Čtvrtá strana trojúhelníku

Čtvrtá strana trojúhelníku https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63354/bmid_ellery-queen-ctvrta--63354.jpg 4 55 10

Queen série

Otec a syn Queenové řeší složitý případ vraždy známé newyorské módní návrhářky. Podezřelí z vraždy jsou členové renomované milionářské rodiny, kteří se postupně vystřídají u soudu na lavici obžalovaných. Detektivka klasického typu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Československý spisovatel

The Fourth Side of The Triangle , 1965

Radimka
24.06.2023 3 z 5

Klasická detektivka o pár aktérech. Docela se dobře četla, ale vadil mi nalajnovanej koncept vyšetřování. Čtení mi zkazila pipka z DB, která v nyní už smazaném komentáři napsala, kdo je vrah! A nakonec to ještě ke všemu byl někdo jinej

baji42
09.03.2023 4 z 5

Zajímavě napsaná starší detektivka.

jarunka54
06.05.2020 3 z 5

No není to zrovna klasika Ellleryho

Merlinit
24.10.2019 3 z 5

Kniha trochu překvapila. Konstrukce příběhu je nestandardní, ne každého čtenáře to uchvátí. Mne kupříkladu tak úplně ne.

Iki1
19.04.2019 2 z 5

Dost nudné čtení plné poetického líčení prostředí kolem, jednání a chování lidí bez vztahu k ději. Děj se v knize odehrává na pár stránkách, jinak se příliš neposunuje. Trochu víc propracovaný je až v závěru.

mig20
23.02.2019 3 z 5

Prvních 40 stran mi nějak nešlo číst, ale pak se mi to zalíbilo. Konec mě i překvapil, ale přišlo mi to nakonec nějaké useknuté.

brebta
17.01.2019 2 z 5

pro mě nezajímavé, nebavilo mě to. ale dočetla jsem až do konce.

Jessica007
09.09.2015 5 z 5

Moc pěkná detektivka.

astroweb
22.04.2013 5 z 5

Skvělé, napínavá inteligentní detektivka, moc se mi líbila.

kacimilek
18.01.2013 4 z 5

Knihu jsem kupovala a začínala číst s velkým očekáváním úžasného detektivního a téměr nerozpletitelného příběhu. Bohužel mě celkově zklamala. Je to uzounká knížečka, kde sice není předem jasně, kdo je vrah, ale průběh se dá předpokládat. Možná mé nízké nadšení způsobuje i fakt, že zrovna nejsem fanouškem detektivních a krimi žánrů. Je pravda, že se od knihy po přečtení první kapitoly nedá odtrhnout a je tak přečtená za okamžik, ale výrazný dojem nezanechává.

zfilmováno

Ellery Queen
americká, 1905 - 1982
1976  69%Město malérů
1983  75%Čtvrtá strana trojúhelníku
2011  75%Tajemství kovového domu
1981  69%Drama desatera dní
1970  73%Stalo se ve tmě

Kniha Čtvrtá strana trojúhelníku je v