kačenka80 kačenka80 komentáře u knih

Obhájce Obhájce Victor Methos

Kniha se dala přečíst ale žádná pecka. Nezkušený právník zastupuje klientku, která zabila pedofila. Ten jí brutálně znásilnil a zabil malou dceru. Vlastně nejde ani o to jestli ji odsoudí ale o moc soudců a právníků.

20.06.2022 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tohle bylo je a bude. Ti co mají málo půjdou přes mrtvoly aby si nahrabali co nejvíc a ostatní se přidají ze strachu. Když se někdo ozve proti, tak taky musí zemřít. Nejen v 17. století se upalovalo za čarodějnictví a neskutečně se mučili lidé. Kniha skvěle zpracovaná a dobře se četla.

06.06.2022 5 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Napínavá kniha kde byly některé věci předvídatelné ale konec překvapil. Kniha se četla lehce a odhalovala postupně temná tajemství.

17.05.2022 4 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Neskutečné co matka udělá pro dítě. Knihy o válce normálně nečtu ale po přečtení komentářů jsem se do knihy pustila. Kniha je skvěle napsaná. Doporučuji všem přečíst.

25.04.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Začátek celkem nudný a utahaný. Potom se to zlomí a je to trochu napínavé ale konec je dořešen hodně rychle. Nápad dobrý ale nedotažené do konce.

25.04.2022 3 z 5

Hřích náš každodenní Hřích náš každodenní Dominik Dán

Kniha jako vždy super a přečtena jedním dechem. Příběh o 13-ti letém umučeném chlapci byl hrozný ale napsáno čitelným stylem. Dán na začátku knihy upozorňuje na nechutné stránky a také, že skutečnost byla mnohem horší. Knihy kde se ubližuje dětem většinou nečtu ale u Dána byla jistota čtivosti. Kdo má pochyby nemusí se bát a může se pustit do čtení.

19.04.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Stará známa parta řeší další případ. Zbohatlíci co neví roupama dělat. Dán jako vždy perfektní a přečten jedním dechem :-D

04.04.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zbytečně vložené části záznamů. Kniha se tváří rádoby jako důkaz stíhání bohyní s doloženými záznamy. Na konci knihy autorka vysvětluje, že záznamy jsou předělány i jména. Velké zklamání z knihy. Chaotické vyprávění kdo je kdo a s kým v jakém rodinném poměru. Kniha není ani román ani důkaz stíhání bohyní. Zajímavé téma o bohyních a jak žily ale velký propadák.

11.03.2022 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První polovina knihy se vlekla a přišlo mi, že je tam plno zbytečných věcí (rozebírání starých filmů). Druhá polovina už byla zajímavější a nabrala trochu spád. Konec celkem překvapil ale vše se vyřešilo hodně rychle. Dalo se to číst ale jednou stačilo.

23.02.2022 3 z 5

Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Jaroslava Černá

Je strašné jak hamižnost a nenasytnost některých lidí může umučit a upálit nevinné lidi ale i děti. Stačí jedno slovo a procesy s čarodějnicemi se rozjíždí na plné obrátky. Ve velkém se mučí, upaluje a hlavně zabírá majetek. Chudí nic nemají ale bohatí se musí mít na pozoru a nikdo jim nepomůže.

21.02.2022 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Kniha byla velké zklamání. Čekala jsem od paní Pawlowské mnohem více. V celé knize jen neustále vařila nebo se jí sem tam ozval někdo z minulosti. Jsem z knihy hodně zklamná.

21.02.2022 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Nápad na knihu byl zajímavý ale vyšla z toho tuctová červená knihovna. Muž, žena jedna postel a postupné sbližování. Nejvíce mi vadil styl psaní a označení osoby která právě mluví.

21.02.2022 2 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Tahle série knih nic moc. Nejlepší knihy byly ze série případy Lincolna Rhyma. Tato kniha byla až moc překombinovaná všemi možnými událostmi. Colter je už skoro lepší než superman a všechny tajné služby dohromady.

01.02.2022 3 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Dánovka jako vždy perfektní a přečtena jedním dechem.

01.02.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Lehce čitelná kniha o životě Jana Mikoláška, který byl považován za léčitele. Kniha je přepisem scénáře k filmu Šarlatán. Na konci je vysvětlení co v knize byla fikce a co pravda a fotky z filmu Šarlatán.

07.01.2022 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Celkem zklamání. Čekala jsem plno informací o hercích a seriálu co ještě nebyly zveřejněny. Místo toho celkem nuda a nic nového.

19.11.2021 3 z 5

Pan Lemon a borůvkový koláč Pan Lemon a borůvkový koláč Josef Vlášek

Něco, tak ubohého jsem dlouho nečetla. Nudné, nezajímavé s trapným příběhem. K létajícím drakům, mluvícím památkám a duchům už chyběl jen James Bond 007 a Superman. Možná by se pak kniha dala číst :-D

11.11.2021 1 z 5

Dobrodružství kriminalistické balistiky Dobrodružství kriminalistické balistiky Přemysl Liška

Hezky napsaná kniha o vzniku kriminalistické identifikace. Nechybí fotky a příklady zločinů, které se udály a jak se řešily.

09.11.2021 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Kniha hodně zklamala. Příběh byl překombinovaný a hlavní hrdinka skoro superman. Knihy Šelma a Hračkář byly dobré ale pak to už nestálo za nic.

26.10.2021 2 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Sci-fi nemusím ale příběh byl dobře zpracován. Konec byl sice předvídatelný ale zvraty, politické pletichaření a lehkost s jakou byla kniha napsaná se mi líbil. Trochu mi vadila forma rozhovoru, kterou je kniha napsaná.

12.10.2021 5 z 5