Hunger Games 1–3 (box)

Hunger Games 1–3 (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310478/bmid_hunger-games-1-3-box-T9u-310478.jpg 5 253 26

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Tenilola
07.12.2017

Je to velmi skvělá kniha, moc se mi líbí všechny díly a mojí nej postavou je Catnis

zuzi.podzim
21.09.2017 4 z 5

rozhodne dobre, bohuzel filmem vse znicili

kikiodvi
13.09.2017 5 z 5

Po dlouhé době zase knížka, kterou jsem nemohla odložit!
Už dřív jsem viděla filmy, ale v zde jsem se dozvěděla spoustu informací, které mi ve filmu unikly a které hodně vysvětlovaly. Detaily byly dobře promyšlené a tloušťka knihy mi v tomhle případě vůbec nevadila.
Nejvíc se mi líbily části, kde se bojovalo. Z těch byla opravdu cítit chuť přežít, kterou bych od hlavních hrdinů čekala.

TaLu
31.07.2017 5 z 5

Něco tak čtivého, jiného a vtahujícího do dění jsem dlouho nečetla.
Ke knihám jsem se dostala po zhlédnutí prvního filmu, knihy přečetla za pár dní a pak si znovu a lépe vychutnala i zfilmování.
V knihovně vznikají kolem těchto knih zajímavé diskuse, zda číst příběh, kde v zápletce jde o boj dětí v aréně. Boj o život.
Říkávám k tomu asi tolik: "Tato kniha je fantasy, ale v našem světě existují lidé, kteří do rukou dětí dávají zbraně skutečné."
Za nejlepší považuji třetí díl, který mimo napětí a děj obsahuje hodně politiky. Nutí čtenáře k zamyšlení nad širšími souvislostmi, nad tím, že pád jedné totality ještě není konečným vítězstvím. U této série tiše závidím čtenářům, kteří ji čtou prvně.

Topsinka
25.05.2017 5 z 5

Úchvatná kniha s propracovaným světem plným detailů. Při čtení mi kolikrát běhal mráz po zádech, ale spíš z toho, jak moc jsme tomuto světu blízko... Čtení rozhodně doporučuji.

michaella03
23.10.2016 5 z 5

Nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Paráda.