Pohádky z kouzelné Pětky

Pohádky z kouzelné Pětky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485288/bmid_pohadky-z-kouzelne-petky-gRm-485288.jpg 3 1 1

Další kniha autorových regionálních pohádek, tentokrát situovaných do jedné z pražských městských částí, doplněných o ilustrace dětí ze základních škol Prahy 5 a Slivence. Knížka nabízí celkem čtrnáct pohádek a každá obsahuje kresby dětí z jedné konkrétní školy. V pohádkách vystupují řemeslníci, sedláci, ale i nadpřirozené bytosti. A jak to u regionálních pohádek bývá, vždy je v závěru objasněna spojitost s daným místem a tím, co je na něm k vidění dnes.... celý text

Janizoun
08.10.2022 3 z 5

Tuto knihu dostala letos dcera - prvňáček od školy jako dárek. Knížka má povedené dětské ilustrace, chválím děti, které je malovaly. Je i hezké, že v knize se vyskytují místa Prahy 5, ale ty pohádky děti moc nenadchly a mně se nějak vůbec nelíbily. "Darovanému koni na zuby nekoukej", ale co se dá dělat, dáváme knížce aspoň tři hvězdičky a to hlavně kvůli dětským ilustracím.

Petr Březina
česká, 1975
2015  96%Pohádky zpod Vidoule
2021  60%Pohádky z kouzelné Pětky
2019  %Pohádky z Řeporyjí
2020  %Pohádky z Chotěboře
2015  %Pohádky zpod Vidoule : rezidence Waltrovka : 9 + 1 pohádek pro celou rodinu