kacimilek kacimilek komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Upřímně jsem po přečtení byla trochu zklamaná. Všechna ta obrovská slova chvály a nejprodávanějšího díla ve mně vzbudily dojem extrémně čtivého a neuvěřitelně napínavého románu. Bohužel tento pocit se nedostavil. Spíše mě zaujal postup řešení než konečný výsledek.

05.03.2014 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Cítím se hrozně, že jsem přečetla teprve druhou knihu tohoto skvostného umělce! Jak prostě a jednoduše vypráví děj, a přitom ke každé takové až téměř obyčejné drobounké části přidá něco neočekávaného, a pokud ne, je téměř jisté, že to drobounké "nic" rozproudí v hlavě čtenáře někdy až nesmyslnou fantazii.

16.02.2014 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

I přes počáteční dezorientovanost v mnoha a mnoha holandských a japonských jménech a funkcích jsem dospěla k závěru, že ačkoliv se mi o trochu více líbil Atlas mraků, mé hodnocení bude 85 %. Vždyť kdo umí tak krásně propojit všechny své knihy? Už teď mám v hledáčku autorovy starší romány!

07.02.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Malinko odlišná knížka v porovnání s ostatními "langdonovkami". Nekončí ani typickým happy-endem, jako v předchozích. I přesto má své kouzlo, které mě rozhodně přivede i k dalším možným pokračováním. Důvodem je možná právě ta rozdílnost, kdy Brown ukazuje, že nepíše jen příběhy na jedno brdo.

02.01.2014 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kratičký příběh o lidské (ne)hlouposti. Malinko mi příběh připomínal Zelenou míli, ačkoliv Coffey svou sílu dokázal ovládat. Úžasně silný příběh s trochu brutálními, ale nechtěnými prvky.

29.12.2013 5 z 5

Temný smích Temný smích Sherwood Anderson

Přijde mi to trochu jako analýza rozdílnosti mužů a žen - myšlenek na svět, život, vlastní existenci. To nejzásadnější se děje až v dobré polovině knihy, ale závěr je i přesto pasivní a nepřekvapivý.

29.12.2013 3 z 5

Vlasta Burian na každý pád Vlasta Burian na každý pád Ondřej Suchý

Moc hezky zpracovaná kniha o Vlastu Burianovi trochu jiným způsobem. V podstatě obsahuje texty napsané samotným Burianem, což je podle mě dost netradiční, pro toho, kdo neví, že i pan Burian měl literární nadání.

26.12.2013 4 z 5

Mandaríni Mandaríni Simone de Beauvoir

Poměrně složitě napsaná kniha. Oceňuji však dva odlišné pohledy na situaci a na život v podobě myšlenek dvou postav - navíc muže a ženy.

26.12.2013 4 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Neuvěřitelně umělecky zpracovaná kniha, která je i přes časté popisy přírody či vnitřních myšlenek až neskutečně čtivá. Proplouváme postavami, které mění pohlaví, ale jsou vlastně úplně stejného charakteru (nebo ne?), časem, který ve skutečnosti vlastně nic neznamená.

26.07.2013 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Výborně sepsané myšlenky nezapomenutelné české osobnosti. Při čtení není nouze o úsměvy, ale chvíle zamyšlení převládají. Kéž by bylo více takových ikon jako byl Jan Werich...ale na druhou stranu, kdyby jich bylo mnoho, kdo by si jich vážil?!

09.06.2013 5 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Dost zajímavá a záživná knížka o hříšnici, která vlastně podle dnešních hledisek zase taková nemrava nebyla. Je vážně zábavné pozorovat, jak se celý pohled na společnost a morálku za pár století změnil.

02.06.2013 4 z 5

Fotograf Fotograf Pierre Boulle

Zpočátku velmi obyčejně působící román o zdánlivě obyčejném fotografovi. Nakonec román se zvláštním, překvapivým, a pro umělecky nadané a umění oddané, možná i trochu pochopitelným závěrem.

23.04.2013 4 z 5

Fanny a Alexandr Fanny a Alexandr Ingmar Bergman

Kouzelné, trochu strašidelné, a právě proto velmi živoucí dílo, které dokáže vtáhnout do děje. Jedná se o poměrně úzkou knížečku, takže se dá přečít téměř mrknutím oka a rozhodně za to stojí. Jsem z něj nadšená, trochu překvapená, a právě proto doporučuji.

20.03.2013 5 z 5

Šestý díl Harryho Potter je můj druhý nejoblíbenější (hned po Ohnivém poháru). Pro obyčejného fanouška potterovského fenoménu je tak šokující, že nemůže dospat vydání posledního objasňujícího dílu, kde doufá ze zvrat, který by všechny nepříznivé události změnil. Ale určitě nikdo nečekal, že to bude pořád jako v pohádce - přituhuje.

19.03.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Protože jsem před shlédnutím filmového zpracování, neměla ani potuchy o knižní verzi, opět u mě předchází film knize. Nejspíše jsem byla ochuzena o počáteční zmatení z na první pohled nenavazujících příběhů, ale i přesto hodnotím pěti hvězdami. Proč že to? Zbožňuju, když někdo dokáže měnit styl, kterým píše - jednou je to jazyk poloviny 19. století, poté použití velkého kvanta odborných slov v budoucnosti. Nemohu jednoznačně říct, zda by se mi film nebo kniha líbíla více - každé má své pro a proti! Ale knihu mohu rozhodně doporučit =)

19.03.2013 5 z 5

Čtvrtá strana trojúhelníku Čtvrtá strana trojúhelníku Ellery Queen

Knihu jsem kupovala a začínala číst s velkým očekáváním úžasného detektivního a téměr nerozpletitelného příběhu. Bohužel mě celkově zklamala. Je to uzounká knížečka, kde sice není předem jasně, kdo je vrah, ale průběh se dá předpokládat. Možná mé nízké nadšení způsobuje i fakt, že zrovna nejsem fanouškem detektivních a krimi žánrů. Je pravda, že se od knihy po přečtení první kapitoly nedá odtrhnout a je tak přečtená za okamžik, ale výrazný dojem nezanechává.

18.01.2013 4 z 5

Díky, pane profesore Díky, pane profesore James Hilton

Velmi příjemné kratičké příběhy ze života pana profesora, které jsou přečtené za okamžik, neboť jazyk, který Hilton používá je překrásný - stejně jako doba, ve které žil pan profesor Chipping než přišla válka. Doporučuji.

30.12.2012 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásný příběh. I přesto, že jsem viděla nejprve filmové zpracování, mě knížka bavila, byla přečtená hned. Ovšem nebyla pro mě tak dobrá jako Nezapomenutelná cesta.

20.12.2012 4 z 5

Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Dick Francis (p)

Tahle kombinace 4 úplně jiných příbehů je skvělá. Všechna ta dílka se mi líbila, některá více, jiná méně, ale přesto tvrdím, že je tento součin několika rozdílných děl je šťastná.

07.12.2012 5 z 5

Stinger Stinger John Nichol

Trvalo mi vážně dlouho než jsem knížku dočetla. Určitě to bylo tím, že tenhle žánr není zrovna můj šálek čaje. Chvílemi to bylo opravdu napínavé, ale napětí hned přešlo, když se všechno tak nějak moc lehce vyřešilo.

07.12.2012 3 z 5