KachnaN KachnaN komentáře u knih

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

může obsahovat SPOILERY!!
Úžasné zakončení trilogie. Jen jsem možná čekala, že bude trochu obtížnější zbavit se Lary. Přišlo mi, jako by jim všechno hrálo do karet a šlo jako po máslo. Asi by mi nevadilo, kdyby se tam objevil ještě nějaký problém, který by musela Sophie a ostatní vyřešit.
Ale hlavně mi bylo strašně moc líto Cala. Jako jo, Archer se k ní hodí víc než Cal..ale stejně .
Celkově tuhle trilogii hodnotím jako velmi zdařilou. Na začátku jsem si říkala, že se mi nemůže líbit nějaká pohádka o čarodějnicích :D Ale mě to opravdu chytlo a nepustilo až do konce.

11.12.2014 5 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Dávnou kletbu čtu už potřetí. A mám v plánu jí číst ještě hodněkrát. Skvělý děj, knížka mě okamžitě vtáhla do sebe^^ I hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila. Takže mi nezbývá nic jiného než dát 5 hvězdiček a knížku všem a všude doporučovat. Takže neváhejte a přečtěte si jí :) To samé i trilogie Strážci času! Taky neváhejte a čtěte :)

23.09.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nic moc. Někomu se líbit může, ale mě se prostě nelíbila. Knížka mi přišla prakticky bez děje. Jen zdlouhavé scény v posteli... Sice jsem tuhle knížku ani nedočetla, ale zas takový propadák to nebyl. Jsou i mnohem, mnohem horší knížky. Dám 2 hvězdičky a budu doufat, že někdy najdu náladu zkusit tu knížku přečíst znovu.

23.09.2014 2 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

O knížce jsem se dozvěděla díky seriálu "The 100", shlédla jsem asi první 4 díly a byla z nich úplně hotová, strašně moc se mi líbilo to zpracování. Tak jsem si řekla, že si nejdřív přečtu knížku, než to dokoukám. A na ní jsem se moc těšila. A asi až moc...ten zázrak se nekonal. Jsem opravdu hodně zklamaná, čekala jsem od té knížky mnohem víc. Nějak jsem se do toho nemohla začíst. Ale zase až taková hrůza to nebyla, takže 3 hvězdičky.

17.09.2014 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl je stejně dokonalý jako ten první :) Stejně jako ten prví díl, i tenhle jsem měla přečtený během 2 dnů. Fantastické čtení. Nechápu, jak může někdo něco takového napsat!

13.09.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dokonalost největší! Opravdu naprostá bomba!

28.09.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Přečteno prakticky na jeden zátah. Jsem nadšená. A možná i víc než to. Do knížky jsem se zamilovala už po přečtení prologu a každou kapitolou se mi do srdce dostávala víc a víc.

24.09.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásná oddychová knížka. Lehká na čtení a jednoduchý, přitom zajímavý příběh.

17.08.2016 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Knihu, stejně tak jako celou trilogii, jsem dočetla podruhé. Opět jsem nadšená, příběh je skvělý, ale vzhledem k tomu, že od mého prvního seznámení s touto trilogií uběhl více než rok, mám teď trošku jiný pohled na všemožné věci, co se mi na knížce (knížkách) před tím líbily a nelíbily.

22.07.2016 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Po nějaké době jsem se opět vrátila k této knize a musím se přiznat, že i přestože se mi první díl líbil mnohem více, tak z toho dílu jsem byla mnohem více nadšená, než když jsem ho četla poprvé :) Ještě úplně nevím, jestli kdy budu mít chuť se pustit do třetí knihy, protože jsem byla moc spokojená s ukončením této. Pro mě by to ani nemusela být trilogie, bohatě by mi stačily tyto dva skvělé díly.

15.05.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Druhé setkání s touto knihou a stále stejné nadšení z ní! Doufám, že i při její třetí četbě mě moje okouzlení z této knihy neopustí :)

06.05.2016 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak tohle se četlo samo. Moc hezký příběh se sympatickými hlavními postavami.
Na trilogii Drahokamů to sice nemá, ale určitě je to skvělý první díl této trilogie. Kerstin Gier mi opět potvrdila, jak úžasnou spisovatelkou je.
Těším se, až začnu číst další díl, který, naštěstí, už leží na mojí poličce! :)

11.04.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Přestože jsem knížku dostala k Vánocům, přečetla jsem ji až teď. A musím říct, že toho doopravdy lituju. Bylo by určitě trošku jiné číst ji, třeba den po Štědrém dnu, než začátkem dubna, ale i tak jsem naprosto nadšená!
První povídku byla nepřekonatelná. Nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Druhá byla asi nejslabší, takový průměr. A třetí byla zase skvělá (nemůžu si pomoct, ale ten konec se mi prostě strašně líbil :))
Rozhodně se k téhle knížce ještě někdy vrátím, a určitě to bude někdy kolem Vánoc, když bude sníh...

07.04.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Vážně nebudu přehánět, když tu napíšu, že to byla určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!!
Pokouším se jí přirovnat k nějaké jiné, tématy podobné knížce...to jediné, co mě napadá, jsou knihy od Johna Greena. A musím říct, že všechny Greenovky, co jsem zatím četla, jsou v mém seznamu oblíbenosti až za Charliem.
Jeho příběh mě opravdu chytil za srdce. Je krásně psaný a objevují se v něm nádherné úvahy.
Opravdu moc a moc se mi knížka líbila!

06.11.2015 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Musím říct, že ze začátku se mi knížka četla opravdu těžce. Ztrácela jsem se v ději, nová slova, která byla bez vysvětlení mi dělala problém a nakonec ty pravopisné chyby, kdy občas chybělo písmenko, občas bylo nějaké písmeno zaměněno za jiné, to ještě zhoršovaly.
Ale zvykla jsem si. Po nějaké době mě příběh vtáhnul do sebe a já úplně cítila, co Perry a Árie prožívají. Opravdu moc se mi líbilo, jak byly vykreslené Perryho pocity, co vlastně cítí k Árii (nebo co z ní cítí) a co Árie cítí k němu, jak se od začátku ten jejich vztah vyvíjel...
Už ze začátku jsem měla Perryho ráda, přišel mi jako velmi sympatická postava, ale Árii jsem si moc neoblíbila. Uvidím, třeba se to změní v dalších dílech, na které se chystám, co nejdříve vrhnout, a už teď lituji, že jsme si nekoupila celou trilogii najednou, protože jak jsem koukala na internet, druhý díl se bude shánět asi opravdu těžce :/

13.09.2015 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Jako první jsem viděla film a za to se nesnáším, nemám ráda, když se nejprve podívám na film a až pak si přečtu knížku. Vlastně jsem se po filmu už chtěla knížce vyhnout, ten se mi totiž moc líbil a nechtěla si ho zkazit. Nakonec jsem se ke knížce nějakou záhadou dostala a ta se mi fakt hodně líbila. Nikdy se neubráním srovnání filmu a knížky a v tomto případě to bylo tak, že film byl knížce hodně podobný, takže mi nevzal iluze a já si čtení fakt hodně užila.
Určitě doporučuji. Ale nedělejte to jako já! Nejdřív knížka a až pak film! ;)

22.07.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Asi jsem udělala chybu, že jsem jako první viděla film (který se mi opravdu moc líbil!), protože kniha se od filmu docela liší.
Jinak je to vážně nádherná a dojemná knížka, u které jsem si i pobrečela. Jediné, co mi asi trochu vadilo je, že je psaná pouze v dopisech a zprávách. Ale i přesto musím prostě dát 5 hvězdiček!!

18.04.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Než jsem se zorientovala v těch nových slovech, dala mi knížka docela zabrat, ale jak jsem je všechny pochopila.. No páni! Úžasná, strhující knížka! Dokonalý příběh, skvělé postavy.. :) Rozhodně už se nemůžu dočkat čtení dalšího dílu a všem knížku moc a moc doporučuji :)

01.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Milá, oddychová, ale velmi čtivá knížka :)
Prostředí královského paláce, kde je 35 dívek bojujících o jednoho prince, vás hned vtáhne do sebe!

15.02.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Je to milá knížka, kde se vice seznámíme s Tobiasem. Četla se rychle, ale přišla mi taková nemastná neslaná. Hlavně mi vadilo, že děj nebyl plynulý a byly to opravdu pouze útržky z Tobiasova života po Obřadu volby až po chvíle kdy je s Tris.
Ale pokud se chcete dozvedět vice o Čtyřkovi, myslím si, že vás knížka úplně nezklame :)

06.01.2015 3 z 5