Janizoun Janizoun komentáře u knih

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Krásné a velmi dojemné rodinné vyprávění bylo pro mě kouzelné jako samotný náramek. Příběh mě vtáhnul do děje tak, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to smutné, ale na druhou stranu plné naděje. Často mi ukápla slzička, ale dobře jsem si početla. Mně se kniha celkově moc líbila a určitě jí doporučuji.

06.03.2023 5 z 5

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Tuto knihu jsem četla asi před třiceti lety a teď jsem jí našla v antikvariátu a musela jsem jí mít :⁠-⁠) Pro mě to bylo opět po letech velmi příjemné, vtipné počtení. Tato scifi kniha příběhů z městečka Guslaru se moc povedla a myslím si, že není až tak o mimozemšťanech, ale je hlavně o tom jací jsme my pozemšťané :-)

01.03.2023 4 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a jelikož jsem velkou milovnicí hudby a detektivek, tak jsem si jí zakoupila a byla jsem zvědavá jaká bude. Ačkoliv gramofonové desky sbírám léta ,též vymetám antikvariáty a gramofon si u nás neodpočine, se mi sice tato kniha docela líbila, ale není to tak nějak můj šálek "melty".
Je to příjemné čtení, plné spíše informací o hudbě, ale docela jsem se v knize v těch informacích "ztrácela". Není to typická detektivka a ani se nedivím, že má tak vysoké hodnocení, není špatná, ale já mám raději klasické detektivky.

19.02.2023 3 z 5

Dědečkovy povídačky Dědečkovy povídačky Zuzana Pospíšilová

Tato dětská knížka není špatná, ale je docela taková zvláštní. Dědeček vypráví svým vnoučatům příběhy co zažil, když byl sám malý a jelikož neumí R a Ř tak příběhy nemají tyto dvě písmena. Některé příběhy jsou tedy slabší, ale dětem se to líbilo. Hodnotí mé děti (6 a 7 a půl let) a mám dát 4 hvězdičky :-⁠)

07.02.2023 4 z 5

Odemčený vesmír Odemčený vesmír Stephen William Hawking

Tato kniha je pro osmileté děti a po přečtení jsem si řekla "tý brďo", to je krása dozvídat se od dětství tolik informací o vesmíru, o planetách, měsíci.... o celém světě kolem nás. Doporučuji tuto knihu všem, nejen dětem. V knize je spousta zajímavostí o všem. Je nabitá informacemi a je naprosto úžasná.

27.01.2023 5 z 5

Soukromý život Jaroslava Marvana Soukromý život Jaroslava Marvana Jarmila Nová

Výborně napsaná kniha, moc se mi líbila. Bylo v ní dost informací, co jsem o mém oblíbeném herci ani nevěděla. Je to příjemné počtení. Za mě můžu tuto knihu jen doporučit.

12.01.2023 5 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

Tak tato kniha se moc a moc povedla. Chválím autorku, kniha je super čtení pro děti. Mým dětem se moc kniha líbila a dcera 7 a půl let je z ní úplně nadšená a já též :⁠-⁠)

08.01.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak já nevím, na knížku jsem se těšila a není úplně špatná, ale čekala jsem nějak mnohem víc. Kniha má výborné hodnocení, ale já tentokrát bohužel nejdu "s proudem", za vynikající tuto knihu nepovažuji, spíše za slabší průměr.

05.01.2023 3 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Oprášila jsem dalšího mého velmi oblíbeného spisovatele a po letech jsem si přečetla tuto knihu na jeden zátah :-) Je to nádherné počteníčko. Všem doporučuji tohoto úžasného spisovatele a i všechny jeho knihy.

21.11.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od této spisovatelky je tato kniha první co jsem četla a musím říct, že ve mně zůstane ještě dlouho. Je to velmi smutný silný příběh, který se čte jedním dechem a určitě ho doporučuji všem k přečtení.

17.11.2022 5 z 5

Masarykův triumf Masarykův triumf Jiří Kovtun

Knihu jsem si pořídila v antikvariátu, byla jsem na ní velmi zvědavá. Oslovil mě komentář mého oblíbeného uživatele, že je to špičková kniha a špičková kniha to opravdu je. Jsem moc ráda, že už patří do mé knihovny. Vše už o ní bylo řečeno, není co dodat. Kniha mě osobně překvapila a dala mi informace, které jsem vůbec ani neznala. Četla jsem jí jedním dechem a vřele jí všem doporučuji.

29.10.2022 5 z 5

Kamarádi na výletě Kamarádi na výletě Lenka Jakešová

Pěkná dětská knížka o zvířátkách, nezklamala mě a dětem se moc líbila. Líbí se mi, že po příběhu přijde i písnička, která má u sebe notový zápis i s akordy, což je skvělé. Krásné jsou i ilustrace, nám se moc líbí. Za mě i děti plný počet bodů :⁠-⁠)

25.10.2022 5 z 5

Dášenka a Pumprlík Dášenka a Pumprlík Zdeněk Karel Slabý

Knížka, která mě v mém dětství minula. Četla jsem dětem (5 a půl a 7 let). Děti poslouchaly, líbilo se jim to. Připadá mi, že ačkoliv je kniha od 4 let, je v ní spoustu nesrozumitelných slov pro tak malé děti. Kdyby bylo na mně dám knížce dvě až tři hvězdičky, ale dětem se líbila, hodnocení jsem přenechala jim a dávají čtyři hvězdičky :⁠-⁠)

17.10.2022 4 z 5

Dva netopýři na talíři Dva netopýři na talíři Dagmar Medzvecová

Dětská detektivka se mně i dětem moc líbila. Po dlouhé době jsem četla dětem dětskou napínavou knihu a musím pochválit autorku za pěkné dobrodružné čtení. Souhlasím s předchozím komentářem, že konec je nereálný, mě samotnou překvapil a bylo by asi opravdu lepší ho přizpůsobit realitě, určitě by si to tato kniha zasloužila. Děti byly spokojené :⁠-⁠)

13.10.2022 4 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Tuto knihu jsem si vybrala díky zdejšímu doporučení mé velmi oblíbené uživatelky, protože jsem vytušila, že "jedeme na stejné vlně" ve čtení :⁠-⁠) Tušení bylo správné, dobře jsem udělala, že jsem si jí bez obav rovnou zakoupila. Kniha se mi moc líbí, tak jí hned půjčím i mé mamce :⁠-⁠) Tato kniha se čte sama. Kdo má rád opravdu silné příběhy, tak pro toho je přesně tato kniha. Víc neprozradím, ale ihned tuto knihu doporučuji všemi deseti, já jsem si po dlouhé době, opravdu krásně početla.

08.10.2022 5 z 5

Pohádky z kouzelné Pětky Pohádky z kouzelné Pětky Petr Březina

Tuto knihu dostala letos dcera - prvňáček od školy jako dárek. Knížka má povedené dětské ilustrace, chválím děti, které je malovaly. Je i hezké, že v knize se vyskytují místa Prahy 5, ale ty pohádky děti moc nenadchly a mně se nějak vůbec nelíbily. "Darovanému koni na zuby nekoukej", ale co se dá dělat, dáváme knížce aspoň tři hvězdičky a to hlavně kvůli dětským ilustracím.

08.10.2022 3 z 5

O třech prasátkách a jiné pohádky O třech prasátkách a jiné pohádky Hana Primusová

Krátké čtyři známé pohádky se dětem moc líbily.
Knížka má krásné ilustrace a pěkně se i čte. Za nás spokojenost :⁠-⁠)

05.10.2022 4 z 5

Co věděla moudrá želva Co věděla moudrá želva Iva Gecková

Tato pohádková knížka je velmi citlivě napsaná. Chválím autorku. Knížka se zabývá problémem, když žije dítě samo s maminkou a najednou se maminka chce vdávat za svého přítele. V této knize je hlavní postavou Lukáš, desetiletý kluk a stará moudrá želva mu velmi jemně vysvětluje, co je v životě důležité. Zajímavá knížka, má první dětská knížka s tímto tématem mě mile překvapila a dětem se líbila. Po dočtení jsme si ještě o knížce pěkně popovídali. To u nás bylo ještě potřeba. Aby děti vše pochopily :⁠-⁠)

03.10.2022 4 z 5

Ty, ty, ty, Matyldo! Ty, ty, ty, Matyldo! Lenka Rožnovská

Tak tedy "Matyldo", nevím jak tě ohodnotit... Souhlasím s předchozím komentářem, je to kniha o jednom dni a tak nějak mně osobně se vůbec nelíbila. Dětem trochu jo, ale pozornost u čtení u nich ani nevydržela. Bohužel za mě dvě hvězdičky. Jedna za snahu napsat dětem knížku a druhá za ilustrace.

01.10.2022 2 z 5

Trpaslíci z pařezového domečku Trpaslíci z pařezového domečku Bohunka Trelová

Tyto pohádkové příběhy se dětem moc líbily (5 a 7 let) a mně se také knížka dobře četla. Příběhy jsou i dobrodružné. Jsem ráda, že i v dnešní době se stále píše hodně knížek pro děti a dají se i číst :⁠-⁠) Tato pěkná knížka od nás dostává pět hvězdiček :⁠-⁠)

30.09.2022 5 z 5