Anička malířka

Anička malířka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107205/bmid_anicka-malirka-107205.jpg 4 134 22

Anička a nedělní kočka série

Malá Anička ze všeho nejraději maluje. Jednou namalovala velkou žlutou kočku a ta zničehonic obživla. Zamrkala na udivenou holčičku a zeptala se, kde bude bydlet. Anička domalovala domeček s oknem (aby se kočka mohla dívat ven), s komínem (aby si mohla zatopit) a se zahrádkou (aby se její čtyřnohá kamarádka měla kde proběhnout). Tak začalo velké dobrodružství plné překvapení, kouzel a legrace. Kniha s barevnými obrázky oblíbené ilustrátorky Heleny Zmatlíkové je vhodná k předčítání i k nácviku samostatného čtení.... celý text

yellow
yellow
včera 5 z 5

Dcera má ráda zvířata, tak ji příběh se žlutou kočkou zaujal. Moc se jí líbily i ilustrace.

Kory98
Kory98
14.07.2023 5 z 5

Kombinace Bohumil Říha a Helena Zmatlíková = jedny z nejkrásnějších knih mého dětství. A to kouzlo se neztratilo ani s věkem, kdy jsem knížku objevila v knihovně a přečetla jsem si ji "na rozloučenou" protože ji věnuji sousedovým holčičkám.

Janizoun
Janizoun
13.08.2022 5 z 5

Nejoblíbenější knížka mojí dcery (7 let ), dříve i má velmi oblíbená :-) Knížka plná fantazie, nádhera. Tuto knihu doporučujeme :-)

mia.com
mia.com
21.03.2022 4 z 5

Knizku jsem jako mala dostala od babicky. Libily se mi ilustrace a moc rada jsem ji cetla :).

Knihomolka506
Knihomolka506
06.03.2022 5 z 5

" Z doby kamenné "
Hodnocení trilogie : s malou, ale chytrou Aničkou se naučíme psát narozeninové básně, hrát na flétnu a také kreslit malovat. K tomu všemu nám pomůže kouzelná mluvící kočka Zlatuška. Krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové jen potvrzují, že je to to pravé pro děti

Kontryhelka
Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Nádherné. Když je kniha napsaná skvělým autorem a ilustrovaná vynikající ilustrátorkou a výbornou malířkou, tak je úspěch vždy zaručen. Tohle je ukázka, že to funguje. Krásná nostalgie, která opravdu pohladí každého pamětníka.

Metla
Metla
23.10.2021 4 z 5

Pana Petišku prostě žeru - už od dětských let, kdy ve mně vzbudil enormní zájem o starověké Řecko. Ovšem ani hravější, něžnější, poetičtější poloha příběhů pro menší děti (spíše děvčátka, řekněme 4-7 let) není tomuto panu spisovateli vůbec cizí. Druhou pohádku o Aničce a básničce už máme dávno za sebou, první díl o vzniku nedělní kočky jsem objevila v knihovně teprve minulý měsíc. Líbil se mi snad ještě víc, kreslení je mi přece jen bližší než rýmování a snová fantazie tady měla větší prostor. Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou nezaměnitelné a roztomilé jako vždy. Cácorka zase uděluje čtyři hvězdy, ale já bych nejraději dala pět.
80-85%

Wasdy
Wasdy
24.11.2020 4 z 5

Skvělá knížka. Hodně fantazie. Já ji četla v 7 a v tu dobu to pro mě byla "bomba". Teď by mě to asi tolik nebavilo, ale stejně bych to četla s radostí. : )

Varjohukka
Varjohukka
04.08.2020 5 z 5

Moje úplně první knížka, kterou jsem přečetla naprosto sama a byla jsem na to náležitě pyšná.

Katka2382
Katka2382
22.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství,četla jsem ji snad 100x.Ilustrace paní Zmatlíkové posunou každou knihu o pár příček nahoru.

Osice
Osice
12.01.2020 5 z 5

Tak jsme prvním dílem zakončili sérii o Aničce a hned 2x:-) Konečně víme, jak na svět přišla nedělní kočka Zlatuška... Na čtenáře nebo posluchače čeká hodně kreslení, vyprávění pohádek a nechybí ani spousta koček. Obdivuji laskavost a moudrost, kterou jsou knihy o Aničce protkány. Hodně mne oslovila tři přání, která jsou zmiňována, obzvlášť to třetí… Malinko mě zklamalo, že je velmi málo prostoru věnováno ostatním dětským postavám (Vášovi, Mikšovi a Miládce). Váša a jeho chodníková chůze nemají chybu. Dcera si na Vášu hraje skoro při každé procházce:-)

Máme vypůjčenou z knihovny v salátovém vydání. Dcera prohlásila, že když je tak rozpadlá, tak by nám ji mohli nechat:-D Tak či tak, já už se těším na nějakou další knihu od E. Petišky.

Taralcielle
Taralcielle
04.09.2019 4 z 5

Milé čtení pro děti.

Danuta
Danuta
06.09.2017 5 z 5

Četla jsem ji jako své první čtení a teď své dceři před spaním. Moc se jí to líbilo vč. ilustrací. Chystáme se na 2. díl. :-)

DalJa
DalJa
02.08.2017

Nadčasové čtení pro holčičky 5 - 7 let (možná i pro kluky, co rádi kreslí). Daly jsme to jako pohádku na dobrou noc za dva večery :)

harena
harena
15.07.2017 5 z 5

Moc hezká knížka, musím koupit další díly. Ellenka říká (2. třída), že je to její nejoblíbenější knížka. V dětství jsem ji nečetla, napravím to teď :))) Doporučuji

witiko
witiko
22.03.2017 5 z 5

Petiškova trojdílná série o Aničce nemá chybu!

veronie
veronie
10.01.2017 5 z 5

Tato knížka mi v dětství nějak unikla a je to škoda. Krásné vyprávění s moc hezkými ilustracemi. I tu kočku jsme si pak s dcerkou namalovali :)

Lucissia
Lucissia
27.06.2016 5 z 5

Nádhera. Četla jsem ještě jako malá a pak jsem mockrát v neděli kreslila s vyplazenou špičkou jazyka kočku. A doufala, že bude taky moje kamarádka. No, nestalo se. Teď jsem si ji připomněla se synem a i když on asi kočku kreslit nebude, knížka se mu moc líbila. :-)

Always a reader
Always a reader
06.03.2015 5 z 5

Moc pěkná knížečka pro děti :)

Annie G.
Annie G.
06.09.2014

Když sem knihu přečetla, taky sem chtěla kočku co by si se mnou povídala :D