janka3232 janka3232 komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Jak se postupně a neodvratně rozpadne život, když se člověk neodřízne od toxických rodinných vztahů a systémů? Zajímalo by mě, zda tohle všechno Soukupová opravdu prožila nebo "jen" odpozorovala. Depresivní kniha s katarzí na konci, skvěle napsané.

28.12.2023 4 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Skvěle napsané, člověk se směje, a pak mu zatrne.

28.12.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Výborné téma, dobré zpracování, stále o té knize musím přemýšlet.

28.12.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Autenticky popsané toxické rodinné vztahy. Výborná kniha, i když depresivní.

28.12.2023 5 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Téma knihy jedním slovem skvělé, první půlka strhující, pak to začíná být trochu rozvláčné a celý příběh končí podivnou směsicí černobílých/zkratkovitých/nepodložených a hlavně ve výsledku VELMI manipulativních názorů (ne levicově, ale doslova pro komunisticky zaměřených), které fakt nejsou vhodné pro dospívajícího čtenáře, který jen nelehce zjistí, co je pravda, jaký je kontext, kde začíná fikce a fantazie a kde mají historická fakta váhu. Za mě pro děti a dospívající nevhodná kniha.

09.08.2022 odpad!

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Netuctové čtení. Na konci člověk lituje, že vyprávění nepokračuje. Skvělé vtělení autorky do 16letého kluka/muže. Za mě moc dobrý.

25.12.2021 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Šílená kniha. Nedá se číst v klidu ale ani nečíst.

21.02.2021 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Skvělý rozhovor, dala jsem knihu za jediný den!

16.02.2021 5 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Super myšlenky střídá chaos. Zajímavé čtení, které se ale postupně rozpadlo na těžko identifikovatelné ale vlastně autentické kousky.

15.02.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nebylo to špatné čtení, ale taky mě úplně nevzalo. Hlavního hrdinu jsem ale chápala velmi a dobře, autorka skvěle vystihla jeho nelehkou osobnost v nelehké době a situaci. Četlo se to skvěle.

13.02.2021 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Něco tak divného a přitom skvělého jsem snad ještě nečetla. Velmi mi pro začtení pomohly reálie Prahy, které velmi dobře znám.

07.02.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Literárně to není tak silné jako tematicky. Prostě celou knihu jako stand up nenapíšete, i když je tam mnoho fakt dobrých a úsměvných pasáží, ALE Adéla Elbel sepsala příběh, který se kolem mě děje MNOHA ženám. To dilema a mindrák současné ženy, jejíž matka vše zvládala s přehledem (a pokryteckou maskou neustálého obětování se), děti moc neřešila a vedle domácnosti a své vlastní práce řešila především svého muže, který na jednu stranu stále považoval muže za ty lepší, ale rodinu už neuživil. Eeee... s tím, co Elbel píše, bojuje mnoho žen a že jedna vystoupí a pojmenuje to, to je super. Za mě povinná četba.

31.01.2021 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Super napsaná detektivka. Dobré prostředí, postavy uvěřitelné a navíc ostravská atmosféra.

13.01.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Skvěle napsané. Trochu moc uspěchaný konec.

09.01.2021 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

V předešlých knihách mi Lukášková připadala jako vršitelka glos a vtipů. Bavilo mě to, ale bylo to takové odpočinkové čtení. Tohle je za mě její první velká kniha. A čte se skvěle.

09.01.2021 4 z 5

Jiná kniha, která se čte sama.

02.01.2021 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Výborná kniha. Drsná, ale pravdivá.

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Dětská kniha, která se bude líbit i dospělým, za mě super.

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Super kniha o rozvodu nejen pro děti.

K moři K moři Petra Soukupová

Za mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem kdy četla.