Hřích náš každodenní

Na oddělení vražd panuje tradičně dobrá nálada, protože do ranního nástupu zbývá ještě osm minut a Chosé všechny baví popisem vášnivých chvilek, které v noci strávil se svým nejnovějším objevem. Jeho věrný posluchač Váňa si vzrušením zapomněl naložit další sousto, ale Kuky si nezapomněl z hromady před ním urvat kus tlačenky a vejce na tvrdo. Dobrou náladu ukončí telefonát šéfa... V průchodu starého domu v centru města našli popeláři zakrvácenou mrtvolu muže. Už první ohledání na místě činu je šokující - není to muž, je to sotva chlapec a na těle má stopy mučení! Je to Petr, hoch nezvěstný už pět dní, nebo našli jiného chlapce? A kolik bude ještě mrtvých, dokud vraždící bestii nechytí? Detektivové Krauz a Chosé ani netuší, co jim nový případ přinese, ale jedno je jisté už na začátku: krve je na místě činu jaksi příliš a nacházejí ji na podivných místech ... i pod balkonem rozmazlené zbohatlické Zdeny, která jim od samého počátku lže. A co její manžel, bývalý boxer, dokázal by spáchat něco tak ohavného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465529/big_hrich-nas-kazdodenni-0Jg-465529.png 4.6306

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze 7.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Hriech náš každodenný, 2008

Kniha Hřích náš každodenní

Nunynka

Nemůžu dát jinak než plný počet. Detektivové z téhle party opět prostě nezklamali. Baví mě celá dějová linka. Za mě TOP autor detektivek.

callahanh

Dominik Dán už má takové jméno, že čtenáři vědí, co dostanou a vesměs se to beze zbytku splní. Platí to i v tomto případě, ačkoli je pravda, že tentokrát se řeší hodně brutální případ, který se nečte úplně lehce a je jasné, že jakékoli rozuzlení nebude hezké a pachatel by měl za své činy trpět. Už úvodní slovo autora dává tušit, že nahlédneme do temných stran církve, což se brzy ukáže a není to úplně příjemné, což se potvrdí v samotném závěru citací některých novinových článků. Jinak jsou ale hlavní hrdinové pořád stejně sympatičtí a přibližují se čtenářům soukromými trápeními. Krauz tedy zůstává trochu v pozadí na úkor Hanzela, o němž se zase dozvíme o něco víc, i když to není úplně optimistické, v závěru i Chosého, který zjišťuje, že bonvivánský život nemusí zůstat bez následků. Hřích náš každodenní je opět čtivě napsaný, svižný, atraktivní a opět posune sympatie k příslušníkům Oddělení vražd Našeho města o dobrý kus dál. 70 %

pavčape

Jednoznačně skvělá kniha, čtivá, syrová... Příběh třináctiletého chlapce, který to ve svém krátkém životě neměl jednoduché. Pokazilo se vše co se pokazit dalo a lidi, kteří ho minuli v posledních chvílích jeho života by všichni zasloužili pár facek.

kačenka80

Kniha jako vždy super a přečtena jedním dechem. Příběh o 13-ti letém umučeném chlapci byl hrozný ale napsáno čitelným stylem. Dán na začátku knihy upozorňuje na nechutné stránky a také, že skutečnost byla mnohem horší. Knihy kde se ubližuje dětem většinou nečtu ale u Dána byla jistota čtivosti. Kdo má pochyby nemusí se bát a může se pustit do čtení.

SadUnicorn

Tak tohle byla síla. Tak odporný případ naši vraždáři už dlouho neřešili a rozhodně se to řadí ke knihám, na které se nezapomíná. Na konci jsem měla husí kůži zvlášť při výčtu případů zneužívání dětí členy církve a z přístupu hodnostářů církve k těmto případům. Myslím, že když se stane zneužívání chapců knězi stereotypem, je v této organizaci něco do hloubky prohnilého a je nutné radikální řešení, kterého se bohužel nejspíš nedočkáme. Bylo mi smutno a špatně a chtělo se mi plakat. Popisy místa činu či pitvy nebo na konci i samotného činu byly velice detailní a uvěřitelné a jen vystupňovaly syrovost této knihy. Velice smutný a drsný příběh, který tomto případě ani vraždářský humor příliš neodlehčil, což by se v tomto případě ani moc nehodilo.
Navíc oceňuji další přiblížení života i jiného detektiva než Krauze, protože tentokrát se čtenář trochu sblíží s Hanzelem.
Tato kniha splnila svůj účel - ve čtenáří zanechá pocity hnusu, rozhořčení a vlastně bezmoci. Rozhodně 5* a řadím si k nejsilnějším dílům série.

Jaruš7

"Naše město" má v tomto případě děsivé obyvatele, bez váhání ke krutosti ochotné a nic jim není Svaté, i když by mělo být.
Autor je už specialista a ví, jak stupňovat drama, takže jediné odlehčení je humor vyšetřovatelského týmu.

Citace:" ( u výslechu)
"Aby bylo jasno. Dopustila jste se trestného činu....nedovolená výroba a držení omamné látky, psychotropní látky, jedu a prekurzoru a obchodování s nimi, podle podle paragrafu 187 trestního zákona, za což vám hrozí 3 roky, ...
...Odnětím svobody na 8 až 15 let se pachatel trestá pokud spáchá čin jako člen organizované skupiny, nebo za bé .. pro osobu mladší 15ti let.."
Chytila se za krk.
"Moment! Mome...nt! Já tomu nerozumím...můžu kouřit?"
Policajt se přestal houpat na židli a překvapení ho zastihlo v zadní poloze.
" Musím si zapálit cigaretu, nemůžu se soustředit" upřesnila.
"Aha, samozřejmě, " zhoupl se a nabídl jí.
"Mám svoje."
"Nemůžu riskovat, že tu budete pokuřovat marihuanu. Buď tyhle nebo nic."
Protáhla se a viditelně se jí ulevilo.

Hrozné, leč neodložitelné.

knihomolkadorfa

Hodně smutný a drsný příběh. První Dánovka, kterou jsem četla v češtině. U dalších se vrátím zase k originálu, prostě mi to k tomu pasuje líp.

Siege03

Drsný, surově napsaný smutný příběh.Za mě super,slzy taky kaply.