13 hodin

od:


KoupitKoupit eknihu

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem. Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250637/13-hodin-vbL-250637.jpg 4.468
Série:

Benny Griessel (2.)

Orig. název:

Thirteen Hour (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
harena
23. listopadu

Stejně jako první díl skvělý a neodolatelně čtivý krimithriller z Jihoafrické republiky. Tvrdá realita, živé dialogy, celý děj se odehrává 13 hodin a je to jako byste nasedli do rozjetého vlaku, který vás vyhodí na poslední stránce. Za mě jasných pět hvězdiček a jdu do dalšího dílu.

susu
07. srpna

Zatím jsem přečetla tři Griesselovky a tato je rozhodně nejlepší. A pro nás exotické prostředí je přidanou hodnotou knihy.

ivoiro
12. května

Tato kniha mě docela chytla. Bylo to hodně napínavý.

bezprezdivky
16. dubna

Tohle mě absolutně strhlo, nebýt zbytečně nabubřelého závěru (ve smyslu velikosti finálně odhaleného spiknutí) bych dal pět hvězd. Je to jedna velká jízda, přitom uvěřitelné postavy i příběh. Vše se navíc odehrává v krásném Kapském městě, kde jsem shodou okolností loni byl.

rodak
26.11.2017

Strašně se mi tam líbí ten jemný jakoby skrytý humor.Je tam pěkně vyvážený s tvrdou detektivní zápletkou.Moc dobré...

marlowe
17.09.2017

Tak takhle skvělou detektivku už jsem nečetl hodně dlouho!
Nemá cenu vyjmenovávat klady, protože tam je dokonalé všechno. Autoři dnes tak módních "umělých detektivek", ve kterých abys logiku hledal s lucernou, by měli k panu Meyerovi na pár lekcí tvůrčího psaní přilézt po kolenou…
Dal-li jsem prvnímu dílu 100%, musím jít s dvojkou nejméně na sto desítku!

Věrka69
05.06.2017

Super, doporučuji a už na mě čeká další díl.

kruppe
29.05.2017

13 hodin? Opravdu výstižný název. Nejen ve vztahu k ději (přečteno za 13 hodin...včetně krátkého spánku). Kniha vám opravdu nedá vydechnout. Akce, napětí, výborně napsané postavy - noví adepti na detektivy, se kterými se, doufejme, bude počítat i do dalších dílů. Rozpálená Pretoria a Cape town, to vše na vás dýchne, jen abyste zjistili, že výsledné odhalení bude daleko komplexnější, než bychom čekali. Já jen doufám, že se Ben nežene do toho zničujícího objetí, které dává tušit poslední stránka...cherche la femme
Radši se jdu zchladit do Švédska (Temná tajemství).

rybizka
07.04.2017

Zatím přečtený druhý díl s Bennym Griesselem,ale už teď si řadím k oblíbeným sériím,protože věřím,že další díly budou stejné kvality. Promyšlený děj plný zvratů je napsán poutavě a napínavě. Inteligentní hlavní hrdina je mi sympatický,jak bojuje se zločinem,ale i sám se sebou. Oceňuji jak spisovatel umí uvěřitelně vykreslit i vedlejší postavy. Například mě zaujala policistka Mbali Kaleniová a jsem zvědavá,jestli se s ní setkáme i v dalších dílech.

JPO
01.03.2017

To je jako číst film ... jedna velká paráda.

vincek1
25.09.2016

Silná kniha, ve smyslu příběhu a také v počtu stránek. Při četbě, ale vůbec počet stran nevnímáte. Těším se na další knihu a doufám, že bude alespoň z poloviny tak dobrá jako tato. Řekl bych řečí dnešních mladých, "bylo to hustý"-ještě bych chtěl dodat, že tenhle styl vyjadřování se mi vůbec nelíbí, ale tady jsem ho použil, protože to bylo opravdu "hustý". Doporučuji všem.

Juzzy
06.06.2016

Moje čtvrtá kniha Deona, afrického démona kriminálek, a ještě lepší než ty předchozí. Od začátku do konce v neskutečném tempu, spousta zvratů a brutality. Jasných 5/5!

klokan.1905
18.05.2016

Moc dobré pokračování s policistou Bennym Griesslem... Snad žádná hluchá místa, čte se opravdu moc dobře ;-) Ostatním mohu jenom doporučit k přečtení... Kdyby o tom někdo uvažoval, tak by bylo dobré začít prvním dílem - Ďáblova hora... Za mě jasných 5*, určitě půjdu i do pokračování... 7 dní :-)

Radůz
18.04.2016

Ďáblova hora, kterou jsem koupil jen lehounce poškozenou za 80 korun nebyla špatná a tak jsem zkusil i 13 hodin. A musím říct, že jsem neudělal chybu. Napínavá, jak kšandy a ani na jedné stránce jsem se nenudil! Tohle nemělo chybu.

rubit
17.03.2016

Jissis! I druhý díl s Benny Grisselem stojí určitě za přečtení, velmi dobrá kniha (i když Ďáblova hora se mě líbila o fous víc, to je však věc vkusu). Díky tomu, že se celý děj odehrává pouze po dobu 13 hodin, hned od začátku čtenář rychle vpadne do děje, je nasazeno rychlé tempo a to končí až poslední kapitolou. Sedí mě autorův styl psaní, kde se během jedné kapitoly odehrává více dějových linek, čtenář nemá šanci se nějak výrazněji nudit. Také oceňuji to, že jsou obě knihy série jiné a už se těším na třetí díl "7 dní". Trochu mě mrzí, že knihy od D. Meyera nemají větší propagaci, určitě by si zasloužily více čtenářů.

Moniks
11.02.2016

Musím říci super...jen africká jména vusimuzi a další ...je to jiné.děj skvělý rozvijel se četlo se to vicemene samo.

Ivana11
27.01.2016

No bylo to super. Mělo to spád a až do konce jsem byla napnutá, jak to skončí. A konec byl pro mě nečekaný. Už se těším na další autorovu knihu.

alzbeta4340
10.01.2016

Moc pěkné, čtivé, příběh rychle ubíhá. Trochu jsem si zvykala na africká jména, je to zase něco jiného než severské detektivky. Moje první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední. Za mě 5 hvězdiček.

evasamankova
30.09.2015

Napínavý a čtivý thriller, který mě příjemně překvapil. Benny je sympaťák, prostředí Afriky oživením. Určitě si od autora přečtu i něco dalšího!

mmmisulka.r
26.09.2015

Skvělá kniha! Opět! Řekla bych, že ještě lepší, než Ďáblova hora :-). Recenze již brzy...

Ha-nes
31.08.2015

Já jsem nadšený..od začátku až do konce jsem se nemohl odlepit.Přečteno jedním dechem

Autor a jeho další knihy

Deon Meyer

Deon Meyer
jihoafrická, 1958

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených83x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených5x
v Knihotéce45x
v Chystám se číst30x
v Chci si koupit4x