kacimilek kacimilek komentáře u knih

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Dílko jsem četla už dříve. Kniha byla zajímavá a napínavá, ale není to to, co by mě opravdu nadchlo. Nicméně určitě knihu doporučuji dětem (především chlapcům) ve věku zhruba do 13 let. Pak už je asi dílo nezaujme.

29.07.2012 3 z 5

Padělatelé Ježíše Padělatelé Ježíše Josef Dirnbeck

Knihu jsem si koupila s touhou dozvědět se něco nového a alespoň do jisté míry ověřeného. Kniha mě však zklamala tím, že jen a pouze spekuluje, co by bylo, kdyby... Prolíná si tady více teorií o tom, jak to bylo a jak to mohlo být. Dílo mě neuspokojilo.

29.07.2012 2 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Moc hezký příběh z období války. Válečné téma mě zajímá o to víc, když si o něm můžu přečíst knihu, jejíž příběh se odehrává v zemi, která nikdy nebyla příliš zmiňovaná ve spojitostmi s bitvami. Mohu doporučit.

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Bohužel mě kniha nijak více nezaujala, nesnadno se čte. Pointa je sice věrohodná, ale podána stylem, který není mým šálkem kávy. Mám ráda klasickou literaturu, ale tato k ní nepatří.

29.07.2012 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Všechny Brownovy romány jsou úžasně čtivé. Stejně tomu bylo i u tohoto počinu. Kvůli nedostatku času jsem knihu musela začínat číst dvakrát a myslím, že mi to prospělo. U takové záhadné knihy je důležité pamatovat si, co bylo na předchozích stránkách, abyste si mohli říct: "Jo, já vím, jak to je. Já to vyluštil." A to je úžasný pocit, no ne?

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Knihu jsem začínala číst s nadšením a se stejným nadšením jsem ji dočetla. Ze začátku byla sice malinko nezáživná, ale docela čtivá. Druhá polovina to svým naprosto nečekaným zvratem zachránila. Od této chvíle jsem ji četla jedním dechem. Toleruji názory lidí, kterým kniha k srdci nepřirostla. Já mezi ně však nepatřím. Naopak stala se mou oblíbenou knihou.