Mimozemšťané v Guslaru

Mimozemšťané v Guslaru https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24433/guslar-mimozemstane-v-guslaru-np0-24433.jpg 4 103 22

Guslar série

Úsměvný cyklus vědeckofantastických povídek odehrávajících se v ruském městečku současnosti, líčí s humornou společenskokritickou tendencí zmatek kolem přistání třínohých mimozemšťanů.

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Velikij Gusljar , 1979

Luigi1
13.12.2023 4 z 5

Je sice o mimozemšťanech ale klidně by to mohlo být o lidech

Lele61
19.04.2023 4 z 5

Velmi vtipný a čtivý sci-fi román. Satirické líčení všech okolnosti spojených s přistáním mimozemšťanů v malém ruském městečku Guslaru. Výborné pro pobavení.

alekis
14.04.2023 5 z 5

Jelikož mě v tyto dny napadl odporný virus s úmyslem skolit mě do nebytí, musela jsem proložit původně čtený pochmurný příběh mistra Kinga něčím veselejším... A měla jsem vskutku šťastnou ruku! :-)
Název této knížky je velmi známý, ale nikdy mě nenapadlo ji číst. Jelikož ale nejen Kinga, rovněž i Kira si vážím (kdo nečetl v dětství jeho trilogii o Alence, má velké mínus!), bylo třeba vypravit se do Guslaru, který leží kdesi na široké hrudi matičky Rusi.
Je to místo, kde se ... Kde se dějí věci!
Nebudu nic prozrazovat! Je to čtení poměrně jednoduché a hlavně kouzelně nenápadně vtipné. Dokonale přiblížené reálie, zajímaví lidičkové a sem tam, věřte či nevěřte, i nějaký mimozemšťan!
Za tu zábavu a potěšení a ty legrační postavičky - obyvatele Velkého Guslaru, nelze než dát 5*. Díky, Kire, seš dobrej!

Janizoun
01.03.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem četla asi před třiceti lety a teď jsem jí našla v antikvariátu a musela jsem jí mít :⁠-⁠) Pro mě to bylo opět po letech velmi příjemné, vtipné počtení. Tato scifi kniha příběhů z městečka Guslaru se moc povedla a myslím si, že není až tak o mimozemšťanech, ale je hlavně o tom jací jsme my pozemšťané :-)

Vidlička
24.08.2022 5 z 5

Ha! Ha! Haaaaa!!!! Tak to bylo úžasný! Vtipný, chytrý, milý a tak pozemský! Nejvíc jsem se chlámala tomu, že se Guslařané nikdy příchodu emzáků nedivili, ba naopak měli radost z možných vědeckých přínosů. I satira může být laskavá. Bravo, Kire!

Lessana
08.05.2022 4 z 5

Druhé čítanie tejto milej knižky som si vychutnala úplne inak ako to prvé. Vtedy som čítala iné vydanie, to najobjemnejšie, kde sú spojení "mimozemšťania" s "vynálezcami", a bolo to vždy v autobuse, na ceste do práce. Boli to príjemné chvíle, ani sa mi nechcelo odkladať knihu z ruky, keď som prišla na pracovisko :).
Ale teraz, doma, keď sme si to predčítali s manželom, to pre mňa nemalo už také čaro ako po prvý raz. Jazyk je stále krásny, preklad výborný, postavičky kúzelné, nápady skvelé, ale zdalo sa mi, že autor zbytočne priveľmi naťahuje príbehy, no ich pointa vôbec nezodpovedá tomu naťahovaniu "gumky v gatiach". Škoda, uberám na hodnotení jednu hviezdu, hoci úsmev nám Bulyčov vyčaroval viackrát :).

Panpalapax
26.04.2021 5 z 5

Naprosto se mi to líbilo. Většinou se povídky nečekaně vyvinuly, takže jsem se opravdu nenudil. Doba reálného socialismu v Sovětském svazu a aktivity mimozemšťanů vytvářejí zábavnou směs. Občas se ukáže i jemné poukázání na absurditu systému. Třeba když na titulní stránku novin nepřijde článek o skutečně fungujícím elixíru mládí, ale stať o nutnosti plnit zemědělský plán v malém městečku Guslaru Velikém. Přesně jak chce vysoký funkcionář strany...

Bob1982
02.10.2020 4 z 5

zpočátku jsem knihu začal číst s obavamy,ale s chutí jsem jí dočetl.dobře jsem se bavil.

Aliii
28.05.2019 3 z 5

Podle anotace jsem čekala román, nikoliv povídky... Některé části mě pobavily, některé spíš nudily. Společensko-kritické povídky v tomto podání nejsou úplně můj šálek čaje.

Lessana
22.03.2019 4 z 5

Pre mňa ďalší dokonalý Bulyčov! Som nesmierne rada, že som prostredníctvom tejto stránky objavila tohto autora a jeho diela - písané s neuveriteľnou ľahkosťou, nadhľadom a vtipom (pochechtávala a usmievala som sa pri čítaní v jednom kuse), s dokonalým poznaním človeka a všetkých jeho múch, vždy s peknou pointou a často aj múdrym posolstvom. Tu by som vyzdvihla okrem láskavého humoru aj kúzelné postavičky, s ktorými sa ťažko lúči (hoci kniha je dosť objemná), skvelé poviedkové námety a takisto dokonalý český preklad! Vrelo odporúčam.

Elisek88
13.02.2019 4 z 5

Za předposlední zbytečně zdlouhavou povídku musím hodnotit o hvězdu méně. Jinak jsem byla mile překvapená.

jerisno
23.02.2018 5 z 5

Je to už hodně let, co jsem tuhle knihu četl. Málokdy se mi stane, že bych se při četbě nahlas chechtal, ale co si pamatuji, tady jsem se nemohl udržet (ani v autobuse). A to se jinak docela ovládám.
Výborná kniha, skvělý Bulyčov.

RichardvonT.
12.01.2017 4 z 5

Za mě dobrý:-))) Rybka plnící přání a co chtěli Rusové? Aby z vodovodu tekla vodka...

WeeWar
10.10.2016 3 z 5

Když vás tato kniha SF povídek mine, nestane se asi nic. Ale zas na druhou stranu nápady s KONCEM HRY a CHOBOTNICÍ jsou jednoduše perfektní a i ty ostatní mají myšlenku.

No a nedá mi to nedodat, že smýšlení obyvatel Guslaru o jeho velikosti je vtipným zrdcadlovým obrazem mínění Rusů o velikosti jejich převeliké matičky Rusi.

genie
26.03.2016 5 z 5

Pokud pomineme "soudružské" pozdravy, jde v podstatě o nadčasové povídky vypovídající víc než o "mimozemšťanech" spíše o lidech a jejich charakterech a slabostech, navíc sepsané vtipnou formou.
Knížku jsem četla před 30 lety, vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda ...

mulderka
04.09.2015 4 z 5

V 80. letech jsem nad povídkami řvala smíchy. Postupem času mi úsměv lehce mrzl na rtech, když mi docházely souvislosti a přirovnání typu Ecce homo Homolka... My, kteří jsme poměry minulé éry zažili, si tento druh komunální satiry říznuté kouzelně praštěnými situacemi s ufouny všeho druhu, patřičně vychutnáme. Jestli to pochopí i mladší generace, bůh /a mimozemšťani/ suď. Představuji si pokračování odehrávající se v dnešní České republice. Jenže to už Kir Bulyčov bohužel nenapíše...

kaja.marik
20.07.2014 5 z 5

Velmi pekne a napadite povidky. Je to sice o mimozemstanech, ale je to takove "ze zivota", co se muze normalne dit okolo nas. Velice inteligentni jemny humor. Moc se mi libilo.

Eigis
28.12.2013 4 z 5

Velmi vtipně a inteligentně psané povídky.

Selinute
11.11.2012

Moc mě nezaujala. Už se k ní asi nebudu vracet.

ponorka
25.02.2011

Vtipné čtení. Moje nejoblíbenější povídka je "Rozum v zajetí". :-)

sci-fi povídky

Část díla