Jane333 Jane333 komentáře u knih

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Žádný náročný čtení, klasická novodobá červená knihovna. Ale proč ne. Četlo se to dobře.

26.09.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Mně se knížka líbila i když část z minulosti byla smutná.

10.09.2019 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Na téhle knížce je snad hezká, jen ta obálka s tím týpkem. Už dlouho jsem nebyla z žádné knížky tak zklamaná. Myslela jsem si, že tam bude něco víc z prostředí tetovacího studia a hlavně dvě hlavní postavy mi vůbec nepřirostly k srdci. Necítila jsem k nim ani sympatie, ani odpor, byly mi fuk.

14.08.2019 odpad!

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Seriál jsem neviděla, takže nemám srovnání. Knížka se mi četla dobře, děj zajímavej, i když postavy magor vedle magora. Od půlky jsem trochu tušila, jak to je, ale z konce jsem měla stejně divný pocit.

11.08.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Spíše, než hororově to na mě ke konci působilo depresivně. Konec se mi zdál stejně nějak nedořešený. Celkově se mi to dobře četlo, hodnotím kladně.

21.06.2019 5 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Mně se to docela líbilo, ale chápu, že pro někoho to může být celkem fantasmagorie. Proč se to jmenuje Tajemství Abigale hall, je mi též záhadou, protože ta síň, tam hrála pramalou roli.

11.05.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Ze začátku nuda a zklamání, protože knížky této autorky mám ráda, ale tak skoro od poloviny už to zase byla "stará dobrá" Moriarty..

02.05.2019 3 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Já jsem od knihy nic neočekávala, koupila jsem ji jen tak náhodou, takže mě to nijak nezklamalo. Hrdinky mi sice nebyly moc sympatické, ale příběh se mi líbil, četlo se to dobře.

17.04.2019 3 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Hodnotím jako mírně lepší průměr. Ze začátku slabší, ale pak jsem se začetla a celkem mě to bavilo.

10.04.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvních sto stran nuda, pak dobrý, konečná scéna zbytečně dlouhá.

30.03.2019 3 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Krásná knížka, úsměvná i dojemná. Obrázky J. Lady se mi vždy líbily, ale zjistila jsem, že o něm samotném jsem toho tolik nevěděla. Musel to být veselý a přátelský člověk, přestože to také neměl vždy jednoduché.

17.03.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Až tolik mě to nenadchlo, asi jsem měla jiná očekávání, myslela jsem, že to bude víc hororovější. Více se mi líbila ta část z minulostil

14.03.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jednu hvězdu ubírám za zdlouhavější rozjezd, ale potom super, úplně jsem si to představovala jako film, všechny ty bytosti, tu vesnici tu zimu. Ráda si přečtu pokračování

11.02.2019 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Čtivé, aktuální téma, ale takový nijaký konec

29.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Myslím, že autorka nevyužila potenciál. Námět byl zajímavý, ale že by to byl mrazivý thriller, tak to byl slabší odvar. Nebylo to špatný, ale nevím, jestli si koupím další knihu od této autorky.

18.01.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Mně se tedy Medvědín líbil o trochu víc. Škoda, že nebyla více, rozepsaná postava trenérky, ta byla zajímavá. Ale nejlepší jsou stejně hlášky Ramony z Kožichu.

17.12.2018 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Číst se to dalo asi do poloviny, bylo to čtivé a celkem to odsýpalo. Ale pak se to nějak zvrtlo, jako v béčkovým filmu, konec hodnotím jako brak.

17.12.2018 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Ze začátku trochu rozpaky, myslela jsem, že mě to nebude bavit jako Do tmy, ale nakonec jsem četla a četla, až jsem se divila , že je konec. Ale zdál se mi trochu otevřený, možná autorka chystá pokračování. Pro někoho asi trochu ponuré, ale mám pocit, že v některých vesnicích, kde je třeba vysoká nezaměstnanost nebo neutěšená krajina, podobný zmar je. Já spíš obdivuji, jak autorka dokáže všechno tak sugestivně popsat, že jsem si chvílemi připadala , jak stojím sama u pásu v drůbežárně nebo se topím v bažinách.

12.10.2018 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Skvělá pohodová knížka. Paní Devátá opět nezklamala.

02.09.2018 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Tak jsem si konečně přečetla tuhle legendární knihu, nevím, co jsem přesně čekala, ale tohle mě trochu zklamalo. Kniha není špatná, ale osoby jsou mi absolutně nesympatické, tolik idiotů pohromadě.

06.08.2018 3 z 5