Kačka_knihomol Kačka_knihomol komentáře u knih

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Jo, já jsem s knihou spokojena. Mám ráda vyprávění z pohledu více postav, navíc jak to skutečně je jsem prohlédla opravdu až na konci. Kniha měla spád, napětí, nepřišlo mi ani, že by autorka nějak příběh uměle natahovala. Vše bylo na závěr hezky vysvětleno a odhaleno, což je za mé také další plus (nemám ráda otevřené konce a prostor pro domněnky). Hodnotím plným počtem.

16.08.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tato kniha dokonale splnila má očekávání - jednoduché, milé, odpočinkové čtení. Není to žádný literární zázrak s kupou složitých myšlenek, ale spíše (jak zde spoustu uživatelů píše a já s tím plně souhlasím) takové příjemné pohlazení po duši. Zasloužila by si ode mne 4.5 hvězdičky, což nejde, takže se přikláním spíše k 5*.

25.07.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Dvojici Poe+Tilly mám moc ráda, je to velmi originální dvojka detektivů a ani tentokrát mě nezklamala. Knížka měla v podstatě všechna pozitiva - napětí, zajímavou zápletku, dramatické vyvrcholení - ale přesto mě na ní cosi neuspokojilo. Možná některé situace, které působily dost nepravděpodobně, možná samotný konec příběhu a odhalení vraha? Přesto hodnotím 5 hvězdami, i když mě předchozí díly nadchly rozhodně více.

25.07.2022 5 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Uf, konečně mám tuhle knihu za sebou, úspěšně jsem se pronudila až na konec. Dlouhé popisy, nezajímavé vnitřní monology, myšlenka pro mě zůstala utajena. Občas zasvitla naděje, že kniha konečně chytí spád, ale většinou zase rychle uhasla. Naštěstí jsem ji koupila v akci 1+7 zdarma, tak aspoň peněz litovat nemusím.

18.06.2022 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Co k této knize říct. Asi se úplně nehodí říct, že je skvělá, když popisuje hrůzy života Židů za 2. SV - takže raději - čtivá, plná emocí , smutku, ale i naděje. Ve mně vzbudila kromě smutku, že se něco takového mohlo stát, hlavně zlost - jak může být někdo všech těchto věcí schopný? Jak s tím dále mohli po válce někteří žít, že způsobili takové utrpení? Kdo dal vůbec lidem právo soudit druhé jen na základě "rasy" nebo čehokoliv jiného? Knih s touto tématikou jsem četla více, ale tahle mě dostala asi nejvíce.

31.05.2022 5 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Velmi čtivá knížka, napětí nechybí (i když některé spojitosti prokoukne čtenář mnohem dříve, než jsou odhaleny, takže úplný wow efekt se při čtení nekoná). Mě osobně zde sedí vyprávění z pohledu několika různých postav. Čtyři hvězdičky jsou podle mě férové hodnocení (není to úplně dokonalá kniha bez nedostatků, na druhou stranu jejího přečtení nebudete litovat :)).

11.05.2022 4 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Ze začátku jsem se musela do této knihy hrozně nutit (nevím proč, nějak mě nevtáhla). V té chvíli bych byla hodnotila max. 3 hvězdičkami s přivřeným okem. Postupně jsem si ale postavy oblíbila a začala být zvědavá, jak že to s nimi vlastně dopadne. A najednou kniha dostala úplně jiný spád. Ale hlavně - i když je od začátku jasné, jak to s Polly dopadne, stejně jsem brečela jako želva, což se mi u knížky stalo úplně poprvé. Tak moc jsem si nakonec postavy oblíbila. Nicméně 5 hvězd si pošetřím pro díla, která mě bavila od začátku do konce, takže hodnotím "jen" 4*.

07.05.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Po (za mě) slabší dvojce stál tento díl opět za to! Super spád, nečekané zvraty (ale ano, i pár průhlednějších), propracovaná dějová linka, napětí do posledního okamžiku. Celou tuto sérii jsem si zatím neskutečně užila a každou knihu přečetla během pár odpolední.

27.04.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Stejně jako první díl - čtivé, napínavé, super propracovaný příběh, ALE... co mě na poslední třetině knihy dost zklamalo, byla nápadná podobnost s předchozím dílem (nebudu prozrazovat, nechci spoilery). To je za mě dost výrazná kaňka na jinak povedené knize, takže dávám s lítostí hvězdičku dolů. A doufám, že třetí díl bude zase o trošku lepší.

31.03.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jedním slovem - brilantní. Přečteno za dva dny, neskutečné napětí, skvělý styl psaní, sympatické (i nesympatické, to musí být) postavy, zajímavá zápletka... Velice mile mě tato kniha překvapila, naštěstí mám doma všechny díly této série, takže můžu vesele pokračovat ve čtení dalšího dílu. Doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů!

24.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

"Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš."

Tak to bylo něco. Kniha plná hlubokých myšlenek a zamyšlení, ale zároveň i motivace a takového nějakého "sebeuvědomění" vlastního života. Ačkoliv se neřadím mezi pravidelné čtenáře tohoto žánru knih, byla jsem nadšená a rozhodně knihu všem doporučuji (ale chápu, že se v ní nenajde každý, je potřeba být tak nějak správně otevřen a nastaven novému pohledu na mnoho věcí). Aneb všechno má svůj důvod a to, že jsme tam, kde jsme, je zásluhou nejrůznějších okolností. Díky, obrovské DÍKY za tuto knihu. Díky ní jsem zase o kapku více vděčná za to, co mám.

20.03.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Přiznám se, pro mě to nebyla kniha, po jejíž přečtení bych vstala a řekla si - budu dělat věci jinak. Nicméně skvěle se četla, byla plná emocí, pana Eddieho obdivuji a smekám, že i přes tolik negativních zážitků a traumat si dokázal stále uchovat svoji laskavost a pozitivní myšlení. Není ani možné se vžít do toho, čím vším si musel projít. A souhlasím, že pokud by každý z nás byl alespoň o maličko laskavější, byl by svět hned lepší místo pro život. Díky za tuto knihu, doporučuji k přečtení.

10.03.2022 5 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Dávám 5 hvězd, ale souhlasím, že tento byl oproti předchozím dílům malinko slabší. Velmi jsem se ztrácela ve jménech, což jsem nejprve přisuzovala vlastní nepozornosti při čtení, po přečtení ostatních komentářů vidím, že jsem nebyla jediná. Jinak zápletka promyšlená dokonale, napětí gradovalo, byla jsem velmi zvědavá jak to celé dopadne. Doporučuji k přečtení :)

13.02.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Tuto knihu jsem si vyhlédla ještě před vydáním v knižním katalogu, zaujal mě hned na první pohled její příběh a navíc pro mě bylo lákadlem vyprávění z pohledu třináctileté dívky. Když jsem pak knihu začínala číst, měla zde na databázi hodnocení okolo 65 %, což mě dost zklamalo - tím pádem jsem měla od knihy mnohem menší očekávání, než původně a nemůžu to tedy zhodnotit jinak, než že mě velmi příjemně překvapila! Celou dobu byla dost poutavá, napínavá, byla jsem velice zvědavá, co se za všemi různými "náznaky" hlavní hrdinky skrývá. 90 % knihy bylo skvělých, hvězdička dolů bohužel za závěr, který měl spoustu trhlin a celkově nějak do knihy vůbec nezapadal.

EDIT: Dlouho mi to leželo v hlavě, ale nakonec strhávám ještě jednu hvězdu, kvůli zmiňovanému závěru. Přemýšlela jsem o tom a nebylo by to fér vůči ostatním knihám, kterým jsem někdy 4 hvězdy dala.

05.02.2022 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Moje první kniha od tohoto autora i obecně moje první francouzská detektivka - a jsem nadšená! Hrozně se mi líbí velice originální námět, kdy vrah využívá hmyz. Navíc do sebe všechno hezky zapadá, opravdu jsem mile potěšena. Jediné, co mi trošku vadí je typický "hlavní hrdina s tragickým osudem". Mám přečteno už spoustu detektivek a ptám se - může mít někdy vyšetřovatel, který je hlavním hrdinou knihy i normální život nebo to musí vždy být člověk, kterému zabili/přišel o celou rodinu a nyní trpí depresemi/halucinacemi/je závislý na lécích/alkoholu? :D To však nevyčítám této knize, jen u této x-té v pořadí mě tato myšlenka dostihla. Tak tedy - hodnotím 5* a rozhodně doporučuji!

19.01.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ač velmi nerada, hodnotím "jen" čtyřmi hvězdami. Příběh byl napínavý, krásně odsýpal, opět mé oblíbené krátké kapitoly, dějová linka na pozadí. ALE... konec mě nějak neuspokojil, nepřišel mi moc reálný. Nechci nic prozrazovat, ale opravdu by vrah tohle všechno a tak dlouhou dobu dokázal? Opravdu by mohl dělat profesi, kterou dělal? Opravdu by u jedné z vražd proplul policii nepozorovaně před očima? A opravdu by mohl mít tak silnou motivaci? Tohle mi tam dost nesedělo a cítila jsem se kvůli tomu po dočtení knížky dost rozpačitě - proto hvězda dolů.

08.01.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila, zahlédla jsem ji v katalogu jako novinku a popis mě hned zaujal. Bála jsem se ovšem koupit ji hned, proto jsem počkala, až se tu objeví alespoň pár hodnocení, jestli za to stojí nebo ne - to bylo po pár dnech od vydání okolo 85 %, tak jsem si řekla směle do toho - a rozhodně nelituji, co více, doporučuji! Hrozně mě baví střídaní pohledů hned několika postav a zároveň také skoky v čase (přehledně označené, žádné ztrácení se v ději). Do toho málo popisů (díky!), hodně dialogů, spoustu děje a chytlavá zápletka, která se na konci parádně "rozuzlí". Navíc je to pro mě super oddychovka od "klasických" detektivek - doporučuji všema deseti!

19.11.2021 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Co k této knize říct - je to Nesbø, který by ode mě dostal 5 hvězd vždy, ať už by napsal cokoliv (jak jen to dělá?). Což nic nemění na tom, že kniha byla velice čtivá, plná napětí, dokázala čtenáře pohltit a i překvapit. Do TOP5 autorových knih bych ji asi nezařadila, konkurence Harryho Holea je veliká, co si budeme povídat. Na konci jsem se navíc trošku ztratila v rozuzlení, ale to je jen malá vada na závěr. Přečteno doslova jedním dechem během jednoho odpoledne - i přes drobné výhrady doporučuji!

13.11.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tuto knihu jsem měla doma již velice dlouho, ale z nepochopitelných důvodů se mi do ní nějak nechtělo. Nicméně jsem se k ní "přemluvila" a rozhodně nelituji. Bohužel jsem četla zatím pouze jednu další knihu ze série Joona Linna, takže mi některé souvislosti možná unikají, ale i tak to pro mě byl velice chytlavý a napínavý příběh do poslední chvilky. Nebudu zastírat, že jsem četla i lepší knihy se zajímavější (nebo možná lepe řečeno méně předvídatelnou) zápletkou, nicméně i tak si myslím, že si zaslouží 5 hvězd a doporučení dále. A ano, opět se budu opakovat, ale na knihách z této série mě velice baví krátké kapitoly.

10.11.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Na tuto knihu jsem se kvůli vysokému hodnocení hodně těšila. Nevím, čím to bylo, ale ze začátku mě čtení moc nebavilo a chvíli trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Nicméně potom to už byla jedna velká jízda, kdy se mi nechtělo knihu vůbec odkládat. Postava Tilly je podle mě hrozně zajímavá a pro detektivky poměrně neobvyklá, ale o to více mě osobně baví. Poe je takový "detektivní klasik". Knihu hodnotím velice pozitivně a určitě si v budoucnu koupím i další díly této série.

03.01.2021 5 z 5