Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu

Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481744/bmid_soudce-carodejnic-dusi-dablu-majete-M6x-481744.jpg 4 15 9

Mladý ministrant sobotínského kostela ani netuší, co rozpoutá, když udal žebračku, že zneuctila hostii. Vše se musí prošetřit, a proto se věc dostane do rukou chamtivého, krutého a obávaného inkvizitora Bobliga. Na jeho straně navíc stojí pověry a strach lidí z ďábla. Není jiné cesty než kraj zbavit ďáblovy moci a všech čarodějnic, které se mu zaprodaly.... celý text

Licie84
21.04.2024 5 z 5

Ano, Kladivo na čarodějnice je jen jedno.... ,ale tato verze skutečných událostí je čtivá.. nebudu psát, že napínavá.. Je krutá,ale co se dá očekávat.. pořád jsem doufala , že toho " psychopata " někdo zastaví.. bohužel nikdo...

malýčtenář
14.03.2022 4 z 5

Je až neskutečné, kam může člověka dohnat touha po bohatství. Je až neskutečné, jak může jeden člověk ovlivnit a ovládat tolik lidí. Bohužel se píše 17 stol., doba,která nese s sebou nevědomost, šikanu a těžký život. I když je příběh už známý, znovu si připomeneme hrůzy tehdejší doby.

evilunicorn
11.03.2022 3 z 5

Strašně prosťoučké, prvoplánové a naivní.. Tohle na Kladivo na čarodějnice nemá ani omylem.

orinka3
09.03.2022 2 z 5

Doufala jsem, že se dočtu něčeho nového. Bohužel, paní autorka jakoby opisovala všechno, co dosud vyšlo a nic jiného jsem v její knize nenašla. Naprosto zbytečná knížka o čarodějnických procesech v Losinách a na Šumpersku. Objev Ameriky? :D Kdo chce něco originálního, doporučuju Sklíněné korálky nebo Zpověď inkvizitora.

Le Chat
22.02.2022 5 z 5

Historické romány Jaroslavy Černé rozhodně nejsou obyčejná “červená knihovna” a tato novinka to potvrzuje. Je strašné, kolik zla může napáchat jediný člověk…

kačenka80
21.02.2022 5 z 5

Je strašné jak hamižnost a nenasytnost některých lidí může umučit a upálit nevinné lidi ale i děti. Stačí jedno slovo a procesy s čarodějnicemi se rozjíždí na plné obrátky. Ve velkém se mučí, upaluje a hlavně zabírá majetek. Chudí nic nemají ale bohatí se musí mít na pozoru a nikdo jim nepomůže.

alnahu
14.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Šokující kniha,která by se také mohla jmenovat - hon na čarodějnice.
Příběh rozpoutá ministrant sobotínského kostela ,když udá žebračku ,která zneuctí hostii.Vše přijede vyšetřit všemi obávaný inkvizitor Bobliga,který má místo vyčistit od moci ďábla a vyhledat všechny místní čarodějnice.Začne opravdu hon na čarodějnice -ženy jsou krutě a nelítostně týrané a nakonec i upálené.Chamtiví Bobliga tak odsoudil a nechal upálit všechny kořenářky a lidové léčitelky v kraji-děsivé.
A za tím vším stála jen touha po moci a bohatství.

RendyaDav
16.01.2022 5 z 5

Soudce byl přesvědčený o své pravdě, byl si jistý , že nikdo jiný, ale pouze on je bohem vyvolený , aby se zasloužil o vymýcení ďáblova vlivu a čarodějnice zbavil vší moci a především majetku. Soudce je muž chamtivý ,hrabivý, krutý , bezohledný, zhýralý a mstivý . V dnešní době takové lidi nazýváme psychopaty ,kteří ovládají tolik lidí , kteří bez odporu poslouchají, vše co se jim řekne vykonají, podřídí se. Za vším co se stalo v minulosti nebo co se děje nyní stojí pouze člověk a jeho touha po moci , bohatství ,vlivu na běh světa.

denisa7430
29.11.2021 3 z 5

Jakoby nové zpracování Kladiva na čarodějnice?