Janizoun Janizoun komentáře u knih

Chyť ten zvuk Chyť ten zvuk Ennio Morricone

Jsem moc ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně.
Co napsat, je to takový krásný životopis hudebního génia. Doporučuji tuto knihu všem, kdo milují hudbu a také všem co jméno Ennio Morricone možná ani v dnešní době neznají. Dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o hudbě, ale hlavně o tomto jedinečném hudebním skladateli.

05.09.2022 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Tak tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Trochu mě sice i pobavila, ale jinak nic moc. Sama mám čtyři děti, ale asi kniha není určena pro matky již dospělých dětí a k tomu ještě malých dětí :-) Kdybych si pokaždé měla dát "skleničku" , teď skoro v padesáti letech bych byla dávno alkoholičkou :-) Kniha je pravděpodobně určena mladším maminkám, těm se třeba bude líbit víc :-)

04.09.2022 3 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Musím se přiznat, že do této knihy jsem se ze začátku musela nutit. Nějak mě "nebrala". Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a četla jsem dál. Je to sice napínavá kniha a nakonec se mi i líbila, ale hodnotím jí jako průměrnou knihu.

31.08.2022 3 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Jako fanynka hudby jsem neodolala a zakoupila jsem si tuto knihu. Říkala jsem si, takovou obrovskou knihu ještě nemám a Karla Gotta těžko někdo nahradí, byl nejlepší, musím jí mít :-) A nelituji, kniha mě "dostala". Je to unikátní biografie. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak rozsáhlou knihou o umělci. Kniha je "nabitá " životem Karla Gotta jako žádná jiná. Má krásné fotografie a je skvěle napsaná, nemám co vytknout, je to nádhera.

31.08.2022 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Tato kniha nemá chybu. Je to pohodové, úsměvné, zábavné počteníčko. Tuto knihu jsem četla vícekrát a vždy mě pobavila. Za mě ihned pět hvězdiček a knížku doporučuji.

30.08.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tato kniha je zajímavá, napínavá a líbila se mi. Byla pro mě zprvu docela náročná na pochopení "kdo je kdo", ale nakonec jsem to dala :-) Pro mě to byla kniha, kde jsem se musela plně soustředit na děj, aby mi nic "neuteklo " a v ději se neztratila. Ale celkově hodnotím knihu za velmi dobrou. Určitě za přečtení stojí.

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Koupila jsem si tuto knihu ve slevě a moc jsem si od ní neslibovala a velmi příjemně mě tato kniha překvapila. Bylo to pěkné, humorné, oddychové, zábavné čtení s kriminální zápletkou. Moc se mi to líbilo. Za mě můžu doporučit jako čtení "na pohodu" ;-)

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Moje první kniha od této autorky, nemám tedy s čím srovnávat a mně se kniha líbila. Určitě si ráda přečtu i další knihy, které tato spisovatelka napsala. Nevadil mi styl psaní, prolínání doby přítomnost - minulost a "duchařina" také ne. Za mě napínavé, zajímavé. Dávám čtyři hvězdičky :-)

29.08.2022 4 z 5

Tuto knihu by si snad měli přečíst všichni povinně.
Co k ní dodat, je to velmi smutná a unikátní kniha, kterou všem doporučuji.

28.08.2022 5 z 5

Kryštof zpěvník Kryštof zpěvník Richard Krajčo

Další zpěvník a žádné hodnocení, tak hurá do něj :-) Tento zpěvník obsahuje hity skupiny Kryštof i s akordy. Kdo se učí teprve na kytaru, je tam i pomůcka jak akord vypadá. Tento zpěvník jsem si musela samozřejmě koupit už jako fanynka skupiny "Kryštof" a také ke skupině "Kryštof" patří mé velmi oblíbené město "Ostrava!!!" , tak důvody jsou jasné :-)
Zpěvník obsahuje písničky např. "Křídla z mýdla ", "Střepy"... A nejenže zpěvník skvěle vypadá, ale je skvělý i jeho obsah.
Doporučuji tento zpěvník všem co si rádi zabrnkají a zazpívají ;-)

28.08.2022 5 z 5

Tak nevím, čtu hodně zklamaných komentářů..., mně se tato kniha moc líbila. Je to trochu jiná "káva" , ale dle mého názoru velmi zdařilá. Jsem ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně a není to jen tím, že jsem fanynka Harryho Pottera, ale kniha se prostě povedla. Za mě určitě knihu doporučuji.

27.08.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je čtivá, zajímavá, plná zvratů a rozhodně aspoň pro mě, nebyla nudná a je spíše určena pro ženy, to je můj názor :-) Mám k ní také trochu své výhrady, vadilo mi stále připomínání, že hlavní hrdinka je alkoholička..., ale nakonec dávám čtyři hvězdičky a s klidným srdcem jí můžu i doporučit, za počteníčko stojí :-)

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Mně líbilo. Je to příjemné čtení pro ženy. Tato autorka je má oblíbená. Píše moc hezky, mám v knihovně všechny její knihy. I tuto knihu jsem četla jedním dechem a můžu jí jen doporučit.

Bonifác zase řádí v psí školce Bonifác zase řádí v psí školce Iva Gecková

Na dnešní dobu čtivé, úsměvné a pěkné vyprávění o psí školce a Bonifácovi. Jelikož neznám první knihu a v této knize jsem se až tak moc o Bonifácovi nedozvěděla, něco mi tam scházelo... Trochu mi připadalo, že tato kniha až tak o samotném Bonifácovi zase nebyla, ale to je můj názor, názor dospělé :-) Dětem se tato knížka moc líbila (5 a 7 let)., tak jí všichni tři doporučujeme :-)

Terror Terror Dan Simmons

Tato kniha je prostě "bomba". Mně osobně se líbila ještě víc než kniha "Erebus" a ta se mi líbila moc . Tak za mě krásná, fascinující, dokonalá kniha, která u mě v tomto žánru nemá zatím konkurenta :-) Chválím autora. Od začátku je to velmi čtivá kniha a stránky ubíhají tak rychle, že i těch přes 600 stránek je málo. Určitě se ještě k této knize vrátím. Každopádně knihu "stopro" doporučuji.

26.08.2022 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Přečteno za dva dny. Pro mě velmi čtivé a zajímavé. Mám ráda thrillery, mám ráda sci-fi a tohle je jako "kinder vajíčko" - dva v jednom :-) Za mě velmi napínavý a skvělý thriller. Moc se mi to líbilo, přesto souhlasím s tím, že by se z toho dalo opravdu "vytěžit' ještě něco víc, tak dávám čtyři hvězdičky :-) Ta pomyslná "třešnička na dortu" mi tam schází :-) Určitě knihu doporučuji, ale nečekejte, že tato kniha bude jako byly "Frostovky", je to úplně něco jiného :-)

25.08.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tak tato kniha se mi líbila ještě víc než "Wolfovky" ( Hadrový panák...) Za mě má tento thriller vše co má mít, je skvělý a rovnou ho doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Vyrostla jsem na Hurvajsovi, v dětství jsem ho poslouchala na gramodeskách a milovala jsem všechny příběhy. Koupila jsem svým dětem tuto knihu a za mě trochu zklamání. Není špatná, ale z příběhu se dalo vytěžit víc a už to není co to bývalo. Hurvajs se přizpůsobuje nové době, aby "přežil", což je moc dobře, ale mně se líbil za pana Skupy a pana Kirschnera nějak víc. Ale já už začínám být pamětník :-) Hodnotím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dávám nakonec čtyři, je to Hurvajs :-)

25.08.2022 4 z 5

Čenda a spol. Čenda a spol. Vojtěch Steklač

Další mé oblíbené knížky z mládí, Bořík, Marek, Aleš, Mirek, Čenda, ty kluky a knížky "žeru" ještě dnes :-) A četla jsem je i svým dětem.
Pan Vojtěch Steklač a jeho knihy jsou další má srdeční záležitost. Doporučuji dospělým i dětem. Vždyť je to fajn a krásný počteníčko :-)

23.08.2022 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač