janyska13 janyska13 komentáře u knih

Meta Meta Pavel Bareš

(SPOILER) Wau... Nic takového jsem nečetla, je mi z toho úzko, je mi z toho blbě, zároveň to má v sobě něco navíc, něco se dozvíte a hodně se zděsíte.
A totálně vás to rozbije a určitě dneska nebudu spát...

Tohle by dle mého rozhodně neměl číst nikdo pod 18 let! Řeší se tu hodně vážný téma/ta a fakt to není pro mladší.
Už mám víc jak půl hodiny po dočtení a já tu kroutím hlavou, brečím a nechápu...
Vzhledem k různým věcem, situacím (z knihy i live), je mi z toho fakt špatně...

17.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle jsem nečekala. Colleen je zákeřná v psaní thrilleru. Bylo mi z toho špatně, brečela jsem a žhavé scény se mnou taky zamávaly. No prostě mazec!

06.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je mi z toho úzko a mám husí kůži. Je mi úzko z toho, jak to prostě je, jak to hodně lidí zažilo a bohužel zažívá dál, protože si myslí, že je to normální... Mám husí kůži z toho jak to dopadlo a jak to mohlo dopadnout jinak.

28.06.2020 4 z 5

Nechci do školky! - Mimo domov Nechci do školky! - Mimo domov Alberto Pellai

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného.

20.06.2020 2 z 5

Nedočetla jsem. Bohužel mě to nezaujalo. Možná je to tím, že už jsem dávno viděla film.

20.06.2020 odpad!

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Průměr, ale občas pobaví, zasmějete se a občas si řeknete, kdo tohle mohl napsat. Přezdívky hrůza. Hlášky občas ale moc dobré. Na moje momentální rozpoložení, ideální kniha.

11.06.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Nevím jak objektivně hodnotit knihu s takovým obsahem. Je to těžké. Bylo mi toho špatně, fyzicky i psychicky. Náročná četba, dokument určitě také, ale na ten jsem si zatím netroufla jít. Mluvit o takových věcech, tématech má smysl. Když si představím sebe, v tom věku (14-15 let) , děkuji že jsem byla strašpytel, i když jsem na sítích taky byla dost aktivní...

31.05.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tohle byla zas taková krása. Jen škoda, že konec byl tak urychlen i když byl hezký, klidně mohl být delší.

28.05.2020 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Tohle bylo náročný, krutý, silný... Wau, absolutně jsem tohle nečekala. O nenávisti, lásce, závisti, žárlivosti, nespravedlnosti, homosexualitě a v neposlední řadě o AIDS a smrti. O tom, že najít u někoho lásku/přátelství/pochopení/souznění je mega důležitý!

10.05.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Rozhodně zajímavá kniha i když někomu může přijít divná a morbidní. Potřebovala jsem nenáročnou knihu a tu jsem dostala a líbila se mi víc, než jsem čekala.

01.05.2020 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Pokračování, které si kniha zasloužila. Skvělý, nečekaný, boží! Všichni si to přečtěte, povinně!

27.04.2020 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další kniha této autorky, která vás dokáže totálně rozložit. Smějete se, za chvíli brečíte, místy je to nabité romantikou, jinde je to zas krutý a bojíte se, jak to dopadne. Super!

23.04.2020 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za 3 dny, i když to bylo hlavně společným čtením a hecováním s holkami. Tohle se hodně povedlo, česká autorka, která vymyslela super svět, příběh a postavy! Wau. Nevím co k tomu ještě dodat, jen si to prostě přečtěte!

19.04.2020 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Ze začátku celkem dlouhý popis světů a všeho okolo.
Kell si mě získal hned svojí osobností.
Lila naprosto skvělá!
Na můj vkus umřelo až moc fajn lidí.
No a jsem zvědavá o čem jsou další díly, dá se to číst i samostatně, přijde mi to celkem ukončené.
Ale i přesto mi tam něco málo chybělo a čekala jsem tam trochu víc akce v jistých směrech...

14.04.2020 4 z 5

Drak Natlučnos Drak Natlučnos Lenka Rožnovská

Krásná pohádka o drakovi. Čte se lehce, ideální jako první čtení pro prvňáčky a druháky. :)

09.04.2020 4 z 5

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

Kniha se mi líbila, malinko mi tam ale i tak něco chybělo... Nejde to moc popsat.
Ráda vyhledávám knihy s tématikou autismu, který je tu celkem věrohodně popsán, ale myslím, že kniha mohla mít větší hlubší význam o autismu..

06.04.2020 3 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Skoro všechny krátké citáty měli něco do sebe. Krásné ilustrace. Ale vzhledem k tomu, jak to všichni vychvalovali, jsem čekala něco mnohem lepšího..

03.04.2020 1 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

No tak tohle nebylo dobré... V celé knize se skoro nic nestalo, děj se strašně vlekl. A konec byl zase strašně odbitý, když už se tam konečně na posledních 20 stranách něco dělo..

29.03.2020 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Právě jsem dočetla Námi to končí.
A panebože, je to další naprosto dokonalá kniha od Colleen Hoover. Její knihy mají přesah a dokážou si čtenáře totálně omotat kolem prstu a zároveň ho totálně zničit.
A ten konec dopadl tak jak jsem doufala.. Strašně jsem si přála aby to tak dopadlo a zároveň jsme se bála, že to Lily nevyjde.

25.03.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dopisy ztraceným jsou po hodně dlouhé době kniha, která si mě získala hned od začátku až do konce. Skvěle popsané situace, přátelství a tajemství anonymních dopisů.

17.03.2020 5 z 5