kacimilek kacimilek komentáře u knih

Jarek Nohavica Jarek Nohavica Dana Čermáková

Na písničkách Nohavici, Kryla, Plíhala a jiných folkáčů jsem odkojená. Všichni měli co říct tehdy, všichni mají (měli by) co říct dnes. I mé děti budou jednou s Jarkem vyrůstat.

22.12.2015 4 z 5

Vzduch zdarma a jiné prózy Vzduch zdarma a jiné prózy Sinclair Lewis

Průměrně hodnotím 4 hvězdami. Nejvíc se mi líbila poslední povídka, nejkratší, ale opravdu stojí za to.

22.12.2015 4 z 5

Černý kocour Černý kocour Edgar Allan Poe

Jedním slovem: skvost. Ty klasické hororové povídky snad na nikoho nemohou nezapůsobit. Mě snad nejvíce zaujala povídka Černý kocour, Skokan a Zlatý brouk. E. A. Poe je skutečný spisovatel.

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Skvěle zpracované téma katovství, které nebylo popsáno z krvavého hlediska, ale z toho lidského. I kat byl přece jenom člověk, a mnohdy více vážený než běžný občan.

Divadelní román Divadelní román Michail Bulgakov

Ačkoliv na ruských autorech zrovna neujíždím, dá se říct, že tento krátký román mi něco dal. Nelze neobdivovat styl, kterým je příběh napsaný a vnitřní pochody samotného autora.

04.11.2015 3 z 5

Pohár od Pánaboha Pohár od Pánaboha Ota Pavel

Otu Pavla prostě zbožňuju! V každém jeho slově je možné vyčíst opravdové emoce a to jen tak někdo nedokáže. Smysl pro přírodu, sport a vlastně i život předává dál, a toho si nejvíce cením.

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Jelikož nejsem nijak zvlášť velký fanoušek tenisu, natož tenistů, Andre Agassiho především hodnotím jako člověka. Věřím, že mládí neměl jednoduché, ale lze říct, že nakonec všechno dobře dopadlo. Je to silná osobnost.

04.11.2015 4 z 5

Absolone, Absolone! Absolone, Absolone! William Faulkner

Složitá? Až moc. K téhle knize se ještě musím pročíst.

09.08.2015 3 z 5

Ačkoliv je tahle kniha brána za kvalitní klasiku, příliš nadšená jsem z ní nebyla. Mohu však ocenit trochu jiný náhled na nekonečně omílané téma (ne že by některý jiný pohled byl o něco horší či lepší).

09.08.2015 4 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Je neuvěřitelné, jak nádherně autor dokáže popisovat i ty nejběžnější a zdánlivě obyčejné věci, místa, lidi... Po přečtení byť jen jediné povídky člověk nemůže nemít rád přírodu.

09.08.2015 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Skvělá, bizarní, trochu (dost) divná a přitom člověk najde i hluboké moudrostí oplývající myšlenky. Já Irvinga prostě zbožňuju stejně jako medvědy, protože každý potřebuje svého medvěda!

09.08.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám slov. Nebo možná spíše slova nedokáží dostatečně popsat to, co jsem přečetla. Nepopsatelné dílo.

29.07.2015 5 z 5

Dubliňané Dubliňané James Joyce

Na téhle knize je podle mě velmi podstatné, že každý si může domyslet vlastní verzi toho, co chtěl "básník" tou nebo onou povídkou říct. Pro hloubavé povahy ideální.

03.07.2015 3 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Nevím, co za knihu četli ostatní poměrně negativně hodnotící, ale já tuhle knihu zbožňuju. No a co, že nemá skoro žádný převratný děj! Styl, kterým je napsána jsem si prostě zamilovala. Tím pádem doporučuji =)

22.06.2015 5 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Popis několika málo dní obléhání s naturalistickým vykreslením lidojedů nebo psů. Oceňuji především zařazení odlehčující komické linky se slepicí/kohoutem nebo se střevními obtíži =D.

17.06.2015 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Výborná oddechovka z mnou oblíbené doby.

17.06.2015 4 z 5

Roky s Kamilou Roky s Kamilou Helmut H. Schulz

V knize jsem našla tak trochu paralelu našeho "informačního a technologického" světa, který možná není až takovou výhrou, jak se zdá.

19.04.2015 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Proč nezačít Kingem stylově jeho prvním románem? Ano, bylo to přesně takové, jaké jsem předpokládala...jednoduše jiné, nedostižné.

05.04.2015 5 z 5

S Jamesem v Americe S Jamesem v Americe Pelham Grenville Wodehouse

Potřebovala jsem trochu odlehčit, takže tato kniha sedla dokonale. Možná již nechápeme humor jako lidé dříve, ale i přesto se jedná o příjemnou oddechovku.

13.03.2015 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kraťounká kniha, která má však tak nějak hlubší přesah. Moje první přečtená Coelhova kniha, ale rozhodně ne poslední. Doporučuji všem.

27.02.2015 5 z 5