Hunger Games 1–3 (box)

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310478/big_hunger-games-1-3-box-T9u-310478.jpg 4.7127

Hunger Games / Hry o život

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Kniha Hunger Games 1–3 (box)

SherlyMoony

Jojo, Hunger games ...to se mi MOC LÍBILO! Myslela jsem, že to je pro kluky, ale potom, co mi knihy půjčil bratr, jsem zjistila, že holky si to oblíbí snad více než kluci;-) Nikdy by mě nenapadlo, že příběh tak napínavě a úžasně vyvrcholí! Bylo zajímavé, jak je kniha psaná (nebo vyprávěná) hlavní hrdinkou, Katniss Everdeenovou.

Opravdu super-série, moc jsem si ji užila, a děkuji:-D

diana1217

Knihy jsem chtěla přečíst jelikož se mi moc líbily filmy. Nakonec jsem zjistila, že filmy jsou vážně moc dobře natočené, a v knihách není nic moc navíc. Určitě jsou ale velice dobře napsané a potěšily mě.

Korsika
25.07.2020

Naposloucháno jako audiokniha. Čte Tereza Bebarová. Zpracování audioknihy mě nadchlo, přednes T.B. je opravdu výborný, živý - přišlo mi, že se i zadýchává, když postava běží a i na její písně s chvějícím se hlasem jen tak nezapomenu.

Co se týče samotného příběhu pohybovala bych se mezi 4* a 5*. Dlouho mi trvalo než jsem se ke "knihám" dostala, poslední díl filmu jsem neviděla, ale hned na začátku mě zarazilo, že je kniha psána v 1. os. žen. č. - narozdíl od filmů se tím tedy více vyhraňuje pro čtenářky než čtenáře.

vladka321
31.05.2020

Hunger Games (audiokniha) - poprvé jsem slyšela v pokojíku u dcery a natolik mne zaujaly, že jsem si je prostě musela pustit a vychutnat i já sama. Tím se připojují k davu ostatních chválýcích posluchačů, čtenářů i diváků. Příjemný přednes Terezy Bebarové zážitek ještě více umocnil.
Celý příběh je tak uvěřitelný až z toho mrazí. Lačnost lidí po čemkoli v přímém přenosu je velmi atraktivní zábavou i v našem světě. Krutost, autentičnost a vše, co více přilepí diváky k monitorům hýbe světem! Efektivní zábava v kontrastu s bídou a beznadějí je až obludně tahavé téma.
Rozhodně doporučuji nejen pro zábavu, ale i k zamyšlení.

kucharikovaa
22.04.2020

Je tomu již čtrnáct dní, kdy jsem dočetla sérii Hunger Games. Četla jsem ji již po druhé a to s odstupem pěti let. Líbí se mi, jak jsou knihy psané a i jako starší čtenář jsem si v tom našla něco, co se mě hlouběji dotklo. Není den kdy bych si na nějaký detail z Hunger games nevzpomněla. Mám dost oblíbených knih, ale myslím, že HG dlouho budou moje nejoblíbenější. Už se zase těším až dám za pět let další rereading.

ivič
07.08.2018

Z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Další jsou horší a horší. Druhý díl byl výrazně horší než první, ale dal se řadit do průměrných knih. Ve třetím díle mi nejvíc vadí
že Katniss přemýšlí podle úplně jiné logiky než předtím. Jinak oceňuji dobrý nápad a originální svět. Je škoda, že
zkazili filmy.

p.pavlina
14.07.2018

Zajímavý nápad a příběh stejně tak. Je to velmi hezky napsané a děj plyne. Dokud jsem nedočetla, nemohla jsem odložit.

Sheizou
17.01.2018

Příběh velmi zajímavý a poutavý. Líbil se mi popis technologie a života všech možných koutů Panemu. Postavy se sice zdály jako by měly jen jednu až dvě charakterové vlastnosti, ale nijak mi to při čtení nevadilo. Jediné co mi soustavně štvalo po celou knížku byla sebestřednost hlavní hrdinky - (spoiler: když každou cca 10. stránku přemýšlí nad tím jak vypadá v kamerách tak to začíná být celkem únavné).