JessyPitt JessyPitt komentáře u knih

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Moc dobře napsána knížka. Jak o jihlavskem podzemí tak vyprávění z cest ve me vyvolávalo napětí. Doporučuji pro vyznavače tajemna!!

03.07.2016 5 z 5

Největší záhady dávných Čech Největší záhady dávných Čech Vladimír Liška

Za me nectiva kniha, jen jsem prolistovala a odložila.. Jjevy a tajemná místa jsou popsána tak nějak nepřehledné..

03.07.2016 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného. Příběh je vymyšlený dobré, nejzajímavější je část kdy minka vypráví. Jinak je to zbytečná omáčka okolo, příběh upírá je úplně mimo.. Četla jsem uz mnoho knih o tématu holocaust a tato je zatím nejslabší. Ctive to je, ale zlatou hvězdu si to podle né nezaslouží.

01.07.2016 3 z 5

Tylda Tylda Richard Pachman

Styl jakým byla kniha napsána mi vyhovoval. Délka knihy přiměřená, příběh silný ostatně jaký příběh s tímto tématem není silný? Je to kniha která ma smysl..

25.06.2016 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velké plus dávám, že byla kniha přiměřeně dlouhá:). Dnešní knihy mají tendenci být dost silné a nemají na to... Námět knihy ponurý, ale pěkně propracovaná psychologie postav. Přečteno za dva dny. Příjemné odpočinutí od dnešní češtiny.

20.06.2016 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nerada bych se opakovala a psala to co všichni... Tak dobrou detektivku jsem ještě necetla!!! Tato knížka ma mít zlatou nalepku;)!!

08.06.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tato kniha byla moje druhá ze série.. Musím říct, ze pisecny muž se mi líbil víc. Tento díl špatný nebyl, ale na me ří působilo trochu rozvláčně a utahane. Určitě by to chtělo knížku zkrátit a vytvořit více dynamiky.. Proto 3 body..

27.05.2016 3 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Tato kniha byla moje první od A.CH. a tak úplně velké nadšení nebylo. Už tady myslím někdo psal, že tato kniha má opravdu velmi dlouhý začátek a vražda a celé rozuzlení je až skoro na konci samotné knihy...Čekala jsem asi více akčnosti. Jinak co se týká vraha, to jsem tedy nevěděla do samotného konce...

28.04.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tato kniha byla první, kterou jsem od tohoto autora četla a okamžitě si mě získala!! Pro mě detektivka, kde je dobře rozpracovaný děj, je zamotaný, ale ne překombinovaný. Takže já se určitě chystám číst další díly.

18.04.2016 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Slusne;)..

09.04.2016 5 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Za me prvni severska krimi, kterou jsem cetla, takzr nemuzu porovnat.Ale kniha samotna neni spTna, jen mi prijde malo akcni, vysetrovani je vlekle a spis se tam popisuje denni rezim vysetrovatele jeho popijeni nez samotny dej vysetrovani...

28.03.2016 4 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Příjemné čtení s kouskem historie a legend. Dost se podobá Pražským židovským legendám..

17.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím uznat, ze co se týče překvapení tak s nim autorka rozhodne nešetří. Cely dej je nejdřív zaměřen na hlavni postavu, která je na můj vkus az příliš zoufalá.. Kniha je tak nečekaně jiná, ze ji musíte prostě dočíst jinak vám to nedá spát. Všechny postavy jsou da se říct záporné což je tedy velmi malo kdy.. Dala bych tomu jiný konec..

01.02.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pod názvem knihy a jejím obalem si člověk představí příjemný příběh o malém princi. Opak je ale pravdou...Je to příběh plný deprese z lidí, světa a všeho kolem. Člověk, který tuto knihu psal chtěl poukázat na složitost světa dospělých. Nebo spíše jak svět dospělých je ve většině případů nepravdivý, lživý a předstíraný. Do jisté míry má pravdu. Ale proč tak podivný konec? Neměl tomu přátelství mezi princem a člověkem dát přece jen větší šanci? A nebo ta šance byla právě ta odlišnost a vzdálenost obou postav??...Kdo ví....

16.11.2015 3 z 5

Kromě asi dvou nebo tří povídek kdy jsem tak nějak nevěděla o co tam běží, tak jsem užasla nad jeho propracovaností v případě tak děsivých povídek. Povídky na dobrou noc to ale rozhodně nejsou:)!!

16.11.2015 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

No jak tak koukám na většinu komentářů, jste z knihy nadšení. Já vám nevím... Nějak jsem se pořád nemohla začíst až teda na konci kdy jsem zase byla celá nesvá jak to teda skončí?, takže i když za mě kniha trochu nevyvážená, asi budu muset pořídit další díl a ze zvědavosti zjistit jak to dopadne...Jak psala agentura R. nemyslím si, že by to byla druhá sága Harryho Pottera...To je nebe a dudy..

29.10.2015 3 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Přečteno za pár hodin, nemohla jsem přestat.. Proč třeba tohle není doporučená četba na středních školách?? Není třeba se učit dějiny..stačí číst

10.10.2015 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Dočteno jedním dechem. Někdy jsou pasáže poněkud zdlouhavé a až moc popisné,ale to je prostě Dan Brown. Pro mě na konci knihy naprosto nečekaný zvrat a po celou dobu jsem byla v napětí jak to vlastně dopadne. Dávám 4 hvězdy, protože tohle byl teprve začátek jeho skvělé tvorby..

10.10.2015 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Moc jsem vlastně nepochopila o čem celých téměř 500stran bylo...Neustálý boj budu s tím a nebo s tím...Za mě zbytečně obsáhlé a rozvláčné.

30.09.2015 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Musím říct, že jsem se ke čtení knihy dlouho odhodlávala, až jsem se odhodlala. Odrazovalo mě trošku počet stránek a i téma, vraha dětí..Ale nelituji toho , že jsem se do čtení pustila. Knihu jsem nepustila dokud jsem jí celou nedočetla. Za mě perfektně zpracované téma, po celou dobu je udržováno napětí a až do samotného konce vlastně nevíte jak příběh dopadne. Filmové zpracování je jen slabý odvar výborně zpracované knihy. Doporučuji

30.09.2015 5 z 5