Nebe pod Berlínem

Kniha pro živé i mrtvé – rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu U-Bahn a našel svou dívku Katrin... Styl prvotiny Jaroslava Rudiše (*1972) vychází z volného toku vyprávění hlavního hrdiny. S téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kniha napsaná ve strhujícím tempu, současně, a navíc zábavně. Vyzrálý debut si nekonformními scénami získá nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punk-rockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány, pokrokového zpěváka Deana Reeda nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 89 zdi západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7890/big_nebe-pod-berlinem-TTQ-7890.jpg 3.9553

Kniha Nebe pod Berlínem

Majto

Pri mojom hľadaní "mladých" autorov som narazil aj na túto knihu a spočiatku som si jej čítanie aj náramne užíval. Páči sa mi štýl akým je písaná, miestami sa absurdita mieša s krutou realitou dôb minulých i súčasných. Čo ma mierne znechucovalo, bol ten nekonečný "cestovný poriadok" a zoznam staníc metra, ktorý sa miestami zjavoval a opäť strácal, ale aj posledné cca 2 kapitoly. Neznamená to, že už nič od Rudiša neskúsim, bo by som asi o zážitky pripravil sám seba.

los

na ja, Punk ist noch lange nicht tot, Punk ist für alle da

n.ezn.amy

Když životem unavený učitel z Prahy uteče z Prahy do Berlína, potká Pancho Dirka, se kterým založí punkovou kapelu U-bahn a snaží se prosadit po různých klubech. Absolutně nechápu, proč se mi kniha vlastně líbila, ale možná tím jak psána zvláštním stylem prakticky vyprávění, příběhy lidí od u-bahnu s nezaměnitelnou atmosférou Berlína a jeho metra. Příběh pozvolna plyne, není zde žádná gradace děje a končí naprosto nečekaně. Ovšem po dočtení jsem zjistil, že mě kniha vlastně hodně bavila.

vendy246

Atmosféra Berlína po pádu Berlínské zdi pohledem mladého muže, uživatele U-bahnu a S-bahnu. Bezvadné čtení.

senbja

Úplně poprvé jsem se s autorem setkala prostřednictvím filmu Alois Nebel. Zajímal mě převším proto, že se týkal oblasti, ve které žiji a sliboval neotřelou podívanou. V tom mě nezklamal, ale pak dlouho nic. A nedávno mi přišly pod ruku tři další jeho knihy. Nebe pod Berlínem bylo až druhé a četla jsem spíše ze zvědavosti po zkušenosti s knihou Winterbergova poslední cesta. Tou si mě získal. Možná proto, že k věcem posledním už mám docela blízko. Způsobem, jakým představuje postavy a rozvíjí děj. A také opakováním vět, které mnohým mohou připadat otravné. Tato jeho "specialita" se objevuje i v této knize. Cítila jsem ji pro sebe jako pevný bod, od kterého se leccos odvíjí. Bavila mě, i když téma je mi už na hony vzdálené.

LenkaFlo

Skvělá kniha. Rudišův styl mám moc ráda. Obyčejný život, metro, Berlín, punkrock a postavy, o kterých vám autor řekne to, co jako čtenář potřebujete vědět a dá vám prostor dotvořit si je podle sebe. Pane Rudiš, dobrá práce!

koudja
19.11.2021

Kvalitně namluvená audiokniha, dobrý obsah. Sice jsem si původně myslel, že to bude něco o letcích z 2.w.w. a četl jsem špatně Nebe NAD Berlínem, ale to v konečném důsledku vůbec nevadí. :D

Z_a_N
30.08.2021

Knihu jsem "četl" ve formě audioknihy - báječné zpracování a báječný Rudiš. Žádné další knihy se mi od něj už tolik nelíbily. A titul knihy? Skvělý nápad!