janka3232 janka3232 komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Není to moje TOP Soukupová, ale i tak pěkné čtení.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Super nápad, že dětská kniha (Kdo zabil Snížka?) a tato dospělá se doplňují. Taková klasická Soukupová. Rozbor vnitřních pohnutek bez uzardění, bez slitování. Hustý.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Za mě super. Nedoporučuji lidem, kteří mají depresi a nebo rádi čtou pozitivní věci.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Nejdříve mně bylo líto, že Soukupová už nepíše tak, jak psala. Pak jsem ale jejímu lehce inovovanému stylu propadla a knihu jsem zhltla. Je hustá, nebere se servítky.

Míša Kulička v domě hraček Míša Kulička v domě hraček Josef Menzel

Skvělé vánoční čtení. Neotřelé, vtipné, poučné. Mně to bavilo jako dospělou a děti byly taky nadšené.

Jedno morče a dvě mámy Jedno morče a dvě mámy Pieter Feller

Děti vůbec neřeší, proč má hlavní hrdina dvě mámy, pokud to neřeší rodiče. Moje neteř a synovec vůbec nechápali, o co přelomového v knize jde, i tak pěkné čtení.

02.01.2021 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Pro mě skvělý objev! Dětská literatura, kterou dají i dospělí. Zábavné, moderní, vtipné, poučné.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Super čtení, při kterém se baví děti i rodiče. Za mě moderní klasika.

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Trochu bych čekala víc, než jen řazení vzpomínek, ale i to obyčejné řazení vzpomínek je velmi čtivé. A upřímně bych dodala - kéž by bylo delší! Jakmile se autorka dostane do dospělosti, je to trochu nuda.

01.01.2021 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Skvěle napsaný příběh.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Skvěle napsaný příběh.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jedna z mých TOP knih posledních 10 let.

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Autor má lepší knihy, tahle mě nenadchla ani neurazila. Křehký příběh, snaha nahlédnout do ženské duše, tentokrát se ale pro mě zázrak nekonal.

27.12.2020 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Docela dobré, humor pěkný, zápletka vlastně drží, ale zase mi to přijde rychle napsané a vydané, příběhu chybí péče.

27.12.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kéž by autorka věnovala víc času dotažení chvilkami přesné, chvilkami nereálné, zápletky a reáliím, které v ní používá. V Benátkách taxíky nejezdí, kavárny Louvre nemá zahrádku. Je to nadějné, ale uspěchané. Líbí se mi humor.

27.12.2020 3 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Nenásilná kniha o 2. světové válce i dnešním světě. Hodně humoru, současné mluvy, ale celkově nepodbízivé. Knihu jsem si užila i jako dospělá.

07.05.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Seriál FRIENDS miluji - naučil mě anglicky. Ohledně knihy: skutečně neplatí, že jde o: "Vše o nejoblíbenějším seriálu všech dob." Uvnitř je pár zajímavostí, dá se přečíst, ale upřímně - autorka není analytická, spíš emoční. Čekala bych, že k výročí seriálu vyjde nějaká pořádná kniha, ne snůška emotivních výlevů, kde těch pár zajímavostí je vykoupeno stránkami vaty. Na dobu karantény ok, jinak bych to asi nedočetla.

03.05.2020 2 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Skvělý nápad, vynikající téma z nového pohledu, ale za mě ve výsledku vlastně povrchně zpracované. Chtělo by to důmyslněji vedené rozhovory a hlavně více těch rozhovorů.

29.04.2020 2 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Velmi slibná zápletka, dobrý vyprávěcí styl, ale konec chaotický a příliš komplikovaný.

28.04.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Super kniha pro dospívající. Ale za mě umí Soukupová nejlépe popisovat běžné věci strhujícím způsobem, což v téhle knize není...

19.04.2020 5 z 5