo, a na člověka to padlo, jak také může dopadnout rodina, kde si někdo žije jen podle svého a nebere ohled na své nejbližší.

30.05.2023 3 z 5