Rozhovory s Janem Werichem

Rozhovory s Janem Werichem

Výborná kniha plná rozhovorů s Janem Werichem, ukázkami jeho tvorby, korespondence a fotografií. Vznikla v posledním období Werichova života.

1.vydání - 248 stran textu - 32 stran příloh (fotografií z osobního archivu Jana Wericha)

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28545/rozhovory-s-janem-werichem-Trj-28545.jpg 4.557
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta

aktijnov

Některé pasáže nádherné. Plné moudra a úsměvů...

Melanka

Werichovo vyprávění se čte moc hezky. Dojem mi kazila minulost autora Janouška. Nikdo jiný, než komunisty prověřená osoba, by tenkrát s Werichem asi knížku vydat nemohla.

1amu

Na koupi této knihy mám nezapomenutelnou vzpomínku. Těsně předtím než se začala prodávat (pověstné čtvrtky) jsme se přestěhovali blíže k Praze - do Brandýsa n/L. Jedna z mých prvních cest vždy vedla do knihkupectví a tak i tam, jako "bažant" jsem poprosil o rezervaci. "Víte pane, my jich máme k prodeji 10, když se postavíte do fronty po 5-té ráno, tak možná budete mít šanci" řekla ta dobrá žena. Inu co bych pro Wericha, mého miláčka neudělal. Před osmou ráno přichází ona dobrá paní, která mi při koupi sdělila: "Fuj, to jsem si oddechla ! Byl jste sedmý !"
Pan Janoušek uměl ! Napsal dobrou knížku. Oceňuji zejména historky ze začátků Osvobozeného divadla, vzpomínky na jeho herce, vztah k rodině-zejména ke vnučce Fanče. Jediným kazem knihy je zřejmě v té době, požadovaný doslov komunisty národního umělce - Rybáka. S touto kreaturou neměl pan Werich nic společného ! Bohudík ve vydáních od r.1990 již zmizel.
Je velkou zásluhou paní Medy Mládkové, že konečně Praha má (odkoupením pověstné vily na Kampě), důstojné místo pro vzpomínky na geniálního a také moudrého klauna. Doufám, že se na to díváte z nebe s uspokojením pane Werichu.

Ortie
20.04.2017

Jelikož jsem vyrostla na písních a pohádkách od pana Wericha byla tato kniha velice příjemným čtením na dobrou noc...
V knize jsem objevila spoustu moudrosti a hodně jsem přemýšlela, ale i jsem se zasmála a to je myslím naprosto skvělá kombinace.

Tarantino
29.08.2016

To mudrování až bolí.

helenkan
24.06.2016

Hezké vzpomínání na skvělého herce,klauna a především člověka.Spousta moudrosti a hodně zajímavostí.Díky.

panjan
04.04.2015

U hodnocení této knihy jde asi o to, poděkovat panu Janouškovi za zprostředkování myšlenek a vzpomínek moudrého klauna, nikoliv hodnotit. Děkuji.

Zdenda20
28.10.2014

Moc hezká vzpomínka na Jana Wericha a dík autorovi za pěkný výběr. Ta kniha mi jen opět připomněla, že i humor může mít hezkou myšlenku. Doporučuji všem čtenářům, kteří hledají slušný humor.

Nemerose
02.01.2014

Moudrost je vlastnost, kterou mnoho lidí neoplývá, děkuji za to, že moudrost pana Wericha byla zachycena

Rafa-P
16.11.2013

Krásná kniha o obdivuhodném člověku.

kacimilek
09.06.2013

Výborně sepsané myšlenky nezapomenutelné české osobnosti. Při čtení není nouze o úsměvy, ale chvíle zamyšlení převládají. Kéž by bylo více takových ikon jako byl Jan Werich...ale na druhou stranu, kdyby jich bylo mnoho, kdo by si jich vážil?!

Bunny
06.07.2012

Této knize se nedá dát jiné hodnocení, než pět hvězdiček. Také bych dala i víc. Pana Wericha moc obdivuji a proto hltám cokoliv o něm. Ke knize se jistě někdy vrátím.

st.me
15.07.2011

Těžko se mi hledají slova, jak popsat tuhle knihu. Narazila jsem na ní náhodou a jsem za to neuvěřitelně ráda. Při jejím čtení jsem slyšela ten krásný hlas pana Wericha a byla jsem poctěna, že mohu nahlédnout do jeho vzpomínek a vyslechnout (přečíst) jeho názory a myšlenky, ke kterým došel díky používání obyčejného selského rozumu, smála se i smutnila, podle toho jaké téma bylo probíráno.
Dala jsem 5 hvězdiček a kdybych mohla, tak jich dám mnohem víc. A to je myslím dost výmluvný ukazatel, jaká ta kniha je. Krásná!

nightlybird

Tato kniha patří k těm, na které jsem si musel vystát celonoční frontu. Vím, nejspíš si to většina z vás neumí představit a bylo to někdy - zejména v zimě - dost kruté. Vzpomínám na to ale už stylem, jakým se vzpomíná na školu, na vojnu a tak podobně - tedy jaká to byla zábava, jak jsme si vespolek parádně pokecali a jak jsme byli při otevření krámu vytuhlí - někdo z chladu, prozíraví z "čaje se slivovicí". Ta kniha ale za to stála. Myslel jsem si to tenkrát, myslím si to i dnes.