Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Kniha vychází u příležitosti uvedení filmu do kin s filmovou obálkou. Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301427/big_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-p-DqN-301427.jpg 45505

Sirotčinec slečny Peregrinové / Neobyčajné deti slečny Peregrinove 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

annie16
02. prosince

Zajímavá, později napínavá. Líbila se mi.

Kryštofka
14. listopadu

Když už se mi kniha dostala do ruky, přečetla jsem ji. Jen jsem se ujistila, že tento žánr není můj šálek kávy.

MocPísmenek
12. listopadu

Samozřejmě se nechávám ovlivnit trendy, a tak jsem se dostala i k Sirotčinci... pro podivné děti. Námět mě hodně zaujal, provedení už o něco méně, nicméně nelituji, bylo to zase něco trochu jiného.

militu
05. listopadu

Hezká, čtivá kniha po které jsem dlouho pokukovala, ale až teď jsem se odhodlala jí přečíst. Pro mne to byla taková oddechová kniha. Určitě si přečtu celou sérii. Podobnost s HP tam trochu je, ale jako velká fanynka Harryho Pottera si myslím že tato díla jsou nesrovnatelná.

jobile

Dle recenzí jsem čekala něco trochu jiného, ale ve výsledku byla kniha o malinko lepší, než na mě ze začátku působila. A upřímně podobnost s Harrym Potterem (jako jeho fanoušek) nevidím.

iskovsky

Zaujímavý námet, ktorý je myslím určený pre rovnakú skupinu čitateľov aká fičala na HarryPotterovi... ja osobne mám z tohto asi taký dojem ako z nedochuteného jedla... viac korenia by tomu pomohlo...napríklad v dialógoch...

Mooneylan

Poprvé jsem viděla film. Nadchnul mě, protože koho by nenadchla Eva Green v modrých šatech a s dýmkou? Ale musím říct, že oproti knize se jedná o slabý odvar celého světa, který autor vymyslel. Na druhý díl jsem přeskočila plynulým pohybem a jsem zvědavá, co se v podivném světě s těmi podivnými lidmi ještě odehraje.

Jana512

Obdivuji fantazii autora, který pobaví dospělé i děti. Nečekala jsem takový děj. Ale nahlédla jsem tak do smýšleného světa, plného dobrodružství. Myslím, že vykonstruovat takový děj není nic snadného. Pěkný vztah vnuka k dědovi i vztahy, kdy si vzájemně pomáhají děti, nás mohou povzbudit i v reálném světě.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova