JojaMaja JojaMaja komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petra Soukupová píše stylem, který čtenáře ke knize přilepí. Syrové a čtivé. Autentické a pohlcující. Během čtení jsem se přistihla, jak bych ráda, postavě matky, poradila nebo se za ni její trable vyřešila. Pokud autor dovede toto svým psaním ve čtenáři vyprovokovat, tak je to u mě pan/paní spisovatel/spisovatelka.

18.09.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silný příběh. Velmi čtivý styl, jakým autorka píše. Jedna z nelepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. DOPORUČUJI!

12.02.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Šla jsem najisto. Knihu mi vychválila kamarádka, která autorku zná. A musím říct, že jsem ráda, že jsem Rutu Sepetys objevila. Píše stylem, který mi velice sedl. V příběhu Mlčících fontán jsem si osvětlila temné stránky španělské historie. Mám ráda, když mě čtení baví, jsem vtažena do vyprávění, že jen těžko můžu knížku odložit, a přitom se ještě poučit. A tohle kniha naprosto splnila. Hned si dávám do záložky "chystám se číst" další autorčiny knížky.

02.09.2022 5 z 5

Povídkové knihy moc nečtu. Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku pana Hájíčka, to je ovšem jiná káva. Moc pěkná knížka plná skvěle vyprávěných příběhů obyčejných lidí je neobyčejnou literátní lahůdkou. Moc doporučuju.

03.05.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Špatné. Toto se Radce Třeštíkové nepovedlo. Jako by už psala "úkolově". Každý rok NĚJAKOU knížku.

02.02.2022 1 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Výborná knížka! Atraktivní umělecké prostředí je využito velice šikovně, kdy ve čtenáři vzbuzuje zvědavost, ale neotravuje svou výlučností. Zajímavý příběh herečky na křižovatce života je vyprávěn osobitým stylem, který je autorce vlastní, a kterým mě oslovila už u svých předcházejících dvou knížek. Tentokrát se však pustila do temějších vod lidské psychiky a musím pochválit, jak umí pracovat s psychologií postav. Byly okamžiky, kdy jsem se při čtení smála a jindy mi bylo úzko. Došlo i na slzy. I když tato knížka není lehké letní čtení, její zpracování je velice čtivé, protože Martina Málková je mistr na dialogy a dokáže ve vyprávění udržet správné tempo.

24.05.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velice čtivá knížka o velice smutné historii ve velice dobře zpracovaném příběhu.

26.04.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mrzí mě to, ale bylo to slabé. Podle hodnocení jsem se vrhla na knížku s velkým nadšením, ale byla jsem dost zklamaná. Příběh měl potenciál, ale jakoby ho autorka nedokázala správně vytěžit. Výsledek bylo bezbarvé vyprávění, ze kterého nejvíc čiší ponurost. Nepřesvědčila mě ani psychologie postav. Jsou povrchní, nic se uvnitř neděje.

22.03.2021 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná knížka. Přečetla jsem ji běhen víkendu a další dny jsem příběh nosila v hlavě.

19.01.2021 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Výborně jsem se bavila. Kniha má švih, vtip a šmrnc. Skvělé dialogy. Je to oddechovka, po které budu sahat, když budu chtít zvednout náladu. Sice je záhy jasné, kam děj směřuje, ale vůbec to nevadí, protože je vyprávěný svěžím neotřelým způsobem a stejně přinese mnohá překvapení.

05.10.2020 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Film nic moc, ale kniha se mi moc líbila. Líbil se mi způsob jak je příběh vyprávený. Hezký jazyk.

13.09.2020 4 z 5

Zpupnost Zpupnost Adriana Krnáčová

Kniha plná blábolů. Pokud si chcete rozšířit obzory v katrgorii "brak", vřele doporučuji. Jednu hvězdičku dávám autorce za pracovní píli, protože 296 stran, byť otřesných, ji stálo určitě nějaký ten čas.

13.09.2020 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velice vtipná knížka. nemohla jsem ji odložit. Už se těším na divadelní představení.

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Autorku jsem neznala a nevěděla co čekat. Byla jsem ale velice příjemně překvapená. Skvěle vyprávěný příběh. Líbí se mi lehkost, jak je knížka napsaná a nápaditý děj.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha se dobře četla. Některé pasáže mě nudily, ale celkový dojem byl dobrý.

31.08.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Smutný příběh, který mě dojmul.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

S touto knihou jsem strávila příjemný víkend. Nenáročné čtení pro odpočinek.

31.08.2020 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Velice zajímavá knížka. Nejvíc jesm si uvědomovala kulturní rozdíly, které člověk běžně nevnímá.

31.08.2020 4 z 5