Sára

Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462841/bmid_sara-Jdx-462841.jpeg 4 494 91

Detektivové Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetřují vraždu vlivného ředitele konzorcia bank. Našli ho v jeho pracovně s prostřelenou hlavou. Není jasné, jak vrah překonal důmyslný zabezpečovací systém a jak je možné, že na místě činu nezanechal jedinou stopu. Případ nepostupuje dokud neznámý dobrodinec nepošle na Oddělení vražd záhadný balíček. Je v něm videokazeta s nahrávkou vraždy. A dokonce tvář muže, který střílí... A všichni ho dobře znají! Ale ten se zatne a nechce promluvit, přestože ví, že mu hrozí nejtěžší trest. Je však muž z videokazety opravdu vrah? Případ se začíná komplikovat a detektivové zjišťují, že je nejistý nejen pachatel, ale ani zavražděný nemusí být tím, kdo měl původně zemřít...... celý text

mila2411
17.04.2024 4 z 5

Další "kauza" bratislavské party policistů v Rišo Krauzem v čele. Opět velmi pěkné, oceňuji originální motiv, průběh i odhalení jak to vlastně všechno nakonec opravdu bylo. Dominik Dán daří laťku neuvěřitelně vysoko. Opět "načteno" jako originální slovenská kniha v podání sqělého Mariana Geišberga!

Igor1311
27.03.2024 4 z 5

ku koncu uz dost prekombinované,kde oba pripady so subou uzko suviseli, ale stále si to drží vysoký štandard

Aligator805
21.01.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení. Dlouhý úvod, trvá než se na scéně objeví detektivové z mordparty. Skvělý příběh a pak velmi rychlý konec. A humor a porýpávání detektivů mezi sebou, to už je taková třešnička na dortu.

Milonak
28.12.2023 3 z 5

Až moc pohádkové...

Stromm
29.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Každá dánovka mi přijde trochu jiná, nepřestávám nad autorovou invencí žasnout, obzvlášť jak to celé ještě navíc působí jednotným dojmem. Tenhle případ stál za to, zejména velmi dlouhý úvod, než se dostanou na scénu naši známí hrdinové z mordparty. Ještě víc to pak dorazí totálně nečekaný konec, to už jsem zůstal úplně paf. Bylo to tedy dáno tím, že jsem to poslouchal jako audioknihu v práci, takže jsem moc netušil, kolik zbývá do konce. Ale právě to náhlé utnutí mě uzemnilo. S tímhle autorem si ještě užiju pořádnou porci zábavy, nebojím se to říci.

Kami33
30.10.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu skvěle načtenou Mariánem Geišbergem. Vše ostatní již zde bylo řečeno...

Vilma232
18.10.2023 5 z 5

Byla to jízda, která mě moc bavila. Tentokrát jsem si užila i originální slovenštinu.

Klobouková
17.09.2023 2 z 5

Dominika Dána i celou jeho mordpartu zbožňuju, ale tentokrát mě to až tak nestrhlo... Za mě slabší kus, ale rozhodně na ně nezanevřu.

Klára90
16.07.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha, což v podání Mariána Geišberga prostě nemá chybu. Na vraždu se opravdu čeká snad půl knihy, ale mě hodně bavilo i to nastínění příběhu předtím. Zajímavá zápletka, prostě opět příjemně strávené chvilky ve společnosti slovenských vraždárov

Marhulka14
28.03.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, kterou exelentne načetl Marián Geišberg a nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle zapletený příběh, který s humorem svým vlastním rozmotává partička vyšetřovatelů. Skvěle napsaný, skvěle namluvený..... rozhodně doporučuji!

mataj
28.01.2023 5 z 5

No, budu se opakovat, ale opět vynikající příběh. K samotné vraždě významného bankéře a vstupu vyšetřovatelů na scénu dochází až téměř v polovině knihy, ale vůbec to nebylo na škodu, a já jsem si užívala popis zajímavého pozadí celého případu.

hanap
16.12.2022 5 z 5

Hodně dramatický, propletený, místy i humorný příběh, který udrží čtenáře u knihy napětí. Jeden z nejlepších od autora.

viva71
10.12.2022 4 z 5

Pěkně zapletené a pěkně to sviští. Autora čtu opakovaně a kromě zajímavých zápletek mě moc baví postavy vyšetřovatelů a jejich vtipné dialogy.

Nunynka
09.12.2022 4 z 5

Knihy od Dominika Dána čtu velice ráda a vždy se na ně těším. Ale bohužel tato byla za mě pro zatím jen průměr. Začátek sliboval super zápletku a moc jsem se těšila až se v knize objeví mí oblíbení detektivové. Jenže jak se stalo,tak najednou na mě byla kniha moc překombinovaná. Ale prostě mé oblíbené partě nemůžu dát tři hvězdičky,příště se určitě zase objeví ve skvělé formě.

jprst
17.11.2022 5 z 5

Mé hodnocení autorových knih se pohybuje mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami (tedy až na Rudého kapitána, což byl v druhé části dosti úlet), ale tato je jedna z těch výrazně lepších.

Kory98
04.09.2022 5 z 5

Skoro do poloviny knihy nebyla o policistech ani zmínka, ale popis událostí byl tak zajímavý, že jsem si toho ani nevšimla. A pak to začalo mít spád jako vodopád, že jsem se nestačila divit. Když jsem dočítala k závěru a "chlapci z Našeho Mesta" ještě neměli případ vyřešený, tak jsem si říkala, že v tom bude něco jiného, protože na těch pár stránkách to přece nemůžou vyřešit. A jako vždycky "zasáhly" vyšší mocnosti a hezky jim to sebrali, což mě děsně naštvalo i když se to dalo předpokládat. Ani jsem se nedozvěděla jak to nakonec dopadlo s jejich kolegou Martinem, ale třeba se ukáže v dalších dílech. Možná to bylo zašmodrchané až moc, ale o to lépe se to četlo a jako vždycky jsem panu Dánovi všechno uvěřila. Jsem ráda, že jsem se pustila do čtení jeho knih.

kopeceli
28.08.2022 5 z 5

Dobrá detektivka. Děj má spád, kriminalisté jsou vtipní, direktor taky, lékař pracuje a je geniální, záhada je vyšperkovaná, prostě příjemné počtení.

Rapeh
11.08.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, jen konec mi přišel trochu divný ( nepravděpodobný).

pavel9410
05.08.2022 4 z 5

Dobra knizka na dovcu, nebo do vedra, ve kterem se neda nic jineho delat, nez cist. Je to spravne zamotane, jenom ten vysvetlovaci konec mne moc nesedl.

MatoPalkes
29.06.2022 5 z 5

Zaujímavá prvá tretina knihy, taký spoločenský román bez zločinu a policajtov. Ale v žiadnom prípade nudné. S odstupom času po pár dňoch ma táto jeho štvrtá kniha bavila najviac a plánujem sa k nej po čase vrátiť.