13 hodin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem. Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250637/13-hodin-vbL-250637.jpg 4.484
Série

Benny Griessel 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

13 Uur, 2008

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha 13 hodin

Přidat komentář
hanzmb
předevčírem

Druhý příběh a snad ještě lepší. Už samo pro nás neznámé prostředí těchto detektivek jim dává obrovský potenciál. K tomu chlapský sympaťák detektiv a vynikající detektivní příběh - vlastně dva - je přímo "vražedná" kombinace. Snad to přežiju alespoň do dalšího dílu :-) .

Lumír23
13. března

Meyer je výbornej. Sice Horečka je u mě top, ale tato detektivní série, je výborná. Včetně alkoholické linie.

Dajine
09. února

Dost dobrá kniha. Napětí v podstatě po celou dobu. A vyšetřovatel? Abstinující sympaťák.

francouz
29.09.2019

tak to byla opět neskutečná jízda, v zemi, kde cena lidského života nestojí o moc víc než dáte večer v hospodě za pár piv...
K tomu super hlavní postava, která je ke všemu zmítána vnitřními démony, kteří našeptávají, že cesta může být snesitelnější, vždyť stačí jedna kapka, a je po problémech...
Dvě nesouvisející vraždy a u obou hlavní hrdina, který musí rozjet svůj důvtip na co nejvyšší rychlost, protože začíná jít o minuty.
To jak autor přeskakuje z jednoho děje na druhý, jak Vás nechává v napětí , jak si citlivě hraje s atmosférou Kapského města, které není jenom pozadím, ale aktivním hráčem. Do toho všeho jedna vražda cizinky, to je mix, který opravdu stojí za přečtení.
Gradace děje a pak, najednou skok do reality, všechno pachtění a přemáhání démonů bylo zbytečné ?...... No to si musíme počkat na další pokračování

petrulka
05.06.2019

Bezvadná knížka, napínavá.

soukroma
29.05.2019

Skvělé, zajímavé, napínavé: odkládala jsem tohoto autora zbytečně dlouho - jihoafrické prostředí není rušivé, naopak nadmíru zajímavé. A zločin v Kapském městě bují stejný a stejně jako kdekoli jinde v širém světě. Autor netlačil na pilu a politika i rasismus jsou připomenuty jen jemně na pozadí. Ani cizokrajná jména a občasné průpovídky v místních jazycích a dialektech neznalým věci nevadí. Čtivost a švih ospravedlní (pro mne otravnou, ale dnes v thrillerech) typickou rodinnou a traumatickou vatičku zejména kolem hlavního hrdiny.

zazvorka
07.02.2019

Tak tahle knížka mne pořádně naštvala - dnes jsem kvůli ní celý den byla jak mátoha. A to je její vina - v noci na dnešek jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem to nedočetla. Dejte si na ni pozor!!!

harena
23.11.2018

Stejně jako první díl skvělý a neodolatelně čtivý krimithriller z Jihoafrické republiky. Tvrdá realita, živé dialogy, celý děj se odehrává 13 hodin a je to jako byste nasedli do rozjetého vlaku, který vás vyhodí na poslední stránce. Za mě jasných pět hvězdiček a jdu do dalšího dílu.

1

Autor a jeho další knihy

Deon Meyer
jihoafrická, 1958

všech 12 knih autora

Kniha 13 hodin je v

Právě čtených1x
Přečtených106x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených6x
Knihotéce63x
Chystám se číst42x
Chci si koupit6x