Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Prostě napíšete boží první díl a pak ten příběh pomalu splachujete do záchodu. Nemám ráda koncept experimentů, protože to hrozně zjednoduší vývoj věcí a pak si autor může dělat co chce, bez logiky původního světa. Autorka má plusové body za události, na které ne každý autor má koule.

04.11.2019 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha vám vyrve srdce a prožene ho mlýnkem na maso. Bez anestezie a bez jakéhokoliv umrtvení. Bezohledně bude hrát ping pong s vašimi emocemi a vy ji budete stejně milovat. Právě kvůli tomuhle. Nemaže vám med kolem pusy a vy se stanete takovými sadisty, že každé slovo spolknete i s pěkně nabroušeným navijákem.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

To se má tak, že někdy od těch "hrozně super" slavných knih čekám trochu moc... Ale dalšímu dílu dám možnost určitě.

03.11.2019 3 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Takže prostředí se mi fakt líbilo a i ten nápad byl fajn. Vlastně se to četlo fakt super a zároveň to odsýpalo. Nicméně jsem si ale ke konci uvědomila, že zas tolik se toho nestalo, nic nevysvětlilo, Wren a Callum mi byli úplně ukradení a celkově to nebyla zas taková jízda, jako jsem čekala. Prostě postavy neměly moc důvody dělat to, co dělaly, celé to bylo uměle vykonstruované a byla tam řada detailů, místo kterých mohlo být nějaké rozumné vysvětlení.

03.11.2019 3 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Wildcard se mi jednoznačně líbilo mnohem více než Warcross. Celý svět začal dávat mnohem větší smysl. Spousta věcí byla krásně vysvětlena, Neurolink získal silnější obrysy a motivace postav konečně byla vyložena na stůl. Moc se mi taky líbilo, že jsme viděli do minulosti i vedlejších postav. Děj byl rozhodně nepředvídatelný, zajímavý, napínavý a propracovaný. Ačkoli se kniha odehrála jen během několika dnů, nebylo to zbytečně natahované, utahané ani nudné. Upřímně jsem si chvíli myslela, že to autorka fakt nesmyslně překombinovala, ale nakonec jsem pochopila, kam tím vlastně míří. A nevím, jak je to možné, ale jako celek to fakt dávalo smysl. Krásně jsem si připomněla, proč psaní Marie tolik miluju.

02.11.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Když píšete knihu a postavíte ji na erotických scénách nebo na událostech, které bezvýjimky vedou do postele, je prostě průšvih, když to vyhodíte. Erotický román bez erotických scén je prostě špatně. A když je jednička erotický román, logicky to čekáte od dvojky. Ale dvojka se snaží nesmyslně vyprávět hrozně vážný příběh a děsivě to nefunguje. O to víc, když v jedničce vystavíte drsnou a sprostou mužskou postavu a ve dvojce se vydáte do jeho hlavy a zjistíte, jaký je to vlastně chudáček. After je špatná kniha, ale měla čtivé, i když nereálné, lechtivé scény. Dvojka nemá už ani to.

29.03.2020 2 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

Poloviční král je bezpochyby svkvělým čtením, přesto místy možná až moc dokonalým. Je psán naprosto geniálním jazykem, autor má velmi širokou slovní zásobu a nepopiratelný talent pro zajímavé košaté popisy. Přesto více než 450 stran směřovalo k (pravděpodobně) hlavní zápletce, která byla naznačena v prologu a dopracovali jsme se k ní až v posledních kapitolách.

Střetávání se tří různých osudů hrdinů v různých časových liniích, které spolu zdánlivě nesouvisí, sice nebylo zmatečné, ale role prologu a jádra knihy se v tomto případě trochu převrací. Hrdinové ale byli rozliční a přestože kniha měla spád, jednalo se o velice rozvláčné čtení, které pracovalo s mimotextovými souvislostmi a na první pohled nevýznamnými detaily. Díky tomu neměl hloubku jenom svět, ale taky každá postava, ať už ta hodná či zlá - a nutno podotkout, že hranice mezi dobrem a zlem jsou velice nejasné a kostrbané a žádná postava rozhodně není černobílá.

Kniha nicméně žalostně postrádala mapu. Fantasy vystavěné na budování světa o takovéhle rozloze mapu vyloženě potřebuje, proto bylo místy docela složité zorientovat se a udržet přehled o místopisu.

16.03.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Na poli dystopií je to klasika. Je to akční, je to napívané, je to krvavé, smysluplné... Dejte tomu šanci.

10.11.2019 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Hodnocení
U tohoto dílu jsem se nejvíc bála toho, že nebude na takové úrovni jako ten předchozí. Naštěstí, mé obavy byly stejně zbytečné, jako když jsem se bála, že se mi nebude líbit Aréna smrti. Druhý díl byl určitě lepší než ten první, i když se mi ze začátku moc nezdál, napínavější a dokonce i krutější. Velikým plusem je, že úvod do příběhu a to, co se dělo v předchozím díle, bylo shrnuto pouze do několika stran a navíc zapadlo do děje.

10.11.2019 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Prohnaný je opravdu povedenou urban fantasy z Arizony. Zápletka je sice jasná od začátku, ale to na napínavosti neubírá. Kniha je nabytá akci, humorem a dramatičností a určitě ví, jak si udržet pozornost. Postavy jsou rozmanité a každá úplně jiná se svými vlastními úmysly. Atticus je příjemným hrdinou, který mi ani v nejmenším nevadil a mně nezbývá než čekat na další díly, abych jeho osudy mohla dál sledovat.

Mrzí mě jen to, že jsem nedostala odpověď na jednu moc zajímavou otázku: Potkal se Atticus s Asterixem a Obelixem?

09.11.2019 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Moc jsem doufala, že Rachel bude pokračovat ve stejně výborných stopách jako v prvním díle, ale bohužel jsem byla zklamaná. Přesto tuhle sérii doporučuju, protože je to oddechové a miloučké čtení, které vám rozhodně rozjasní svět. Nicméně není to ani nic výjimečného, z čeho byste si sedli na zadek. Autorka je vtipná, nápaditá a je vidět, že psát umí (alespoň podle českého překladu soudě), ale až moc často jsem v příběhu našla mezery. Ne tak markantní, aby se nadaly překousnout, ale moc nadšená jsem z toho nebyla.

04.11.2019 4 z 5

Moje první rande s Kingem prohlašuji za úspěšné a rozhodně budu ve schůzkách pokračovat.

Proměna Proměna Franz Kafka

Je to klasika.

04.11.2019 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

MUST READ.

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Jednou si to musím dát znova.

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tohle bylo fakt zvláštní. Tenoučká knížka, která toho dá hrozně moc. Skvělé sci-fi. Dávalo to smysl. A bylo to dost děsivý.

Dárce Dárce Lois Lowry

Konec je pitomej, ale pořád je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Vyrazí vám to dech.

Reklama je navoněná zdechlina Reklama je navoněná zdechlina Oliviero Toscani

Nečekejte nic odbornýho, je to tak neodborný, jak jen to jde, ale dost to otevírá oči o tomhle konzumním světě a co si budeme, Toscani byl prostě týpek a každý, KAŽDÝ, se určitě někdy potkal s nějakou jeho kampaní. Pokud vás trochu zajímá reklama nebo PR, ale nechcete zabředávat do nějakých odborných složitostí, tohle je must-read. Amen.

03.11.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tahle kniha se stala mou srdcovkou, něčím výjimečným, co mi pořád tak trochu nedá spát. Hlavně mě to donutilo přemýšlet, zamyslet se nad svým životem. A upřímně, poznávala jsem v tom sebe i lidi ze svého okolí. Ať už v tom dobrém nebo špatném, byli jsme tam. Všichni. A hlavně bych chtěla, abych se alespoň jednou v životě, mohla cítit nekonečně.

03.11.2019 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Tahle knížka je suprová letní oddychovka, která vám zlepší náladu, ale za pár týdnů si na ni pravděpodobně nevzpomenete. Hlavní hrdinové jsou fajn, jejich vztah boží a psaní Kasie budete milovat.

03.11.2019 4 z 5