Jap Jap komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Špatně spím. Pořád myslím na ty hrůzy. Ještě žádná kniha mě takhle nerozcupovala. To co autor popisuje v druhé polovině a hlavně jak, bože!!! Co my lidi jsme zač, když tohle dopustíme, když tohle se z nás může stát, když tohle se doopravdy stalo. Pane Kariko, NA SMRT je román, který by měl být povinnou četbou. Pět hvězdiček je málo.

04.01.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Že to byla ale jízda. Tohle je přesně ten typ knížky, která vás nepustí od první stránky. Už to sem někdo psal, myslel jsem, že po Marťanovi už nemůže Andy Weir napsat nic lepšího. No spletl jsem se. Nebudu psát víc než: "skvělé, skvělé, skvělé" :-)

16.12.2021 5 z 5

Kniha plná životních mouder a života samého. Citáty:”Tvá slova jsou jako bzučení mouchy v mých uších.” nebo ‎”Pravda je jako nahý nůž v rukou dítěte a obrátí se proti tomu, kdo jej nese.” jsou nesmrtelné. Kniha je sice dlouhá, ale příběh plyne jako voda v Nilu a s poslední stránkou mi bylo líto, že je už konec. Krásná knížka.

17.09.2015 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak to byla síla! Věděl jsem, že to bude dobré, ale že to bude dobré tak, že jsem kvůli čtení chodil spát až dlouho po půlnoci, to tedy ne! Doporučuji přečíst každému a od Jiřího Šulce určitě zkusím další jeho romány.

23.05.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Knihy pana spisovatele Kena Folletta se nečtou - ty se žijí. Parádní čtení.

10.11.2016 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Strhující román a kdybych mohl dát někdy víc hvězdiček, tak tady by to bylo právem.

28.01.2019 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nejhorší na to všem je, že se vše opravdu stalo. Člověk si s přibývajícíma stránkama knihy říká: "to snad není ani možné!" Hodně silná knížka.

08.09.2015 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Čteno už potřetí v životě s odstupem vždy asi deseti let. Ten román zraje a je čím dál tím lepší, krásné čtení. Určitě se k němu zase někdy vrátím.

24.11.2019 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tak tohle je doslova lahůdka. Doporučuji každému kdo má rád historii a dobrodružství. Příběh doslova strhne a když se blíží konec knihy je vám líto, že s Vallonem, Waylandem a dalšími se musíte rozloučit. Těším se na pokračování v knize Císařský oheň.

08.09.2015 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Moc krásný historický román. Tohle je přesně ten typ literatury, který mam nejraději. Paní spisovatelka Rebecca Gablé opravdu umí vyprávět příběhy. Ikdyž kniha má téměř tisíc stran a je to opravdu pořádná cihla, tak ke konci mě mrzelo, že už je konec a s hrdiny románu jsem se musel už rozloučit. Doufam, že nakladatel bude pokračovat ve vydávání dalších knih od této autorky.

16.02.2022 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Dobrodružství pokračuje. Nenechte se zmást komentáři, že kniha je slabší než první díl, protože tomu tak není. Mrzí mě některé starší komentáře uživatelů databáze, které naznačují osudy našich hrdinů. Jinak doufam, že se dočkáme dalších románů od pana spisovatele.

04.04.2016 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Jsou knihy a jsou KNIHY. Geniální knížka o geniálním umělci. Pět hvězd je málo.

09.11.2020

Kavky Kavky Ken Follett

Nevíte někdo, jak jen to ten Follett dělá? Parádní příběh a místy jsem napětím zapomínal snad i dýchat. Kniha nejde do poslední stránky odložit.

02.03.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knížku jsem doslova zhltl. Přemýšlel jsem, jak popsat své dojmy z knihy a předchozí komentář uživatelky "Alizon" mě dokonale předběhl a mohl bych se pod něj podepsat. Jen snad s tím rozdílem, že já těch stránek za poslední večer přečetl víc :-)

03.11.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátké, pěkné a smutné.

04.08.2015 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Někde jsem četl: "Follett v sukních". Myslím, více než výstižné přirovnání.

15.02.2021 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Čím dál tím lepší. Retro detektivka, se sympatickými hlavními hrdiny. Atmosféra předválečného Německa pomalu houstne.

23.06.2020 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Další román od Kena Folletta a další skvost. Před nějakým časem jsem četl i Pilíře země a už si ty pocity při čtení přesně tolik nepamatuji, snad jen, že jsem byl nadšen. A stejně to mam i tentokrát, ta kniha je prostě nádherná a je mi hrozně líto, že jsem ji dočetl. Nějaké porovnávání jestli jsou lepší Pilíře nebo Na věky věků vůbec není na místě. Je třeba jen otevřít knížky a ponořit se do příběhů a s hrdiny pak žít . . . .

08.12.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remarque opět nezklamal. "Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka ano."

19.03.2017 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Nějak nám ten díl pořádně "zhnědnul" a navíc detektivní romány z této série se postupně mění v sondu do německého žití-nežití, v době nastupujícího nacismu v třicátých letech.

08.12.2021 5 z 5