Juzzy Juzzy komentáře u knih

Petr Koukal: Jsem Petr Koukal: Jsem Martin Moravec

Pro mě jako fanouška a aktivního hráče raketových sportů jedna z nejlepších autobiografií. 13. komnata nejen Petra Koukala, ale i samotného badmintonu, lidských povah a vztahů.

21.12.2016 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrik Hartl je jedinečný nejen svým unikátním reverzním smíchem, ale i způsobem jak upoutat čtenáře a nepustit až do poslední strany knihy. Respektive, tentokrát do prostřední strany, je jedno jestli začnete Jáchymem, nebo Veronikou. :-)

13.12.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Lepší a lepší příběhy zarputilého Cormorana a sympatické Robin. Napínavé od začátku do konce, šikovná zápletka, brilantní vyvrcholení a šťastný závěr se vším všudy. :-)

27.11.2016 5 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Velmi příjemné překvapení. Dobrodružství a napětí od začátku do konce. Na 21letého autora skvělé! Klobouk dolů.

06.11.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Klasickou beletrii nečtu, ale určitě se k ní více upnu. Krásný příběh přátelství, soudržnosti a odhodlání v těžkém období plném strádání a nejisté budoucnosti.

18.10.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Coben opět nezklamal - třetí kniha, třetí pecka. Napětí od začátku do konce. Poslední desítky stran jsem večer dal pomalu jedním dechem. :-) Závěr nečekaný, mohl být možná propracovanější, ale kvalitě díla to nikterak neubírá. Jen mě zaujalo, že skupina "spravedlivých" s propracovaným krytím a anonymitou zanechá tak banální stopy na FB. :-)

15.09.2016 5 z 5

Východní vítr a Západní vítr Východní vítr a Západní vítr Pearl S. Buck

Zajímavý pohled na střet dvou různých světů v podobě mezilidských vztahů.

01.09.2016 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Přiznám se, že bych tuto knihu svého dětství (přečteno kdysi dávno 3x či 4x) už asi nikdy nevzal do rukou, nebýt čtenářské výzvy... Jsem moc rád, že jsem se opět vrátil mezi Mikuláše a jeho kamarády, povětšinou rošťáky. Jejich příběhy jsou nesmrtelné. Tak úžasné pocity po přečtení jsem neměl kdysi ani z kultovní Honzíkovy cesty. :-) - Goscinny je mistrem slova, Sempe mistrem kresby - ty jsou opravdu jedinečné!

23.08.2016 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Sága Carla, Asada a Rose graduje. A je to stále čím dál větší drama. Navíc tentokrát hodně citlivé téma.

13.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četl (a není jich zrovna málo) - a očekávání (viz Ankavi) nechte v šuplíku, nechte se prostě jen unášet úžasným příběhem 20. století.

24.07.2016 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc krásné čtení. Na sluníčkové léto jak stvořené.

24.07.2016 5 z 5

Povídky z šuplíku Povídky z šuplíku Ota Pavel

Hrozně pohodové čtení. Až na Jak šel táta Afrikou. To bylo místy strašidelné.. Povídky mě mnohdy vrátily do dětství - krásy přírody, hory, louky, potoky a řeky. Ota Pavel byl mistr slova.

22.07.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Strhující! Závěr sice opět trochu Adlerovsky překombinovaný, ale kvalita příběhů a napětí neustále roste.

26.06.2016 5 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Moje čtvrtá kniha Deona, afrického démona kriminálek, a ještě lepší než ty předchozí. Od začátku do konce v neskutečném tempu, spousta zvratů a brutality. Jasných 5/5!

06.06.2016 5 z 5

Rafa Rafa Rafael Nadal

Pěkný příběh jednoho z nejúspěšnějších tenistů historie. Sice se standartně vyhýbám autobiografiím aktivních sportovců, ale u něj mi to nijak nevadilo. Mrzely mě občasné odlišnosti v překladu, očividně překladatel nebyl úplně zběhlý v tenisové hantýrce, ale za to Rafa nemůže. :-)

25.05.2016 5 z 5

Nekonečné ticho Nekonečné ticho Robert Wankowicz

Pozoruhodný příběh muže putujícího dlouhé týdny "měsíční krajinou" zpustošenou apokalypsou za svojí milovanou rodinou. Cestou, na které ho čeká spousta životunebezpečných nástrah a překážek... Pro autora - směle do dalšího díla, jen raději příště méně vysvětlivek (mnohdy se jednalo o všeobecně známé termíny, místa či fakta, tudíž zbytečné) a také těch výrazů v uvozovkách bylo přespříliš. :-)

11.05.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Výborné. Nenudil jsem se, naopak. Žádné nudné táhlé pasáže. Těším se na další díla autora.

03.05.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Slabší než první Krev na sněhu, víc romantiky a mnohdy zbytečné omáčky. Chybělo tomu víc akce. Za soba ale hvězda navíc. :)

19.04.2016 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

krásná Werichovina, jako by mi to vyprávěl a já jen poslouchal :-)

12.04.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Opět vynikající a nadčasové, jako 1984.

09.04.2016 5 z 5