Jejda Jejda komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Naprosto geniálně napsaný text! :-D

02.06.2015 5 z 5

Krásné vtipné oddechové...Doporučuji nejen všem milovníkům zvířátek.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Nádherná kniha a neméně nádherný film.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha se nečte rozumem, ale srdcem. A ti kdo v ní vidí jen banální příběh (je to teď takový trend P.C. shazovat a kritizovat), ti nikdy nezažijí, aby se vesmír spojil...Já jsem to už zažila a fakt to funguje ;-)

Člověk a duše Člověk a duše Carl Gustav Jung

Tím, že se jedná o výbor z díla, je myslím tato kniha ideální pro Jungiány začátečníky.

Červená kniha Červená kniha Carl Gustav Jung

Náročné čtení i pro ty, kdo C.G.Junga četli a chápou. Náročné a nádherné. Jen lituji, že jsem včas nekoupila tu obrovskou verzi s ilustracemi. Snad budou ještě dotisky.

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Klíma je sice temný a zvrácený a jen pro opravdu silné nátury, ale jeho humor nemá chybu.

Lidská tragikomedie Lidská tragikomedie Ladislav Klíma

Klíma s ilustracemi Bedřicha Glasera je skvost!

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Krásná kniha. Film taky nebyl špatný, ale oproti knize mě trochu zklamal.

02.06.2015 5 z 5

Když jsem přečetla Hobita poprve za hluboké totality, zapůsobil na mě jako paprsek světla v temné sluji beznaděje.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Moudrost, vtip a krása slova!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Skvělá kniha, která s s filmem v ničem nezadá.

Rozkládání státu Rozkládání státu Vladimíra Dvořáková

Velmi odvážně a zároveň čtivě napsaná kniha

01.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

O H.P. jsem se tahala kdysi se svým osmiletým synem :-)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Teď v šedesáti už bych se do podobné knihy asi nezačetla, ale vzpomínám si, že ve dvaceti jsem ji přímo hltala.

01.06.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem ji za život mnohokrát (poprve mi byla čtena otcem, když jsem ještě neuměla číst) a v každém věku jsem v ní nacházela pokaždé něco nového.

01.06.2015 5 z 5

Nesmrtelná klasika! Všem, komu se kniha líbí, doporučuji film Jana Švankmajera "Něco z Alenky"

01.06.2015 5 z 5

E.A.Poe byl v mládí hluboko za totáče, jedním z mých nejoblíbenějších.

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Doporučila bych tuto krásnou idealistickou pohádku, jako povinnou četbu pro všechny advokáty a vůbec pro všechny právníky, aby si připomenuli, proč vůbec začali práva studovat.

06.05.2015 5 z 5

Tajemství dvou partnerů: sny a mýty Tajemství dvou partnerů: sny a mýty Jana Heffernanová

První knížka, kterou jsem od Jany Heffernanové četla (už asi před 20 lety) dávno před tím, než jsem tuto nádhernou osobnost poznala osobně. Vřele doporučuji všem, kdo se zajímají o psychologii C.G: Junga.

05.04.2015 5 z 5