JHoralka JHoralka komentáře u knih

Cizinec z papíru Cizinec z papíru Ivica Ďuricová

Krásný, milý příběh. Četlo se to úplně samo. Takovou romantiku jsem teď potřebovala!
Od půlky knihy jsem tušila, kdo je Lianin Cizinec, ale nevadilo mi to. Byl to krásný příběh. Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

25.04.2024 4 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Zajímavá kniha. Nečekala jsem nic velkého. Jsem spokojená.

16.04.2024 3 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Jak mě tahle kniha mohla minout? Naprosto skvělá kniha! Četlo se to úplně samo. Krásně promyšlený příběh, postavy, … no prostě vše!

14.04.2024 5 z 5

Neboj se... to se snadno řekne! Neboj se... to se snadno řekne! Hallie Lord

Kniha se mi velice líbila, četla se úplně sama Je to svědectví autorky o tom, jak se učila zápasit s vlastním strachem a nedůvěrou.

Líbilo se mi třeba toto: “Víte proč vám strach vždy stojí za zády a šeptá vám do ucha hrozivé věci? Protože nechce, abyste se mu podívali do tváře. Ví totiž, že jakmile se k němu postavíte čelem, pochopíte, co před vámi tají. Zjistíte, že je to vlastně lhář.

nebo

“Je třeba pevně se přidržet jeho neochvějné lásky a čerpat z ní odvahu.

nebo

“Láska je radostná, strach je nešťastný.

nebo myšlenka od sv. Jana Pavla II.
“Ti, kdo upřímně říkají: ´Ježíši, důvěřuji ti´, najdou útěchu v každé úzkosti a strachu.

A mohla bych pokračovat... Mám v knize dost lepíků a doufám, že se k myšlenkám brzy vrátím.

Doporučuji

13.03.2024 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Matka si přeje, aby dcera “vynikla , jako si to přála kdysi sama, a otec aby “zapadla , jak se to nikdy nepodařilo jemu.

Kdo jí podrží nad vodou?

Silný příběh.

Moje první kniha od této autorky a určitě si ráda přečtu další její knihy.

07.03.2024 5 z 5

Tváří v tvář Zemi Tváří v tvář Zemi Marek Vácha

Mám ráda knihy od Váchy. Donutí mě nad věcmi přemýšlet. Tahle byla ale pro mě moc odborná.

“Planeta Země je pouze přestupní stanicí, místem zkoušek, slzavým údolím, jsme zde jen na cestě, na přechodném pobytu. Naše pravá vlast, odkud přicházíme a kam se vracíme, je v nebi.

21.02.2024 2 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

(SPOILER) Je to smutné, silné, znepokojivé a dech beroucí drama.

Žena jménem Blythe vypráví svůj životní příběh. Mluví o své dceři Violet a synu Samovi, o své matce Cecílii a své babičce Ettě.

A vlastně je to i příběh holčičky, která ovlivní životy dalších. Violet matku nesnáší a chce, aby už nebyla, a aby byla jenom se svým otcem.

Mě se kniha velmi líbila! Budu určitě doporučoval ostatním. A ten konec? Asi jsem ho čekala, ale chtěla bych vědět víc. Zajímá mě, co se tedy stalo a jak by to pokračovalo!

15.02.2024 5 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Krásný a zároveň smutný příběh. Kniha se mi líbila.

07.02.2024 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Sama sebou je pokračování knihy Než jsem tě poznala.

Krásné, milé čtení.

Musela jsem si připomenout co se stalo ve druhé knize, abych nebyla úplně mimo. Pak ale vše tak krásně plynulo, že jsem nechtěla, aby příběh skončil.

"Důležité je vědět, že ať už si na své cestě vyberete jako doprovod kohokoli, nedovolíte mu rozhodovat o tom, kým budete."

29.01.2024 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Tomu říkám úžasný psychologicky thriller!! Jsem nadšená. Je to napsané z pohledu holčičky a to tomu dává ještě větší napětí.

Příběh o dívce, které je 13 let. Byla unesena ženou, která si z ní dělá panenku. Musí ji nazývat Matko. Děvče se jmenuje Polly a byla “Matkou unesena, když ji byly 3 roky. A dala ji jméno Mirabelle.
Nepřijde ji divné, že je jenom doma, protože ji “Matka nalhala, že má alergii na slunce a proto nesmí vyjít ven.
Vše se začne měnit, když ji “Matka dá k narozeninám 5letou holčičku, kterou pojmenuje Clarabelle (ale ve skutečnosti je to Emma).

Během příběhu se objeví Olivie, Patrik, Derek, Doty a Anabelle, kteří budou zapotřebí k pochopení téhle skládačky.

Ano "Matka" a Polly byly nepřemožitelné a zručné, ale třeba by to doopravdy tak bylo - adrenalin s lidmi udělá různé věci.

Bála jsem se ze to skončí hůř. Ale jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo. :)

Připomíná mi to trochu knihu Ani muk (David Jackson) kvůli únosu malých holčiček. A knihu Všechno, úplně všechno (Nicola Yoonová) kvůli alergii na život mimo domov.

DOPORUČUJI!

15.01.2024 5 z 5

Známé osobnosti tváří v tvář smrti Známé osobnosti tváří v tvář smrti Egon Kapellari

Zajímavá kniha. Mám ráda knihy z edice Osudy.

10.01.2024 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

“Znát a milovat jinou lidskou bytost je základem veškeré moudrosti.

Krásná, milá kniha. Líbila se mi.

21.12.2023 3 z 5

Poslední země: Antarktida Poslední země: Antarktida Marek Vácha

Krásná kniha. Krásné fotky. Jsem nadšená.

12.12.2023 3 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Krasné povídky. Nejvíce se mi asi líbila od Petry Soukupové (Vánočka), Petry Dvořákové (Bolesti) a Ondřeje Neffa (Dopis pro Ježíška).

08.12.2023 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

První kniha od Kinga - na doporučení manžela a taky díky výzvě!

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank - milá povídka, četla se mi hezky, ale je to možná i tím, že jsem několikrát viděla film (který se moc od povídky neliší, kromě barvy vlasů a pleti Reada). Vůbec jsem netušila, že film byl podle předlohy.

Nadaný žák - ufff to byla nejdelší povídka z knihy (přes 200 stran) a byla tedy chvílemi pro mne drsná. Na začátku jsem myslela, že tuším kam to bude pokračovat, no v půlce jsem zase byla v šoku, co se tam děje. A ten konec mě umlčel.

Tělo - tak tahle mě bavila nejméně. Hodně tam bylo popisů všeho. Ale je pěkná, nejvíc mě bavil závěr té povídky. Ty ostatní povídky mě bavily více.

Dýchací metoda - ta se mi velmi líbila - hlavně ta povídka, kterou vyprávěl doktor.

30.11.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha od skvělé autorky! Četla jsem ji už dříve, jen jsem si ji znovu připomněla díky Českému rozhlasu. Skvěle napsané, skvěle pojato jako audio kniha.
A ten konec? Pokaždé čekám v lepší konec... Doporučuji všem!

30.11.2023 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Klasický Sparks, jsem spokojená. Milé čtení.

05.11.2023 4 z 5

V milosti Boží - rozhovor s trapistou V milosti Boží - rozhovor s trapistou André Louf

“Život je spíše cesta (než boj), posetá překážkami, léčkami, které se musí zdolávat. “

30.10.2023 2 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Odpočítávač další skvělá knížka, která čekala už nějaký čas v knihovně.
Líbilo se mi prostředí podcastu, díky kterému byl příběh zajímavější.

Nemohla jsem se odtrhnout. Po dlouhé době skvělý thriller.

Doporučuji.

23.10.2023 5 z 5

Milý Edward Milý Edward Ann Napolitano

Milý Edwarde je milá, smutná, oddechová knížka, která se četla úplně sama.

Příběh o pádu letadla, kde přežije ze 192 lidí pouze Edward (12 let).

Dvě časové linky.

Dlouho byla v knihovně, koupila jsem si ji na doporučení a jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla. Moc se mi líbila.

09.10.2023 4 z 5