13 hodin

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem. Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250637/13-hodin-vbL-250637.jpg 4.484

Benny Griessel 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

13 Uur, 2008

Kniha 13 hodin

hanzmb
předevčírem

Druhý příběh a snad ještě lepší. Už samo pro nás neznámé prostředí těchto detektivek jim dává obrovský potenciál. K tomu chlapský sympaťák detektiv a vynikající detektivní příběh - vlastně dva - je přímo "vražedná" kombinace. Snad to přežiju alespoň do dalšího dílu :-) .

Lumír23

Meyer je výbornej. Sice Horečka je u mě top, ale tato detektivní série, je výborná. Včetně alkoholické linie.

Dajine

Dost dobrá kniha. Napětí v podstatě po celou dobu. A vyšetřovatel? Abstinující sympaťák.

francouz
29.09.2019

tak to byla opět neskutečná jízda, v zemi, kde cena lidského života nestojí o moc víc než dáte večer v hospodě za pár piv...
K tomu super hlavní postava, která je ke všemu zmítána vnitřními démony, kteří našeptávají, že cesta může být snesitelnější, vždyť stačí jedna kapka, a je po problémech...
Dvě nesouvisející vraždy a u obou hlavní hrdina, který musí rozjet svůj důvtip na co nejvyšší rychlost, protože začíná jít o minuty.
To jak autor přeskakuje z jednoho děje na druhý, jak Vás nechává v napětí , jak si citlivě hraje s atmosférou Kapského města, které není jenom pozadím, ale aktivním hráčem. Do toho všeho jedna vražda cizinky, to je mix, který opravdu stojí za přečtení.
Gradace děje a pak, najednou skok do reality, všechno pachtění a přemáhání démonů bylo zbytečné ?...... No to si musíme počkat na další pokračování

petrulka
05.06.2019

Bezvadná knížka, napínavá.

soukroma
29.05.2019

Skvělé, zajímavé, napínavé: odkládala jsem tohoto autora zbytečně dlouho - jihoafrické prostředí není rušivé, naopak nadmíru zajímavé. A zločin v Kapském městě bují stejný a stejně jako kdekoli jinde v širém světě. Autor netlačil na pilu a politika i rasismus jsou připomenuty jen jemně na pozadí. Ani cizokrajná jména a občasné průpovídky v místních jazycích a dialektech neznalým věci nevadí. Čtivost a švih ospravedlní (pro mne otravnou, ale dnes v thrillerech) typickou rodinnou a traumatickou vatičku zejména kolem hlavního hrdiny.

zazvorka
07.02.2019

Tak tahle knížka mne pořádně naštvala - dnes jsem kvůli ní celý den byla jak mátoha. A to je její vina - v noci na dnešek jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem to nedočetla. Dejte si na ni pozor!!!

harena
23.11.2018

Stejně jako první díl skvělý a neodolatelně čtivý krimithriller z Jihoafrické republiky. Tvrdá realita, živé dialogy, celý děj se odehrává 13 hodin a je to jako byste nasedli do rozjetého vlaku, který vás vyhodí na poslední stránce. Za mě jasných pět hvězdiček a jdu do dalšího dílu.

Deon Meyer
jihoafrická, 1958