Janizoun Janizoun komentáře u knih

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Můj oblíbený pan spisovatel. Takto psát "dobrodrůžo" pro děti uměl psát jen on. A doteď jsem nenalezla nikoho, kdo by ho nahradil, je nenahraditelný. Doporučuji bez výjimky všechny knihy od pana Jaroslava Foglara, jsou jak pro děti, tak i pro dospělé.

15.08.2022 5 z 5

Archeologie a dálkový průzkum Archeologie a dálkový průzkum Martin Gojda

Tato kniha má čestné místo v mé knihovně. Je mi líto, že zde nemá hodnocení, musím to napravit :-) Kniha je nabitá vědomostmi, historií, průzkumy... vším co se týká archeologie. Má v sobě mnoho informací, mnoho textu, méně obrázků, což mi vyhovuje... Asi je jen pro ty, které archeologie zajímá. Za mě skvělá kniha. Doporučuji :-)

14.08.2022 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jak kolem těchto knih bylo "humbuku", tak to byla bída. Sexuální části no, budiž. Ale ten zbytek... , druhou hvězdičku dávám autorce jen za práci "kolik tomu dala stran" :-), stačilo by tak asi pro mě v této knize maximálně 150 stran :-)

14.08.2022 2 z 5

Tato knížka mě velmi zaujala, četla jsem jí dvakrát hned za sebou :-) Knížka je velmi zajímavá. Jedna z těch, kterou by si měli všichni přečíst a možná by bylo na tom světě i o trochu lépe ;-)

14.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, dojemný příběh. Chválím autora. Díky knize jsem si pořídila i Gumpa plyšáka :-) Četla jsem knihu i poslouchala audio, oboje skvělé.

Anička malířka Anička malířka Eduard Petiška

Nejoblíbenější knížka mojí dcery (7 let ), dříve i má velmi oblíbená :-) Knížka plná fantazie, nádhera. Tuto knihu doporučujeme :-)

Jak zvířátka pekla koláče Jak zvířátka pekla koláče Martina Kavková

Mně i dětem se moc knížka líbí :-) Zvířátka si chtějí upéct koláče ve veršované podobě, oceňuji.
Změna, která se mně líbí. Mé děti i já dáváme 5 hvězdiček a knížku doporučujeme :-)

13.08.2022 5 z 5

Nové pohádky o dopravních značkách Nové pohádky o dopravních značkách Peter Stoličný

Krásná, naučná knížka o dopravních značkách. Každá značka má svůj příběh... Opět mě autor knihy nezklamal, chválím super nápad.
Za mě 5 hvězdiček :-)

Opička na prázdninách Opička na prázdninách Peter Stoličný

Velmi mě i mé děti opička Skořice dostala. Neustále jí musím dětem číst :-) Je velmi oblíbená, děti jí zbožňují. Je to velmi podařená knížka o slušném chování. Oceňuji autorovu schopnost humorným způsobem děti poučit. Chválím a doporučuji všechny tři knížky o opici Skořici , která skvěle čaruje :-)

Opičko, netrucuj Opičko, netrucuj Peter Stoličný

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Nádhera. Všechny čtyři knihy pana Sováka ihned doporučuji, "vo tom žádná" :-)

Teorie relativity a jiné eseje Teorie relativity a jiné eseje Albert Einstein

To se nedá komentovat, to se musí přečíst :-)

Hup a Hop Hup a Hop Jiří Kafka

Má další oblíbená knížka, má srdcovka z dětství.
Krásná knížka, líbila se moc i mým dětem, všem ty malé opičáky doporučuji :-)

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná knížka, kterou by měli znát všichni :-) Myslím, že v době pana Čapka, ale i dnes tato kniha patří mezi nejlepší, nejkrásnější pohádky. Děti se aspoň seznámí i s tím "jak to chodilo" v minulosti.
Například pohádka "Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen", je pro malé děti sice zprvu nepochopitelná, ale vysvětlit se jim dá ;-)

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Tato knížka je poklad. Míša Kulička, maminka - medvědice Barbora a chalupník Vasil...., nikdy nikoho nemůžou prostě zklamat :-)

12.08.2022 5 z 5

Lev utekl Lev utekl Václav Čtvrtek (p)

Pěkná klasika, četla jsem jako holka, četla jsem mým dětem a všem se nám knížka líbila :-)

12.08.2022 4 z 5

Kolotoč v Africe Kolotoč v Africe Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka pro děti i pro mě :-) Měla by patřit do knihovny, každého malého čtenáře.
Doporučuji.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Autorka mě mile překvapila. Všechny díly jsem přečetla téměř jedním dechem a líbily se mi. Nedivím se vysokému hodnocení, je to příjemné, pohodové čtení pro ženy.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Má oblíbená knížka z dětství , tu jsem milovala :-)
A pak mi můj syn (dnes mu je téměř 28 let) řekl, "taková divná řeč a divná kniha to byla" :-) Bylo mu tenkrát deset a mně to bylo líto :-)

12.08.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tato kniha mě neoslovila. Občas jsem se zasmála. A souhlasím s tím, že nenadchne ani neurazí. Za mě, tohle už ne :-)

12.08.2022 2 z 5