Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paní Ferrarsová byla nalezena mrtvá. Nikdo v King’s Abbot nepochybuje, že šlo o sebevraždu kvůli výčitkám svědomí. Proč si však sáhla na život, právě když se měla vdát za bohatého a žádoucího Rogera Ackroyda? Den nato pozve Ackroyd na večeři do svého sídla Fernly Park místního doktora Jamese Shepparda a svěří se mu s tajemstvím paní Ferrarsové, kterou někdo z místních vydíral. Po návratu domů je Sheppard přivolán zpět do Fernly, kde nalezne Ackroyda s dýkou v zádech… Slavný Belgičan Hercule Poirot odhaluje pachatele vraždy v jedné z nejkontroverznějších a nejdiskutovanějších detektivek všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74440/big_vrazda-rogera-ackroyda-axK-74440.jpeg 4.6694
Série:

Hercule Poirot 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Murder of Roger Ackroyd, 1926


více info...
Nahrávám...

Komentáře (116)

Kniha Vražda Rogera Ackroyda

sweeney
12. ledna

Další z úžasných případů Hercula Poirota, tentokráte pátrajícího s místním lékařem
Sheppardem. Nikdy mě nepřestane udivovat geniální schopnost Agathy Christie napsat takové množství detektivních příběhů a přitom u každého z nich vymyslet tak dokonalou zápletku, že čtenář do posledního okamžiku netuší, kdo je pachatelem.
Brilantní, ostatně jako každý počin této autorky :)

domihruzkova
31.12.2021

Tohle mě až tak neuchvátilo. Vadilo mi velké množství postav, které se tam střídaly jak na běžícím páse. Pachatele jsem opět neuhodla :)


Andrea81
04.12.2021

Nechápu, prostě to nechápu, jak někdo může vymyslet takový příběh, že až do konce nevíte, kdo je vrah? A to v každé knížce??? Úžasné, jako vždy.

Elenče
21.11.2021

Kniha porušující základní pravidla detektivek dnes už sice kontroverze nevyvolává, ale skvělým čtením zůstává stále. Poirot ve vrcholné formě, fandící lásce a nemilosrdně trestající hřích. Narážky na mu chybějícího Hastingse, vykreslení atmosféry komunity anglického venkova. Prostě bonbonek.

knihomolka1197
13.10.2021

Jedna z nejlepších detektivek od "Agáty". Odhalení pachatele bylo pro mně obrovským překvapením. O to víc jsem si čtení užila. Doporučuji!

Mindy
07.07.2021

Tak to bylo skvělé, promyšlené do posledního detailu. Zajímalo by mě, kolik čtenářů odhalilo pachatele, já tedy vůbec. Ještě jsem nečetla knížku, kde je vrahem člověk, který...nebudu prozrazovat.

Awča
14.06.2021

Krásné.
Náznaky, kombinace, všeho tak akorát.
A ten konec. Samozřejmě jsem netušila...
Agatha je opravdu královna.

TaNya_
13.04.2021

Ten konec jenom tak nezapomenu. Agatha je královna!

1