Hunger Games 1–3 (box)

Hunger Games 1–3 (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310478/bmid_hunger-games-1-3-box-T9u-310478.jpg 5 255 255

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay


více info...

Přidat komentář

Princezna22
25.04.2024 5 z 5

Znovu přečteno. A znovu nacházím zalíbení v celé sérii. Jak jsem mohla zapomenout ten hlavní dej nechápu, knihy se mi četli dobře. A tohle vydání nesmělo chybět v mě knihovně. Miluju to.

JHoralka
14.04.2024 5 z 5

Jak mě tahle kniha mohla minout? Naprosto skvělá kniha! Četlo se to úplně samo. Krásně promyšlený příběh, postavy, … no prostě vše!


VikiSparks
24.08.2023 5 z 5

Nemohu bohužel souhlasit s komentáři pode mnou, tedy vlastně částečně ano. Knihy jsou naprosto skvělé, nicméně rozhodně knihy a filmy nevychází nastejno ani co se týká zábavnosti. Mne filmy docela nudily, popravdě ubraly za mne přiběhu kus kouzla. Ovšem do knih jsem se zamiloval. No a rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že se jedná o skvělé fantasy, jelikož se rozhodně o fantasy nejedná, jde o sci-fi, v čemž je tedy velký rozdíl. Ale skvělé sci-fi to je! Souhlasím. Nevím co bych tomu vytknul. Omlouvám za rýpnutí, ale já musel.

Knihy jsem také slyšel jako audioknihy, kvůli mé zrakové vadě a musím napsat, že čtení Terezy Bebarové patří mezi ty nejlepší a byl jsem skutečně nadšený. Závěrem: Celkové hodnocení - počet bodů.

JaneSour
05.08.2023 5 z 5

Pred serii knih jsem nekolikrat videla filmy. Musim rici, ze kniha byla naprosto stejna jako filmy. Napinava, nemela hlucha mista. Vetsinou je kniha lepsi nez film. Ale u teto serie mi to prijde nastejno. :)

Knihom_olka_
27.02.2023

Tak tahle série byla absolutně úžasná. Opravdu se mi na ní líbilo všechno.
Postavy byly skvělý, příběh byl skvělý, zápletka byla skvělá,...
Už dlouho jsem se nesetkala s tak skvělým fantasy. Celý nápad je absolutně šílený, a obdivuji, že to někdo vymyslel.
Jelikož mám hodně ráda romantiku, tak mě překvapilo, že i když jí tady nebylo zase tolik, tak mi to ani v nejmenším nevadilo.
Jediné, s čím jsem si úplně nerozuměla byla nerozhodnost Katniss ohledně partnera. Čekala jsem, že to bude taková ta silná typická fantasy láska, ale tady to bylo mnohem reálnější, a nejsem si jistá, jak moc mi to vlastně vadilo. Jediné, co mi bylo líto, tak to byla Hurikánova budoucnost, o které jsme se už nic dalšího nedozvěděli.
Celá série je fantastická, a u konce vám nebudou stačit kapesníky. Já ještě brečela tři dny, a přála si, abych si to celé mohla přečíst znovu.
Samozřejmě 5⭐/5⭐

yellow713
24.08.2022 4 z 5

Romantiku si moc neužívám, ale v téhle sérii je krásně vyvážená akčním příběhem, takže i když je jí tam dost, vlastně mi ani nevadila.
Ale dívat se na filmy je ztráta času. Já jsem měla problém dokoukat první díl a na další mě přešla chuť

ronnies.library
27.07.2022 5 z 5

opět si pokládám tu stejnou otázku…proč jsem tak dlouho čekala?! já to miluju. tak originální a úžasný a panebože. ve mně se tak strašně míchaly všechny pocity. když vezmu teď romantickou linku…to bylo Peeta pak Gale pak zase single Katniss pak zase Gale a pořád dokola. no nedokázala jsem odhadnout kdo s kým a jak až do konce. můj nejvíc fav díl je dvojka, což je docela výjimka, protože druhé díly bývají vycpávky. všechny ty nástrahy a arény. já se vždycky těšila na arénu, nejlepší část. jo a Haymitch a Cetkie jsou největši soulmates. ve trojce jsem trnula celou dobu čtení strachem, co bude dál a opravdu oprávněně. jsem bulela jak želva celou trojku. vůbec mi nedocházely náznaky, než to bylo teda opravdu řečeno. jsem při čtení zároveň koukala i na filmy a musím říct, že jako doplněk ke knihám to byl luxus. já to fakt strašně miluju a šíleně se těším na Baladu o ptácích a hadech i jako filmové zpracování. no jinak konec trojky jsem absolutně nepobrala.

Nelly178
17.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Celá série byla naprosto úžasná.
Pořád jsem se psychicky nevyrovnala s některými úmrtími v knize. Obzvláště s Prim, jestli jsem si přála aby to někdo přežil byla to ona a její smrt mě naprosto dostala. Podle mě by si tuhle sérii měl přečíst úplně každý, protože takhle realistické a uvěřitelné sci-fi jsem ještě nečetla.
5/5

holkazbrooklynu
14.04.2022

Trilogie knih o postapokaliptickém světě, kdy je svět rozřezen to 13 stupňové hierarchie, kdy každý kraj má vlastní přínos pro celou společnost, především pro hlavní první kraj zvaný Kapitol. Zde vystupuje hlavní hrdinka (12 kraj), kterýá je uvězněna v milostném trojúhelníku, kdy jí životní lásku přiřadili jen na oko, aby měla šanci přežít každoroční krvavá jatka vysílaná v televizi která se nazývají Hladové hry. Má šanci tento ročník hladových her vyhrát nebo je to nemožné ?

SněžnáSova
12.04.2022 5 z 5

Úžasná série !

lukaskmn1
24.03.2022 5 z 5

Geniální.

meteleskum.
12.02.2022 3 z 5

Je škoda, že se spousta knih automaticky zařazuje do Young Adult, jakmile je hlavní hrdina/ka puberťák a nedejbože má s někým někdy někde nějaký vztah. Protože tohle je za mě hlavně dost temný postapo sci-fi román, kde se vám bude zvedat kufr jednak ze společnosti a druhak z krvavějších scén. Knihy jsou hezky napsané, styl psaní mi seděl a smekala jsem před autorčinou fantazií, hlavně u vymýšlení jmen. Ty jsou opravdu thlý. Text je psaný v ich-formě, což je obvykle plus. Ale zrovna tady mi to akorát pomohlo si uvědomit, že je mi vyprávějící postava nesympatická. Jinak pecka.

SherlyMoony
12.07.2021 5 z 5

Jojo, Hunger games ...to se mi MOC LÍBILO! Myslela jsem, že to je pro kluky, ale potom, co mi knihy půjčil bratr, jsem zjistila, že holky si to oblíbí snad více než kluci;-) Nikdy by mě nenapadlo, že příběh tak napínavě a úžasně vyvrcholí! Bylo zajímavé, jak je kniha psaná (nebo vyprávěná) hlavní hrdinkou, Katniss Everdeenovou.

Opravdu super-série, moc jsem si ji užila, a děkuji:-D

diana1217
14.03.2021 5 z 5

Knihy jsem chtěla přečíst jelikož se mi moc líbily filmy. Nakonec jsem zjistila, že filmy jsou vážně moc dobře natočené, a v knihách není nic moc navíc. Určitě jsou ale velice dobře napsané a potěšily mě.

Korsika
25.07.2020 5 z 5

Naposloucháno jako audiokniha. Čte Tereza Bebarová. Zpracování audioknihy mě nadchlo, přednes T.B. je opravdu výborný, živý - přišlo mi, že se i zadýchává, když postava běží a i na její písně s chvějícím se hlasem jen tak nezapomenu.

Co se týče samotného příběhu pohybovala bych se mezi 4* a 5*. Dlouho mi trvalo než jsem se ke "knihám" dostala, poslední díl filmu jsem neviděla, ale hned na začátku mě zarazilo, že je kniha psána v 1. os. žen. č. - narozdíl od filmů se tím tedy více vyhraňuje pro čtenářky než čtenáře.

vladka321
31.05.2020 5 z 5

Hunger Games (audiokniha) - poprvé jsem slyšela v pokojíku u dcery a natolik mne zaujaly, že jsem si je prostě musela pustit a vychutnat i já sama. Tím se připojují k davu ostatních chválýcích posluchačů, čtenářů i diváků. Příjemný přednes Terezy Bebarové zážitek ještě více umocnil.
Celý příběh je tak uvěřitelný až z toho mrazí. Lačnost lidí po čemkoli v přímém přenosu je velmi atraktivní zábavou i v našem světě. Krutost, autentičnost a vše, co více přilepí diváky k monitorům hýbe světem! Efektivní zábava v kontrastu s bídou a beznadějí je až obludně tahavé téma.
Rozhodně doporučuji nejen pro zábavu, ale i k zamyšlení.

kucharikovaa
22.04.2020 5 z 5

Je tomu již čtrnáct dní, kdy jsem dočetla sérii Hunger Games. Četla jsem ji již po druhé a to s odstupem pěti let. Líbí se mi, jak jsou knihy psané a i jako starší čtenář jsem si v tom našla něco, co se mě hlouběji dotklo. Není den kdy bych si na nějaký detail z Hunger games nevzpomněla. Mám dost oblíbených knih, ale myslím, že HG dlouho budou moje nejoblíbenější. Už se zase těším až dám za pět let další rereading.

ivič
07.08.2018 3 z 5

Z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Další jsou horší a horší. Druhý díl byl výrazně horší než první, ale dal se řadit do průměrných knih. Ve třetím díle mi nejvíc vadí
že Katniss přemýšlí podle úplně jiné logiky než předtím. Jinak oceňuji dobrý nápad a originální svět. Je škoda, že
zkazili filmy.

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Zajímavý nápad a příběh stejně tak. Je to velmi hezky napsané a děj plyne. Dokud jsem nedočetla, nemohla jsem odložit.

Sheizou
17.01.2018 4 z 5

Příběh velmi zajímavý a poutavý. Líbil se mi popis technologie a života všech možných koutů Panemu. Postavy se sice zdály jako by měly jen jednu až dvě charakterové vlastnosti, ale nijak mi to při čtení nevadilo. Jediné co mi soustavně štvalo po celou knížku byla sebestřednost hlavní hrdinky - (spoiler: když každou cca 10. stránku přemýšlí nad tím jak vypadá v kamerách tak to začíná být celkem únavné).