JHoralka JHoralka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Byla to moje první kniha od autorky, kterou jsem četla poprvé před 5 lety.

Je to velmi čtivá kniha. Všem autorku doporučuji

Teď jsem si ji připomněla jako četbu na pokračování v rámci Českého rozhlasu od Petry Kocmanové.

26.06.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha od skvělé autorky! Četla jsem ji už dříve, jen jsem si ji znovu připomněla díky Českému rozhlasu. Skvěle napsané, skvěle pojato jako audio kniha.
A ten konec? Pokaždé čekám v lepší konec... Doporučuji všem!

30.11.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Výborná kniha. Autorka nezklamala!

Krásně graficky zpracovaná kniha, ve které se ukrývá silný, bolavý a temný příběh. Skvěle napsané.

Já tedy rozhodně DOPORUČUJI!

28.04.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Děti nade vše od Delphine de Vigan je román, který by si měl přečíst každý! Je to pro mne první kniha od této autorky.

Řeší se tam téma sharenting - sdílení věcí na sociálních sítích rodiči, kteří zároveň prezentují život svých dětí, kterým to může být časem nepříjemné - co vše rodiče za ně sdíleli. Ztráta soukromí celé rodiny Je to až strašidelné jak to všechno může dopadnout

Skvělá kniha na zamyšlení

Doporučuji

19.03.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá kniha! Doporučuji všem!!

29.06.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Sama sebou je pokračování knihy Než jsem tě poznala.

Krásné, milé čtení.

Musela jsem si připomenout co se stalo ve druhé knize, abych nebyla úplně mimo. Pak ale vše tak krásně plynulo, že jsem nechtěla, aby příběh skončil.

"Důležité je vědět, že ať už si na své cestě vyberete jako doprovod kohokoli, nedovolíte mu rozhodovat o tom, kým budete."

29.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi čtivá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Musela jsem vědět, co to všechno znamená. Kde je pravda!

Po celou dobu jsem Verity neměla ráda, nechápala jsem ji. Na konci jsem Verity pochopila. Pokud to tedy byla všechno pravda, nebo lež?

19.07.2023 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Krásný a čtivý příběh. Moc se mi to líbilo. Od autorky je tohle moje druhá kniha - četla jsem už knihu Violka (taky krásná kniha). Určitě si přečtu od autorky další její knihy.

Vžila jsem se do života Gábiny. Něco jsem odhadla, jak to nejspíš bude, ale byly tam také části, které jsem nečekala.

Doporučuji.

04.08.2023 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Milý a krásný komiks.

Už se těším, až se podívám na další komiksy od autorky.

Doporučuji.

28.07.2023 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Čekání na spoušť je úžasná kniha. Už jsem od autorky přečetla všechny její knihy a nejsem vůbec zklamaná!
8 povídek, které tvoří jeden příběh - neuvěřitelný!

25.12.2022 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Matka si přeje, aby dcera “vynikla , jako si to přála kdysi sama, a otec aby “zapadla , jak se to nikdy nepodařilo jemu.

Kdo jí podrží nad vodou?

Silný příběh.

Moje první kniha od této autorky a určitě si ráda přečtu další její knihy.

07.03.2024 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Silný a od cca půlky smutný příběh. Čekala jsem úplně jiný konec to mám na knížkách nejraději.

Pěkná a čtivá knížka.

Původně se mi do ní vůbec nechtělo, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

16.04.2023 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Skvělá kniha ️ už jsem od autora četla Terapii, ale takhle mne zaujala asi více. Myslela jsem si, že tuším kdo je Holič tolikrát jsem se spletla ‍️

02.03.2023 5 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Za mě skvělá kniha, sice řeckou mytologii nemusím, ale při čtení mi to nevadilo (bylo to vlastně i zajímavé) :)

Od autora jsem četla i jeho prvotinu, Mlčící pacientku, která podle mě byla opravdu úžasná, ale i tohle je skvělé a napínavé čtení :) těším se na další knihu od tohoto autora :)

16.01.2023 4 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

První kniha od této autorky :) Krásný příběh o přátelství, které vydrží všechno (Některá přátelství jsou těžká.)

Nechtěla jsem, aby ten příběh skončil a ke konci i slza ukápla :) :(

05.01.2023 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Krasné povídky. Nejvíce se mi asi líbila od Petry Soukupové (Vánočka), Petry Dvořákové (Bolesti) a Ondřeje Neffa (Dopis pro Ježíška).

08.12.2023 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

První kniha od Kinga - na doporučení manžela a taky díky výzvě!

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank - milá povídka, četla se mi hezky, ale je to možná i tím, že jsem několikrát viděla film (který se moc od povídky neliší, kromě barvy vlasů a pleti Reada). Vůbec jsem netušila, že film byl podle předlohy.

Nadaný žák - ufff to byla nejdelší povídka z knihy (přes 200 stran) a byla tedy chvílemi pro mne drsná. Na začátku jsem myslela, že tuším kam to bude pokračovat, no v půlce jsem zase byla v šoku, co se tam děje. A ten konec mě umlčel.

Tělo - tak tahle mě bavila nejméně. Hodně tam bylo popisů všeho. Ale je pěkná, nejvíc mě bavil závěr té povídky. Ty ostatní povídky mě bavily více.

Dýchací metoda - ta se mi velmi líbila - hlavně ta povídka, kterou vyprávěl doktor.

30.11.2023 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krásná kniha. Dojemný příběh
Už jsem od Sparkse četla pár knížek a tohle je zatím ta NEJ pro mne.

Dal jsem ti ze sebe to nejlepší!

PS: Teď jsem si připomněla i film, ale knížka je prostě knížka. Ale film je samozřejmě krásný také.

06.07.2023 5 z 5

Vlak do Paříže Vlak do Paříže Lorraine Brown

Milá kniha, která se krásně četla super oddechovka

Protože já věřím, že je lepší být pravdomluvný, i když je to těžké. I když to lidi někdy nechtějí slyšet.

11.04.2023 4 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

(SPOILER) Je to smutné, silné, znepokojivé a dech beroucí drama.

Žena jménem Blythe vypráví svůj životní příběh. Mluví o své dceři Violet a synu Samovi, o své matce Cecílii a své babičce Ettě.

A vlastně je to i příběh holčičky, která ovlivní životy dalších. Violet matku nesnáší a chce, aby už nebyla, a aby byla jenom se svým otcem.

Mě se kniha velmi líbila! Budu určitě doporučoval ostatním. A ten konec? Asi jsem ho čekala, ale chtěla bych vědět víc. Zajímá mě, co se tedy stalo a jak by to pokračovalo!

15.02.2024 5 z 5