kačenka80 kačenka80 komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Červená knihovna kde jsou draci, kouzla a jiné bytosti. Nejsem cílová skupina ale kniha se četla lehce. Plno věcí bylo dopředu jasné jak dopadne a žádné velké zvraty zde nebyly.

25.04.2024 4 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

V knize se prolínají životy dvou žen, které každá jinde a jinak pomáhá bojovat proti nacistům. Je zde ukázaná bezmoc, krutost ale i naděje a chuť bojovat. V realitě to bylo mnohem horší co si nikdo ani nedovede a ani nechce představit. Veškerá krutost, která se děla je v knize popsána pouze okrajově a v náznacích.

21.03.2024 4 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Poslední díl byl opět napínavý ale konec mě dostal. Plno zápletek a nic není jak vypadá.

18.03.2024 4 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Tahle kniha byla plná napětí a nečekaných zvratů. Bavila mě více než první díl. Přečteno rychle jedním dechem. Hned jsem se pustila do třetího dílu :-D

15.03.2024 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Ze začátku popsaných několik postav najednou. Kapitoly byly krátké ale chvíli trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Nápad zajímavý a celkem napínavý. Asi od poloviny už bylo jasné kdo to je.

13.03.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Výhodou byly krátké kapitoly. Byla to spíše oddychovka než kniha plná napětí. Velice brzy bylo jasné jak to asi je a dopadne. Kniha byla psaná nejdříve z pohledu Millie a potom z pohledu Niny. Konec byl trochu přitažený za vlasy.

12.03.2024 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Nápad super ale styl psaní mi nevyhovoval. Nejvíce rušivé byly neustále vypisované hodnosti a celé jména postav. Tím dostala kniha minimálně o 50 stran více. Nejhorší byl konec, který byl předvídatelný ale napsaný na 1 stránce. Kniha má 448 stran a rozuzlení bylo během okamžiku bez napětí na jediné straně. Tím to knihu totálně zabilo.

02.03.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Taková oddychovka u které se může vypnout. Kamarádky, které řeší každodenní věci a starosti.

21.02.2024 3 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Dán jako vždy nezklamal. Prolínání nové doby (2008) s tím co bylo (1952). Krásně bylo v knize vylíčeno, že i když je snaha se dozvědět pravdu a chtít spravedlnost není to jednoduché. I když se člověk snaží sebevíc a zjistí hodně je jen kolečko v soukolí. Přečteno jedním dechem.

05.02.2024 5 z 5

Kniha dobře zpracována ve formě rozhovoru. Pan Mareš vypráví o práci u policie a nejen o případech, které byly mediálně známé. Na konci jsou přidány fotografie z práce i soukromí.

03.01.2024 5 z 5

Skřivánek zpívá dál Skřivánek zpívá dál Fiona Valpy

Autorka v knize popisuje do detailu každou vlnku, zvíře, trávu a malou Daisy (dítě). Tím nahnala stránky. Přes čtvrt knihy hrozná nuda. Příběh byl hezký ale zpracování od autorky ho zabilo. Rozuzlení na konci, které bylo jasné vzala hodně rychle na pár stránkách. Hezké bylo prolínání časové linie.

08.12.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza začíná ztrácet na síle. První díly s Erikou byly pecka ale teď začíná vařit z vody.

06.12.2023 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

První přečtená kniha od autorky a nic moc. Vše bylo zdlouhavé a ztrácela jsem se v tom kdo je kdo.

22.11.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Brynza začíná v psaní slábnout. Díly s Erikou Foster měly spád a napětí. U téhle série je vždy jasné kdo je vrah. Příběh byl průhledný a konec jasný už od poloviny knihy.

14.11.2023 4 z 5

Noc temných lží Noc temných lží Dominik Dán

Příběh jako vždy perfektní. To jak funguje politika a zametání stop je hrozné. Nejhorší je, že tohle je jen slabý odvar a ve skutečnosti to je mnohem horší. Krauz a Chosé se zapotí víc než kdy jindy. Tentokrát jim jde o krk a nejen jim.

25.10.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

To bylo teda něco. Dánovka se četla jedním dechem. Drogy, sex a alkohol potečou proudem. Nějaká mrtvola a detektivové co mají na mále. Bohužel dojde k nemocem a tragédiím i mezi policisty.

18.08.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Asi nejlepší Dánovka. Pilot, modelka, vrah, Krauz a jeho tým. Vyřeší jednu starší vraždu prostitutky.

02.08.2023 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Zápletka super ale trochu jsem se ztrácela v těch rodinných příslušnících. Návrat syna není jen tak. Jako vždy přečteno jedním dechem.

13.07.2023 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ze začátku bylo těžké orientovat se kdo je kdo a kde. Zbytečně komplikovaný a za vlasy hodně přitažený příběh. Nápad super ale nešťastně podáno. Plno nepochopitelných a nelogických věcí co nejen hrdinové dělali. Přijde mi to jako parodie nebo výsměch policii.

26.06.2023 2 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Trochu mi vadily neustále se opakující fráze a texty. Zápletka dobrá ale konec byl předvídatelný. Jezero, vražda plno podezřelých i Loch Ness :-D

14.06.2023 4 z 5