jirka7739 jirka7739 komentáře u knih

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Aktuální, výstižná, čtivá knižní esej. Podle mě dělá přesně to, co by měla. Provokuje, vyzývá a nutí k zamyšlení.

28.01.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Když jsem poprvé četl anotaci knihy, říkal jsem si, že by to mohlo být celkem zajímavý. Ale až při čtení mi došlo, že mám tu čest s knížkou mnohem hlubšího významu a lepší kvality, než jsem očekával.

30.12.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Neuvěřitelně aktuální kniha.

26.09.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

No, dost dlouhou dobu jsem čekal na nějaký zvrat, který by tomu dal pořádný drive, ale když to přišlo, tak mě kniha nadchla.... zase. Prostě Nesbø je ve formě!

08.06.2017 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Od Kinga jsem zatím četl jen jednu knihu a asi jsem se nerozhodl zrovna šťastně, když jsem koupil tenhle kus. Sbírka povídek je občas takový skok do neznáma a to se bohužel potvrdilo. Zaujmout mě dokázalo jen pár povídek jako "UR" nebo "Míle 81". Určitě mě to ale neodradilo od toho, abych si od pana Kinga přečetl povedenější knihy.
Holt autor "střílel od boku a ani nemrknul".

24.01.2017 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

První část jsem si ze zvědavosti přečetl a celkem zaujala. Druhá část pak obsahovala zajímavě pojatý náhled do Kingova tvůrčího procesu a typy na to, jak psát a nebát se toho. Super!

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Skvělá zápletka, chytlavý děj, rozbor postav a Harry v hlavní roli, to je to co na Nesbøho knihách miluju.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nesbø ve skvělé formě. Harry mě nutil číst stránku za stránkou a než jsem se nadál, měl jsem ten super příběh přečtený.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Autor mě opět dokázal vtáhnou přímo dovnitř knihy a Nemesis mě tedy vážně nadchla.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Skvěle zamotaný příběh. Prostě parádní kniha.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Rozdílný námět než u první knihy, ale stále je to Nesbøho styl, který mi sedí. Proto jsem Švábi přečetl za pár hodin.

21.01.2017 3 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Snad nikoho nepohorším, když řeknu: Bomba! Parádní příběh, který nepustí, zasazený do pozadí Irácké invaze do Kuvajtu. Prostě Bomba!

21.01.2017

Syn Syn Jo Nesbø

Po pravdě jsem se před tím, než jsem začal číst, bál toho, že mi bude chybět Harry. Ale ono ne. Opět skvělý příběh, který člověku nedá vydechnout, vše bez příkrasy... prostě Nesbø.

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

U Forsytha jsem si zvykl na pomalejší první polovinu, kde autor nastiňuje situaci a problém a až ve druhé půlce se dočkám pořádného dějového spádu.
Na jeho knihách se mi asi nejvíc líbí to prolínání reality s fikcí, kterého si člověk téměř nevšimne. Tato kniha nebyla výjimkou. Knihu jsem přečetl za chvíli, takže jen doporučuju.

Carrie Carrie Stephen King

Moje první od Kinga a na zážitku to bylo znát. První půlku jsem si zvykal na autorův styl, ovšem druhá půlka parádní.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Na knihu jsem narazil v knihkupectví úplnou náhodou a hele! Vyklubalo se z toho příjemné čtení. Laurieho mám spojeného hlavně s rolí sarkastického/ironického doktora a právě takovým přístupem na mě kniha zapůsobila. Suchý vtip, ironická poznámka na každém rohu a to se mi líbilo.

20.01.2017 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Podél mě trochu slabší než "první díl", místy moc přiřazené za vlasy. Příběh ale zabavil a knihu jsem přečetl tak za hodinku.

16.01.2017 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Takový příjemný bonbónek na víkend, řekl bych.

16.01.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Přečetl jsem všechny Nesbøho knihy a stal se pro mě dnes jedním z "úplně nejvíc nejlepších" spisovatelů.
V sérii jsou lepší kousky (Červenka, Sněhulák...), ale tahle byla mojí první. Mám pro ní tedy vyhrazené místo, protože jí vděčím za spoustu skvělých hodin strávených ve společnosti Harryho.

16.01.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jsem rád, že jsem celou HH sérii četl postupně. Opravdu se to vyplatilo a 10. díl je zase kniha, kvůli které člověk zapomene vystoupit na správné stanici nebo odloží nějakou tu povinnost.
Už mám ale opět Žízeň a nemůžu se dočkat čísla 11!!

16.01.2017 5 z 5