Jančislava Jančislava komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Noo tak to je silná kniha. Moc jsem nevěděla do čeho jdu, ale tohle jsem nečekala. Hodně silný příběh a napsaný tak jak ho snad dokáže napsat jen život. Klobouk dolů před ti, jak autorka vystihla pocity dítěte i matky. Při čtení jsem si vzpomněla, jak jsem jako malá také kolikrát raději mlčela, protože jsem si styděla a přitom šlo o maličkosti a jak to asi na druhé působilo. Děkuji za připomenutí.
Tolik neporozumeni v jedné rodině... matka, co chce jen dokonalost a otec slaboch a (sprosté slovo).... Do těchto dvou se mi špatně vcitovalo a chapalo proč se tak chovají.
Knihu jsem si půjčila, že si přečtu pár kapitol. V půli knihy jsem si řekla, že už je to jedno jestli půjdu spát teď nebo to doctu. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a přesto, že je po půlnoci nemůžu usnout. Příběh se mi pořád honí v hlavě. Opravdu výborně napsané.

29.04.2022 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha je opravdu spíše červená knihovna, ale jednou za čas proč ne. Paní Kornerova píše moc zajímavě a tak jsem si s chutí přečetla i tuto knihu. Není špatné si jednou za čas dopřát příběh jako tento.

28.04.2022 4 z 5

Flandil u doktora Flandil u doktora Barbora Hamblin

U nás je to velmi oblíbená kniha, možná více než první díl. Celkově jsou obě knihy moc pěkné a čteme je už přes dva roky.

26.04.2022 5 z 5

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Flandila máme doma rádi. Je to ukázka toho, že se dají situace řešit i jinak. Tento díl může dětem připomínat situace, které zažily nebo třeba zažijí. To že Flandil řeší věci hlavně s maminkou mi přijde normální, když je doma a tatínek v práci. U nás jsou oba díly hodně oblíbené a často čtené.

26.04.2022 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Noo tak já nevím. Dlouho trvalo než jsem měla pocit, že tomu aspoň malinko začínám rozumět. Pro mě byla kniha zmatená a neusporadana, nedávala mi smysl. Chápu, že to byl asi záměr, ale pro mě to není ono. V knize se mi líbilo jak spisovatelka popisovala různé věci, krásná přirovnání, zajímavé nápady.
Na knihu jsem se těšila a nejen proto, že jsem se namlsala předchozí četbou, ale těšila jsem se na příběh, který kniha slibovala. Na eroticke scény jsem se i těšila, proto jsem to začala číst, ale spíše mi to přišlo někdy zbytečně vulgární a nehezke. Knihu jsem dočetla vlastně jen proto, že kolegyně to vzdala a já si rekla, že to doctu.

25.04.2022 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Od knihy jsem nic nečekala a tak jsem byla vcelku mile překvapená. Nejvíc mě bavila první a druhá část. Příjemné a spíše oddechové čtení.

07.04.2022 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Příjemná kniha, která pohladí. Nic moc jsem neočekávala a byla jsem docela příjemně překvapená.

28.03.2022 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od této autorky. Její knihy mě baví a nebaví. Při čtení jsem si říkala, že je to vlastně nic moc, ale pak jsem četla a četla a nemohla se odtrhnout. Takže vlastně se mi asi líbila. Jediné, co mi vlastně vadilo, že občas šlo špatně rozlišit kdy postava mluví nebo si to myslí. I tato kniha je spíše pochmurna, žádné veselé čtení.

16.03.2022 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Knihu jsem dostala a ležela dlouho v knihovně. Začátek knihy mě moc nebavil, bylo to nějak dokola. Když vyprávění přeskočilo na minulou generaci, bylo to zajímavější a třetí část také. Čtvrtá už nic moc. Celkově knihu hodnotím jako průměr, oddychove čtení.

07.03.2022 3 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Knihu jsem našla v knihbudce a tak jsem se rozhodla ji zkusit. Je pravda, že se kniha čte rychle, je jednoduše napsaná. Bylo to takové pohodové čtení, které už není potřeba opakovat.

23.02.2022 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha Tma mě moc nezaujala. Musím říct, že nápad to byl pěkný a zajímavý, ale nějak moc dlouhý a postupně nudný. Začátek se četl pěkně, dokonce jsem se i trochu bála, ale pak už mě to nějak přestalo bavit. Možná kdyby byl příběh kratší... Nakonec jsem se uchylila k rychlocteni, což dělám jen zcela výjimečně a preskakovala nějaké odstavce. Nápad na konec také zajímavý. No jsem ráda, že ji mám za sebou a znovu se do ní pouštět nebudu.

16.02.2022 3 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Krásný nápad, krásné fotky, krásné ženy. Škoda jen, že se z příběhů toho moc nedozvime. Některé jsou velmi stručné u některých je to lepší. Asi jsem čekala více vzpomínek, více toho z dětství. Nečekám nějaká zavratna sdělení, ale obyčejný život, a toho mi tam přišlo málo, na mě to bylo hodně strohé. Bohužel i obálka se mi při čtení rozlepila, nějak to nebylo úplně dobře vymyšlené. Jak jsem psala, kniha má krásný nápad a já moc dámám děkuji, že to, že se podelily.

03.02.2022 4 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Z prvního dílu jsem byla nadšená a tak jsem se s chutí vrhla na další díl. Noo nějak jsem nepochopila proč je vlastně napsaný, protože až na ten konec tam nebylo nic zajímavého. Je znát i jiný styl psaní. Za mě tedy nic moc ač jsem se velmi těšila, ale věřím, že závěrečný díl bude stát za to.

28.01.2022 3 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Pěkně vymyšlené, pěkně napsané a zajímavě podané. Ja jsem spokojena, kniha mě bavila a ráda se ponořím občas do děje, kde mají hlavní postavy o vše přehled, vše zvládnou a nic zbytečně nekomplikuji.

22.01.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

Příjemné čtení. Klidně bych četla dál, ale třeba Později bude nějake pokračování nebo něco podobného. Já jsem spokojená.

12.01.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Moje první kniha této autorky. Půjčila mi ji kolegyně a já hned začala číst a tak jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že to jsou povídky. Celkově se mi líbilo, jak jsou postavy popsané a jejich myšlení, každý má důvod proč se chová jak se chová.

07.01.2022 4 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Tento díl se mi líbil o něco více, dočkala jsem se vysvětlení více věcí, které nebyly úplně jasné. Teď jen čekat na další.

28.12.2021 5 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Mě se kniha vcelku líbila. Při čtení jsem se nenudila a zajímalo mě, jak to bude dál. Pravda, konec byl trochu rychlejší, ale vlastně to ani nevadilo. Mě tento styl psaní celkem vyhovuje. Za mě spokojenost.

01.12.2021 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Knihu jsem si koupila na bazaru a nic zvláštního jsem vlastně ani nečekala. Nakonec mě čtení bavilo a našla jsem si tam i pár zajímavých vět, které jsem si četla několikrát. Líbí se mi příběh a svět, který je tam vytvořen. Postavy jsou trochu předvídatelné a některé scény také, ale nijak mě to nerusilo. Při koupi jsem nevěděla, že to má ještě druhý díl, zvažovala jsem zda se do něho pustit a nakonec si ho na bazaru koupila tak uvidím, ale že má vyjít ještě třetí díl... Doufám že víc jich nebude.

24.11.2021 5 z 5

Kniha je rozhodně zajímavá a dobře napsaná. Tušila jsem, že to v Číně mají hodně těžké, ale když to člověk čte, zjisti, ze jeho představy byly hodně daleko od reality.

07.11.2021 5 z 5