Jane333 Jane333 komentáře u knih

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Za mě nejslabší z celé trilogie, myslím, že zkrácení o polovinu by tomu prospělo. Místy se mi už styl Backamanova stylu psaní zajídal.

17.03.2024 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Začátek trochu nezáživný, prostředek výborný, konec divný

14.03.2024 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Já mám pro tyhle romány z maloměsta přelomu minulého století slabost . Kdysi jsem viděla film, z kterého si pamatuju fenomenální výkon P. Čepka, ale knížka se mi líbila o hodně víc, akorát že Štěpka je tam vykreslena vizuálně jinak a mně to tam v myšlenkách pořád házelo tu Janžurovou. Jinak škoda, že Havlíček zamýšlenou trilogii už nedokončil.

02.03.2024 5 z 5

Rande Rande Halina Pawlowská

Stokrát omleté historky, až je to trapné. Jinak ji mám ráda, ale opakovaný vtip není vtipem, celkem škoda peněz.

28.02.2024

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Tuhle sérii mám ráda, ale tento díl považuji za nejslabší. Navíc Hattie ač mi byla zpočátku sympatická, mě nakonec docela štvala

16.01.2024 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Strašná kravina, to jsem tu ještě nenapsala o žádné knížce a že čtu všechno možný, už nic od téhle autorky číst nebudu.

30.11.2023

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Mně se víc líbila Hodinářova dcera, tohle mě začalo bavit až tak od půlky. Ségry byly pěkně jeblý :)

14.04.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Absolutně nechápu to haló okolo téhle knížky, nuda, postavy se chovali jako čtrnáctiletí puberťáci na to, že to byli vědci, erotická scéna trapná

06.03.2023

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Jedna z knih, kterou jsem si koupila kvůli obálce, která mě lákala. Kniha asi pro mladší ročníky, než jsem já, ale mě bavila. Akorát těch nechutných popisů hniloby a rozkladu tam na můj vkus mohlo být méně. Epilog vypadá, že by mohlo být pokračování, ale nikde jsem o tom nečetla. Jednu hvězdu ubírám za občasné nelogičnosti ( nebo jsem něco nepochopila )

11.02.2023 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

(SPOILER) Miluju tuhle sérii, sice chyběly Dora a Helen, ale i tak super

21.01.2023 5 z 5

Sněhulčina koleda Sněhulčina koleda Kristen McKanagh

Neříkám, že to bylo špatný, ale četla jsem lepší vánoční příběhy a taky tam bylo moc málo Sněhulky, což bylo vlastně na knížce to nejlepší, pasáže, kde dění koměntovala Sněhulka.

12.12.2022 2 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

(SPOILER) To tedy byla motanice:) Pro mě první knížka od této autorky, ale příjemně mě překvapila, příběh byl zajímavý, spletitý, možná příliš moc postav, ale četlo se mi to dobře. Akorát tedy nechápu, proč Lily v té skrýši nekřičela, aby jí našli

18.10.2022 5 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Četlo se mi to dobře, ale konec mi moc nesedl, přišlo mi to nějak useknuté, moc narychlo ukončené, Natalie se chovala spíš jako patnáctiletá, postavy se občas chovali nelogicky

06.08.2022 3 z 5

Výměna Výměna Robyn Harding

Dvě manipulátorky a jedna blbka, ale mně se to četlo dobře, já mám tyhle knížky, kde jsou skoro všichni psychopati ráda

11.06.2022 5 z 5

Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Michaela Lindinger

Přečetla jsem hodně životopisů, ale tohle bylo vážně docela dost zmatečný, ještě jsem o jejím životě četla i v jiných knihách, jinak bych si spoustu věcí vůbec nepropojila. Jinak tak nějak pochybuju, že ta paní cokoliv vymyslela

25.05.2022 2 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Mně se to moc nelíbilo, a to mám knížky z lékařského prostředí ráda. Hlavna mi nebyl sympatický autor sám, přišlo mi, že pacienti mu jdou na nervy a že jimi pohrdá.

26.04.2022 2 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Já jsem spokojená, těším se na další

03.03.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Já mám tenhle typ knížek ráda, ale tohle jsem četla s donucením. Mně prostě ta hlavní hrdinka nebyla vůbec sympatická, přišla mi taková diblíkovitá, i styl psaní mi přišel slabší, ale to možná bylo překladem

27.01.2022 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Já tedy moc spokojená nejsem, jako četlo se to dobře, ale ta vražda měla být na začátku a postupně to rozplétat, takhle to byl spíš takový psychologický román

20.01.2022 2 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Mě knížka pobavila, pravda je, že jsem občas žasla nad otevřeností dámy jejího věku, ale mně to tolik nevadí, spíš bych řekla, že nebýt tam těch pikantností, tak je to o ničem, protože všechno ostatní jsem četla v jejích předešlých knihách.

27.11.2021 5 z 5