kacimilek kacimilek komentáře u knih

Chvílemi psáno skutečně pro děti, a chvílemi by nejednomu dospělému naskočila husí kůže. Fotografie jsou pro mě opravdu podmanivé, pociťuji hrůzu, zaujetí i respekt. Takže pojďme na díl číslo dvě.

05.01.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dočítala jsem knížku trochu posmutnělá - příběh je přesně jako život: jednou nahoře, jednou dole. Avšak jsem se přesvědčila, jak je komunikace ve vztazích (rodinných i partnerských) důležitá.

03.01.2017 4 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Za mě jedno z nejlepších Irvingových děl. Zrovna v tomhle příběhu pro mě bylo fascinující, jak autor něco lehce nakousnul a poté se k celému příběhu vrátil třeba až za několik stran - přistihla jsem se, že se nemůžu dočkat, až mi vysvětlí, co se vlastně stalo, a chtěla jsem se přesvědčit, že jsem narážku pochopila správně.

03.01.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Potřebovala jsem si po vážnějších tématech trochu oddychnout a touhle knihou jsem nešlápla vedle. Zatímco jsem se do první poloviny smála jako pominutá, tu druhou jsem propřemýšlela. Nic není jen světlé nebo temné, stejně jako tento příběh.

25.12.2016 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Mrzí mě, že se mi do rukou dostala nejprve kniha V jedné osobě. Protože, přiznejme si, některé skutečnosti jsou jednoduše stejné - předčasná smrt, univerzitní prostředí, divadlo... To pak člověku přijde jako by četl stejnou knihu znovu. I přesto považuji Modlitbu za Owena Meanyho za skvost, který by se měl dostat do každé knihovny.

25.12.2016 5 z 5

Večeře v restauraci Domov Večeře v restauraci Domov Anne Tyler

Děj mě rozhodně nenadchnul, ani neurazil. Co oceňuji, je popsaná vůle postav začínat znovu a znovu od začátku.

29.11.2016 3 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Pro fanoušky série o Harrym Potterovi moc pěkně zpracovaná příručka o obludkách, které se objevily (nebo také neobjevily) ve filmech. Po přečtení se ale podle mě vytrácí kouzlo neznáma - je odhaleno to, jak byly příšerky vytvořeny.

20.11.2016 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako malá jsem zbožňovala večerníčky s Kubulou a Kubou Kubikulou. Jsou tak nějak příjemně strašidelné.

20.11.2016 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Jako holka z Valašska se teď trošku stydím, že jsem se k tomuhle kouzelnému dílu dostala až v dospělosti. Ale tož pořád lepší pozdě, než později. U jednoho dílu určitě neskončím =)

20.11.2016 5 z 5

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Kromě Kvílení a Kadiše mě osobně hodně zaujala báseň America. A rozhodně doporučuju přečíst.

01.11.2016 4 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Jsem fascinována dobou předválečnou a válečnou, zbožňuju filmy z oné doby, stejně jako herce v nich. Neměl to jednoduché asi nikdo, ať už byl člověk zaměstnán jako úředník, dělník nebo herec. Byla jsem docela překvapená, jak je kniha napsána - líbila se mi.

01.11.2016 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

I přesto, že je román psaný v češtině 19. století, má opravdu spád. Člověk by řekl, že mu dá zabrat, než se tím prokouše, ale opak je pravdou. Mně se tedy líbil moc. A možná kdyby si jej přečetlo více lidí v dnešní "nemorální" společnosti, několik vyvolených by děj knihy ovlivnil.

01.11.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Je těžké nově hodnotit něco, co je již považováno za klasiku. Jedna věc je však jistá: příběh se mi líbil natolik, aby ve mně kousek z něj zůstal. Tečka.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Kdo nikdy alespoň na krátký okamžik nezatoužil po naprosto svobodném, toulavém a řekněme bezstarostném životě? V Toulavém autobuse si při troše dobré vůle můžete na cestě představit sami sebe a vychutnat si životní volnost.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nestává se často, že mě kniha dojme. Ale už asi bylo na čase a dojetí se dostavilo právě u Zlodějky knih.

24.10.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Jak nádherně se pan Bradbury trefil! Sice ještě nejsme ani v roce 2022, ale přesto většina lidí radši hledí na televizi nebo do mobilu, místo do knihy. Jak takový svět asi může dopadnout?

21.09.2016 4 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Pohádka. S humorným i tragickým nádechem, ale pořád to pro mě bude pohádka. Miluji Pavlovy knížky.

21.09.2016 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Tohle není zrovna příběh, který bych si chtěla přečíst podruhé - chápu, že chtěl Čapek upozornit na zneužívání nových vynálezů "zlem", ale téma nadvlády jiných tvorů (robotů nebo mloků) je pro mě prostě přitažlivější.

19.09.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Asi všechno už bylo řečeno... Kniha je jedna z mála, která Vás chytí a jednoduše nepustí. Doporučuji všem!

19.09.2016 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

U Irvinga je téma sexuality ve všech jeho knihách dost běžné. Na rozdíl od tohoto románu, je to v jeho ostatních dílech spíše okrajová tématika. Měla jsem tady až dojem, že vlastně skoro každý v sobě má bisexuální sklony, každý druhý je gay, a skoro každý chlap má potřebu nosit ženské šaty. Trochu přitažené za vlasy, ale dost možná záměrně. Začátek je sice malinko zdlouhavý, ale i přesto se mi román hodně líbil.

19.09.2016 4 z 5