Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek. V mladosti som knihu so záujmom prečítala, za posledné roky som niekoľko krát videla film (pán Darcy a " pirátka" Elisabeth sa mi ozaj páčili - čistá romantika", a teda som sa rozhodla otestovať audioverziu. Bola skvelá, Dana Černá číta výborne a ja som si vychutnávala úžasné schopnosti vyjadrovania autorky.

30.03.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nemám rada sci-fi, ale skúsila som. Počúvala som ako audioknihu a bolo to super (aj keď som "vedeckým blábolom" nerozumela. Lukáš Hlavica vynikajúci.

29.03.2022 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Mám rada historické detektívky, ale táto ma akosi neoslovila. Myslím, že tretí diel čítať nebudem.

29.03.2022 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Počúvala som ako audioknihu, takže sa mi podarilo dopočúvať. Nielen, že dej bolo veľmi rozvláčny, náhod a prepojení až príliš veľa, otravovali ma aj neskutočné schopnosti vraha a motív bol ne také veľkolepé akcie veľmi slabý. Keď som si myslela, že už je koniec, zistila som, že mám pred sebou ešte kopu kapitol. Asi prídavok strán na objednávku vydavateľa.

05.02.2022 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Počúvala som audioknihu, ktorá bola výborne načítaná. Často počúvam pri varení a pri iných domácich prácach, takže asi bola chyba u mňa, lebo som sa často strácala v deji, v postavách a samozrejme záver mi nestačil. Čakala som viac. Idem si pozrieť film a dúfam, že sa mi niektoré veci objasnia. Ale určite si dám aj tretí diel.

25.01.2022 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

(SPOILER) Počúvala som audioknihu, vynikajúca. To rozprávanie príbehu v 1. osobe ma dostalo. Dá sa tu vôbec niekomu veriť ?

17.01.2022 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Až teraz, vo vyššom veku som sa začala viac zaujímať o históriu a preto som siahla po tejto historickej detektívke. Prečítala som veľa severských ale aj iných detektívok a z roka na rok sú vraždy nechutnejšie a brutálnejšie. V tejto historickej detektívke boli aj tie surovejšie scény napísané tak, že som ich nemusela preskočiť. Dej bežal veľmi rýchlo, dialógy boli priame , (bez zbytočných rečí), bez zdĺhavých opisov, až som mala podozrenie, že počúvam skrátenú verziu. (Mala som neskrátenú) Marek Geišberg ma na začiatku trochu zaskočil, ale časom som si na jeho prednes zvykla (alebo on sa zlepšil :)), v každom prípade som sa už na večerné počúvanie v posteli tešila. Určite dám šancu pokračovaniu, len si predtým chcem niečo pozrieť v našich dejinách z toho obdobia, aby som sa lepšie orientovala.

07.01.2022 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Počúvala som ako audioknihu a Martin Zahálka čítal úžasne. Príbeh je pekný a dojemný, v niektorých častiach menej uveriteľný, ale o tom predsa knihy sú.

04.01.2022 5 z 5

Tolkien a jeho čarovný svet Tolkien a jeho čarovný svet Édouard Kloczko

Kniha naozaj krásna, kopec informácií, ktoré fanúšikovia Pána prsteňov a Hobita veľmi ocenia. Ja som videla všetky filmy v češtine, ktoré ma hneď chytili a potom som sa už nemohla stotožniť so slovenským prekladom. A túto knihu som dostala v slovenskom jazyku (veď ako inak). Nemyslím, že slovenský preklad je zlý, ale my Čechoslováci si musíme vybrať pri "sérii" jeden jazyk, inak je to bieda. Stalo sa mi to aj pri Harry Potterovi.

26.12.2021 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Neviem, či by som knihu čítala, keby som neplnila čitateľskú výzvu. Bola to skvelá oddychovka, nenáročné, príjemné počúvanie, audiokniha výborne načítaná.

25.12.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Počúvala som ako audioknihu. Vynikajúca.

22.12.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Presne ako v komentároch nižšie, tak realistické, až z toho mrazí.
Veta " chcete aby sa vrátil pán Jones? " sa na našej politickej scéne opakuje každý deň, len škoda, že náš slovenský Napoleon si túto knihu asi nikdy neprečíta.

27.11.2021 5 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Áno, je tu dosť veľká podoba s Dominikom Dánom. Som z Bratislavy, tak ma vyšetrovanie celkom chytilo, známe ulice, známe miesta... Dokonca mi nechýbalo ani nie vždy vtipné vtipkovanie v Dánovkách. Bola to moja prvá kniha od Neuera, a možno skúsim ďalšiu.

21.10.2021 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Počúvala som ako audioknihu a kniha sa mi páčila, hoci o koňoch tam toho veľa nebolo.

19.09.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Je to už moja šiesta kniha od Bryndzu a bavila ma. V tom množstve krimi, čo je dnes na trhu, sa nestratí. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský číta výborne. Bolo zábavné, ako pri ženských hlasoch zvýšil frekvenciu ich reči, ale dúfam, že tým myslel, že ženy premýšľajú rýchlejšie ako muži, nie len rýchlejšie rozprávajú (ako vidieť aj na Erike Fosterovej)...

18.09.2021 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Počúvala som audioknihu a bola celkom fajn. Prednes skvelý a príbeh tiež. Myslím, že sa pozriem aj na ďalšie Cobenove knihy.

01.09.2021 4 z 5

Dopisy Emilovi Dopisy Emilovi Milan Lasica

Počúvala som audioknihu, čítal Lasica a bola to ohromná zábava. S humorom opisovaný život dôchodcu v "hospici", ktorý pre obyvateľa tohto zariadenia nie je až tak zábavný. Listy sú ale písané ozaj vtipne a spomienky na " socializmus" mi nepripadali hrozné ale ako veľká sranda, ktorú som naozaj zažila.

18.08.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha napísaná dobre, ale musela som niektoré nechutné pasáže preskakovať a to mi pri čítaní vadí. Hoci som si Roberta Huntera celkom obľúbila, asi chvíľu po Carterovi nesiahnem, myslím, že to s tou brutalitou preháňa. A to dievča s víziami a jej narušený otec? Stránky navyše, ktoré nemuseli byť.

10.08.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Výborná kniha, napínavá až do konca. Trochu som sa strácala v množstve mien (alebo mŕtvol? ) a sem tam som sa musela vrátiť o pár stránok späť. Chcela som sa ale dozvedieť, akú úlohu tam hrá Sam Porter a tak som čítala, čítala..a čítala. Bolo to dobré.

03.07.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Musím dať 5 hviezdičiek, lebo som to naozaj prečítala jedným dychom. Ale ten koniec ma dorazil. Myslela som si, že sa mi do čítačky natiahla len časť knihy. Koniec žiadny nebol. Už ale čítam "Šesté dítě" tak som sa ukľudnila .

26.06.2021 5 z 5