juni juni komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jedna z mých nejoblíbenější knížek, co kdy vyšla. Miluju knížku a miluji i film (samozřejmě pomohlo, že Gatsbyho hrál Leonardo DiCaprio).

30.07.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Jedna z nejlepších sci-fi knížek, co jsem kdy četla. Doporučuji. A ta obálka je naprosto boží. Nemůžu se dočkat pokračování

21.06.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Naprosto skvělá knížka. Tento díl se mi líbil víc než Začít znovu. Dawn a Spencer... Nemá co říct, prostě skvělý.

21.04.2020 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nádherná hra. Není snad nikdo, kdo by ji neznal.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Od pokračovní Divergence jsem čekala ,,trochu víc'', ale přesto to byl zajímavý příběh. Moc se těším na poslední díl.

06.07.2018 4 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

Tuto knihu mi doporučila babička, protože patří mezi její nejoblíbenější a také abych si přečetla něco ne z budoucnosti. Po první části jsem na knížku zanevřela, protože se mě dotkla smrt Petra. Po nějaké čase jsem se k ní zase vrátila a nemohla se od ní odtrhnout. Už jsem u nějaké knihy brečela, ale u téhle jsem skoro nepřestala. Prostě jsem se do této knihy zamilovala. Stojí za přečtení a doporučuji, každému kdo má rád historii a romantiku. Určitě bych si ráda přečetla ještě nějakou knihu od této spisovatelky.

12.11.2017 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

První díl naprosto skvělý. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem ji nedočetla a hnedka se vrhla na pokračování. Příběh se mi moc líbí. Rada čtu knížky, které mají spojitost s Podsvětím. Doporučuji.

13.10.2023 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Mám moc rada hry od Williama Shakespeara. Proto jsem šáhla po sonetech, přestože nejsem velká fanynka poezie. Četly se dobře.

01.08.2023 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Skvělé zakončení série. Jenom je škoda, že autorka nenapsala více knih. Doporučuji

04.05.2020 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Poslední díl série Katostrofa. Moc se mi líbil, ale mrzí mě, že už je konec. Celá série se mi moc líbila. Doporučuji

26.04.2020 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Skvělá knížka. Konečně nějaká knížka, co mě po dlouhé době nadchla. Pohledy od muže mě většinou nenadchnou, ale tenhle mě nadchnul. Doporučuji. Těším se na poslední díl.

25.04.2020 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Zajímavá knížka, i když já se osobně nemohla začíst.

13.04.2020 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Skvělá knížka o mým nejoblíbenějším městě. Ráda bych se tam někdy podívala.

03.06.2019 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Krásné příběhy o stvoření světa.

Papírová města Papírová města John Green

Moje druhá nejoblíbenější Greenovka :)

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další kniha o Jojo Moyes se mi moc líbila, i když ženské romány nečtu. Doporučuji :)

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Naprosto neuvěřitelná knížka. Miluju knihy z 20. století. Miluju popisování doby. Miluju popisování lidí z této doby. Tu zápletku jsem ani moc nevnímala, ale narosto skvělá knížka. Jenom škoda, že nemůžu dát víc hvězd než jenom pět. Už mám doma i druhý díl a teď na začátku října má vyjít i třetí díl (už mám vybraný dárek k Vánocům ;)

17.09.2018 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Takový konec jsem nečekala a obrečela ho... Po příběhu Tris a Tobiase se mi bude stýskat. Celá série se mi líbila, i když druhý díl se mi tolik nelíbil. Už se chystám na novou sérii od Rothový Čáry života.

06.07.2018 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Miluju Doerra, miluju jeho knihy. Moc se mi líbí jeho styl psaní, nikdy nevíte, co čekat a to je na Doerrovi to nejlepší. Už se chystám na knihu O dívce Grace a moc se na ní těším.

06.07.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Je to první knížka o tohoto autora a první tohoto žánru. Detektivky moc nemusím, ale tahleta mě dostala. I film se mi moc líbil. Už se těším na další knihu od tohoto autora.

31.03.2018 5 z 5