Jossie Jossie komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

To nářečí byla ta pravá třešnička na dortu hezky vykreslených charakterů lidí.

30.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hezké čtení, přimělo mě zamyslet se nad tou hromadou věcí, kterých jsem v životě litovala a trochu to přehodnotit.

28.04.2024 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie s její jedlou sodou mi přirostla k srdci, i když někdy jsem měla chuť s ní zatřást, aby se probrala a začala žít a myslet také na sebe. Po dočtení knihy jsem si přerovnala zásuvku s příbory, to dá přece rozum, že tak to má být správně.

30.01.2019 5 z 5

(SPOILER) Tohle je prostě špatně napsané, když hlavní hrdinka vypadá jako pěkná mrcha, která nesnáší svého velmi hodného a milujícího muže a uleví se jí, když zemře, pak je něco špatně. Ten samý pocit kniha vyvolává při vztahu Eugenie k dětem, vlastně je nemá ráda a je k nim velmi chladná a strohá. Její románek s americkým vojákem také vyznívá špatně , on se kvůli ní rozvede a ona ho vlastně nechce. Doufám, že Eugenie taková ve skutečnosti nebyla.

24.06.2021 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Já mám Třeštíkové knihy ráda, ale tahle mě bavila nejméně. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně rozčilovala a paradoxně mě na tom bavilo najvíc to nářečí (obvykle to nesnáším).

17.08.2020 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Hrozná kniha, kterou jsem přečetla jen díky tomu, že jsem seděla v čekárně u doktora 2 a čtvrt hodiny a nic jiného jsem s sebou neměla. Je to taková pokrytecká kniha, vyprávěná ženou (přičemž to napsal muž), která zesměšňuje muže, ale vlastně celou tu dobu zesměšňuje především tu ženu. Navíc mám alergii na slovo "chichi", které se tady vyskutuje až příliš často.

02.02.2016 odpad!

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jedna z nejhezčích a nejčtivějších knih od Nesba. Jen škoda, že u nás vyšla tak pozdě - všechny ty děje v ní obsažené byly dost důležité pro další vývoj neboť najednou potkáváme Ráchel a několik postav, které jsou jinde už mrtvé.

06.05.2014 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Úroveň je rozhodně klesající, to co v prvním díle bylo nové, se tady stále opakuje. divné dialogy mě vytáčely, kromě Gabriela měli snad všichni z vyšetřovacího týmu nějakou závislost a nejvíc mě štvalo u Mii to věčné "pojď Mio pojď" a ještě horší byl její zvyk sednout si někam do hospody a pak se divit, že mě někdo vyruší - už už to měla a někdo ji zase vyrušil... proboha!!!

02.07.2021 3 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Začátek rozpačitý a divný, ale pak to neustále graduje a konec je skvělý. Vlastně celou dobu přemýšlíte, jestli je to duševní porucha matky nebo pravda, které nikdo nevěří.

03.12.2019 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Je to takové milé čtení, jen mě vyděsily předhotdogy pana Backmana.

24.07.2019 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Zpočátku mi ten styl vyprávění trochu vadil, ale rychle jsem si zvykla a pak mi přišlo, že se to čte vlastně lépe - protože to trochu zmírňovalo hrozný pocit z utrpení všech těch žen. Nejhorší mi přišlo, že všechny ty vražedkyně na tom byly lépe, než politické vězenkyně.

30.01.2019 5 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Atmosféru to má pěknou, jen tu dokonalou podobu jsem autorce fakt nežrala.

12.08.2014 4 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Touto knihou mě Anna Gavalda nadchla, její postavy byly tak obyčejně neobyčejné, měla jsem je ráda všechny a chvílemi jsem na ně měla zase vztek a pak jsem jim odpustila, byl to prostě život sám.

04.02.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Můj tatínek miloval Hemingwaye, byl to jeho nejoblíbenější autor a měl všechny jeho knihy, které se daly sehnat. Jen Starce a moře nesnášel - prý celou knihu chytá nějakou blbou rybu. A to se mi právě líbilo - o ničem jiném to není a přitom se to tak dobře čte.

29.01.2014 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Maličko rozvleklý a zbytečný konec, ale jinak překrásné zakončení trilogie. Pokaždé, když to znovu čtu, mám slzy v očích, když Frodo stojí s prstenem nad propastí Hory osudu a ví, že je to konec. Jak mám ráda i film, tak tohle se Jacksonovi převést na plátno nepodařilo, udělal tu scénu zbytečně akční.

29.01.2014 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Já citové vydírání nemusím a tohle bylo napsané jen za tím účelem.

18.10.2019 3 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

To se četlo jedním dechem a ne všechno dopadlo tak, jak by člověk čekal a o to to bylo zajímavější.

26.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha - moc se mi líbil styl vyprávění, kratičké kapitoly, ale každá byla významná, střídala postavy, které se časem všechny nějak propojily. Jen ten konec byl takový nějaký smutný a do ztracena.

23.03.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Hezké, napínavé, velmi čtivé, ale má to jednu malou chybu - není to Harry Hole.

10.12.2015 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Pro mne nejlepší Remarquova kniha a to jsem je přečetla všechny.

28.01.2015 5 z 5