Strážce brány

Kniha Strážce brány je výsledkem autorova mnohaletého zájmu o záhady a snahy o jejich objasnění. Do historie vstoupila jeho reportáž o podivuhodné bytosti z jihlavského podzemí, která v pořadu Na vlastní oči TV Nova budila v letech 1997 – 2000 skutečnou senzaci. Stanislav Motl se k tomuto tématu vrací, přináší další tajuplná fakta a souvislosti a popisuje fenomény, které se tehdy z různých důvodů v televizi neobjevily. Prostor přitom dává nejen odborníkům na záhady, ale také vysloveným skeptikům. Skutečně objevnou součástí publikace jsou pasáže, které se zabývají mimo jiné historickým a vědeckým zdůvodněním některých tajemných a pro mnohé lidi nevysvětlitelných událostí. Knihu doplňují autentické příběhy plné nevysvětlitelných jevů a událostí, které autor prožil jako účastník horolezeckých, námořních a jiných badatelských výprav do nejrůznějších, často i velmi exotických koutů naší planety. Léta je odmítal knižně publikovat a v případě této knihy tak činí poprvé. Vedle nich přináší i celou řadu tajemství, které dodnes obklopují životy a úmrtí některých osobností, jakými například byli Jack London či Antoine-de Saint-Exupéry. zdroj: http://www.eminent.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82683/big_strazce-brany-uu6-82683.jpg 4.464

Kniha Strážce brány

Arev122
03.09.2019

Zajímavé čtení o Jihlavských katakombách, ale já čekala více "duchařiny". Ale určitě stojí za přečtení.

Pog
01.09.2019

Jako průvodce jihlavského podzemí jsem si samozřejmě nemohla tuto knihu nechat ujít. Dost často se u nás spekuluje, zda je Motlova reportáž věrohodná, ale myslím, že člověk jako on nemá potřebu lhát, a v tom mě utvrdila i jeho kniha. :)

MilanCFC
11.06.2019

Klobouk dolů před tím, co všechno už tento člověk prožil a co všechno na svých cestách zažil. Jednotlivé kapitoly byly moc dobře propojeny a velice čtivé. Vřele doporučuji!

radekk33
18.06.2017

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte. Hlavním tématem je jihlavské podzemí. Autor knihy je neskutečný dobrodruh. Některé zážitky z cest mi přijdou trošku nadnesené. Jedná se o kvalitní knihu.

JessyPitt
03.07.2016

Moc dobře napsána knížka. Jak o jihlavskem podzemí tak vyprávění z cest ve me vyvolávalo napětí. Doporučuji pro vyznavače tajemna!!

Rade
09.02.2015

Tak tady jsem se opravdu bála!
Duch, neduch, mě by dolů do jihlavského podzemí nikdo samotnou nedostal !
A jak je u tohoto autora pravidlem - snaha o objektivitu a nikdy hon za senzací za každou cenu.

Malefisto
05.06.2014

Pro mě knížka čtená jedním dechem. Pan Motl je sice člověk/novinář, který je už zvyklý podávat vše s puncem tajemna a záhadnosti,. Ale i přes to si myslím, že si nevymýšlí a všechny své příběhy myslí upřímně a bez příkras.

Fuksinka
03.10.2013

Netušila jsem, že pan Motl je takový dobrodruh. Zážitky z podzemí jsou velice dobře prokládány zážitky z cest ale hlavně: autor nám předkládá pouze fakta a pohled na věc z různých úhlů. Takto si představuji skvělou novinařinu.
Škoda jen, že kniha neobsahuje aspoň pár barevných fotografií. Černobílá fotka svítící chodby je dost o ničem.
Dodatek na závěr, že v podzemí prožil ještě něco, co nikdy nikomu neřekne, mě lehce naštval. Proč to nakusoval? Jsem strašně zvědavá :-)