Janizoun Janizoun komentáře u knih

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Je to hodně dávno co jsem viděla film, líbil se mi. Knihu jsem objevila v knihobudce, četla jsem jí teď poprvé a kniha u mě opět vede. Pro mě nyní jedna z nejlepších katastrofických knih, co jsem četla. Všem doporučuji.

05.06.2023 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Krásný, čtivý, dobrodružný příběh pro děti o přátelství, ale i o tom, jak se Jirka s kamarádkou Aničkou dostanou do vesmíru. V knize jsou skutečné fotografie vesmíru, ale i skutečné vyprávění o fyzice. Dětem se knížka moc líbila a tato série knih se stala okamžitě velmi oblíbenou, možná i díky tomu, že se hlavní hrdinové jmenují stejně jako oni, Jiřík a Anička :-)

28.05.2023 5 z 5

Jak potrestat školníka Jak potrestat školníka Alena Čálková

Knihu jsem si koupila náhodně v obchodu "Reknihy" za 19 Kč. Vůbec nic jsem od ní neočekávala, líbil se mi její název, obálka, velikost, která se mi vešla do kabelky :-) a celkově mě tato nenápadná knížka velmi mile překvapila. Příběh paní učitelky a její rodinky je pohodový, vtipně napsaný a moc se mi líbil.

23.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha má velmi vysoké hodnocení a podle mě, zaslouží si to stoprocentně. Je to opravdu krásný, velmi uvěřitelný životní příběh. Knihu hned doporučuji, kniha je čtivá, krásně napsaná a mně se hrozně moc líbila.

15.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na knížku jsem se moc těšila, autorku mám velmi oblíbenou a po přečtení poslední její knihy mi je hrozně smutno a mám smíšené pocity. Je to opět velmi silný příběh a knížka ve mně dlouho zůstane. Jen si říkám kolik "Cácorek" žije mezi námi a my o tom ani netušíme a tak jim nikdo nepomůžeme.... Mě čtyřnásobnou matku kniha velmi zasáhla a při čtení této knihy jsem chtěla nejradši "Cácorku" vytrhnout z příběhu, ochránit jí a dát jí spoustu mateřské lásky. Smutné a děsivé čtení. A určitě bych rozvinula o něco víc konec a tak jedna hvězdička u mého hodnocení schází. I tak tuto knihu doporučuji.

09.05.2023 4 z 5

Malý čtenář Malý čtenář Jiří Žáček

Úžasná knížka plná vyprávění, pohádek, hádanek a básniček. Moc se dětem líbila a zařadila se prakticky hned mezi oblíbené knížky. Tato knížka by určitě neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Doporučuji všem předškolákům a školákům prvního stupně.

02.05.2023 5 z 5

Paříž - Společník cestovatele Paříž - Společník cestovatele Alan Tillier

Paříž je můj životní nesplněný sen. Celoživotně brouzdám jen "Československem", (nesmím zapomenout na Slovensko, to by se moje babička co pocházela z Topolčan na mě zlobila) tak jsem si koupila aspoň knížku :-) Kniha je krásným průvodcem po Paříži, ta se opravdu moc povedla. Komu se líbí Paříž, nebo se do ní chystá, vřele tohoto průvodce doporučuji.

28.04.2023 5 z 5

Ufonek Uluru Ufonek Uluru Jindřiška Ptáčková

Tak já nevím, ale mě ač miluji scifi tato kniha neuchvátila a skoro osmiletou slečnu a šestiletého klučinu také ne. Dokonce mi děti řekly, že to číst už nechtějí. Každý máme jiný vkus, kdo tento příběh chce zkusit ať ho zkusí a uvidí jak se mu bude líbit. Nakonec jsem se rozhodla, že knížce nedám hvězdičky, protože jsem si jí jeden večer přečetla do poslední stránky jen sama pro sebe, tak by to nebylo fér.

23.04.2023

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

V mém mládí jsem viděla seriál "Slovácko sa nesúdí " se skvělým obsazením -- Jozef Kroner a Oldřich Velen. Tenkrát se mi seriál moc líbil. Vzpomínka na nedělní dopolední seriál v osmdesátých letech, ve mně vyvolala chuť přečíst si tento knižní skvost. Tato kniha je knihou, která potěší, pobaví a člověk přijde na jiné myšlenky. Mně se moc líbila.

23.04.2023 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Druhý díl odehrávající se na horách, mě opět velmi pobavil a krásně jsem si čtení užila. Po přečtení tohoto dílu, bych nejraději vyrazila na hory :-)
Tyto knihy jsou krásně napsané. Opravdu vykouzlí úsměv na tváři, jak pěkně píše v komentáři n.ezn.amy a mně kniha dala do oka i nostalgickou slzu, při vzpomínce na mé mládí.

17.04.2023 5 z 5

Super kniha, super čtení. Ač neplavec :-) , pobavila jsem se, zasmála..., prostě tento typ knih miluju :-) Krásně knihu vystihl komentář od n.ezn.amy, který mě na toto čtení netušíc nalákal. Opět díky a jdu na další díl ;-)

13.04.2023 5 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Byla jsem na tuto knížku docela zvědavá. Je to příběh jedné osudové lásky napsán vlastně tak, jak ho může napsat i sám život. Je škoda, že tato kniha nemá tolik čtenářů. Už se mi i párkrát stalo, že čtu knížku s "razítkem bestseller'" a divím se, že se jím vůbec stal a pak si přečtu knížku jako třeba tuto a líbí se mi moc. Příjemně jsem si početla.

10.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížka, kterou bych asi vůbec nečetla, protože jsem o ní zprvu ani netušila a četla jsem jí až teď a to opět díky komentářům zde na databázi knih. Nejdříve mě zaujal komentář "Mandlevest", později "Šánky", tak díky moc děvčata, díky Vám jsem objevila a pořídila si další krásnou knihu. Napínavý, pro mě docela uvěřitelný příběh. Možná právě proto, v jaké době se odehrával. Detektivní, emotivní příběh zanesen do nádherně popsané přírody, tak bych shrnula tento knižní skvost, který všem čtenářům můžu jen a jen doporučit.

05.04.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Díl první byl skvělý, hodnotím druhý díl stejně, ale mám malé ale :-) , tento díl bych klidně spojila do prvního dílu. Děj i ty stránky by se tam vešly ;-) Rozhodně se těším na další díly co mě čekají, protože takovéto knihy jsou potřeba v každé době, natož v té dnešní. Krásně člověka pobaví, rozesmějí, zlepší náladu a "vo tom to je" :-)

02.04.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Už dlouho jsem se nezasmála u knihy jako u této. Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že existuje i film, jak se zde píše a proto ho neznám, ale kniha mě úplně dostala. Vrátila jsem se do mládí, protože používané výrazy, které se v knize často objevují, používala má milovaná babička :-) U mě nyní kniha vede na prvních příčkách a pan Evžen Boček se nyní zařadil mezi mé oblíbené spisovatele. Moc se těším na další díly, které si hned musím opatřit :-)

24.03.2023 5 z 5

Jdeme do školy! Jdeme do školy! Vlasta Švejdová

Pěkná knížka o víle Mimi, zvířátkách, dětech i učení. Dětem i mně se líbila. Dobře se četla, má krátké kapitoly a krásné ilustrace. Škoda, že nemá více stran :-)

22.03.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Naprosto mě tato kniha pohltila. Hrdě se hlásím k nadšencům. Právě se "Marťan" zařadil mezi mé nejoblíbenější scifi knihy. A tentokrát díky komentáři zdejšího uživatele n.ezn.amy jsem si tuto knihu koupila v antikvariátu a udělala jsem moc dobře. Kdo má rád scifi, napětí i humor, čtěte :-)

16.03.2023 5 z 5

Tajemství osvobození srdce Tajemství osvobození srdce Ruediger Schache

Ze zajímavosti jsem si knihu koupila ve slevě a musím uznat, že na tom co se v ní píše něco je a nutí při čtení k zamyšlení. Mě osobně velmi obsah zaujal a to tento druh knih moc nečtu. Určitě si ráda přečtu i ostatní knihy od tohoto autora.
"Citát" z knihy:
"Hezký a perspektivní vztah potřebuje
vždy oboustrannou srozumitelnost,
předvídatelnost a jistotu.
Naproti tomu závislé vztahy
jsou založené na neustálé nejasnosti,
nevypočitatelnosti a nejistotě."

15.03.2023 4 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Právě jsem dočetla poslední řádky příběhu Bely a moc se mi tento příběh líbil. Co napsat, je to úžasně napsaná knížka a nebýt komentáře "Olous1", tak bych si tak krásně nepočetla, děkuju. Knihu doporučuji, každý by si měl v životě uvědomit, že nezáleží na tom jak člověk vypadá, ale na tom jaké má srdce. A když má člověk dobré srdce, vyzařuje z něj vnitřní krása. Když je to naopak, nepomůže mu ani "kostnatý zadek" ;-)

08.03.2023 5 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Byl to rozhodně neobyčejný a zajímavý příběh. Dětem se líbil 6 a 7 a půl let. Chválím pěkné ilustrace a nápad umístit děj do knihovny. Na mě pak už byl děj příběhu určené pro 7 leté děti až moc moderní, ale jsem už starší ročník :-) Mládí vpřed, hodnotí děti a dávají 4 hvězdičky :-)

07.03.2023 4 z 5